۶ ذهنیت که زندگی شما را عوض می کند

۶ ذهنیت که زندگی شما را عوض می کند

زندگی در مورد رشد کردن است و بدترین کاری که شما می‌توانید انجام دهید آن است که به صورت راکد و ایستا زندگی کنید. اگر شخصیت خود را بهتر کنید زندگی شروع به آسان‌تر شدن می‌کند و شما تبدیل به انسان شادتر، ثروتمندتر و سالم‌تری خواهید شد. زندگی پر از فرصت‌هایی که است که می‌توان توسط آن‌ها به پیشرفت خوبی رسید ولی اکثر مردم آن‌ها را از دست می‌دهند، چون نه به آن‌ها اهمیت می‌دهند و نه حاضر به تغییر کردن هستند. کارهایی که به شما معرفی می‌کنیم انجام دهید تا به زندگی خود کیفیت بهتری ببخشید.

۱- بیشتر از اینکه صحبت کنید، گوش دهید

این کلید پیشرفت برای افراد جوان است. خیلی از افراد در گفتگو اصلا به حرف‌های طرف مقابل گوش نمی‌دهند چون فقط منتظر این هستند که نوبت صحبت کردنشان فرا برسد. وقتی جوان هستید آن چنان از چم و خم زندگی و جزئیات آن خبر ندارید و البته این چیز عجیبی نیست و کاملا طبیعی است. از اینکه همیشه در حال پرسه زدن در توییتر و اینستاگرام باشید و با بقیه راجع به مسائل غیرمهم مانند فوتبال و فیلم و سریال بحث و جدل ‌کنید، بپرهیزید. این کار هیچ تاثیری روی کیفیت زندگی شما بجز بدتر کردن آن ندارد! سعی کنید به جای آن، به حرف‌ها و کارهای افراد بزرگی که می‌خواهید جای آن‌ها باشید، دقت کنید و از آن‌ها عبرت بگیرید. علاوه بر آن می‌توان از هر کسی چیزی یاد گرفت حتی اگر آدم کودن و یا نادانی باشد. هر کسی که حداقل ۴۰ سال زندگی کرده حتما تجربه‌های شنیدنی به همراه دارد.

۲- میزان افکار مثبت و منفی تان را متعادل کنید

افکار مثبت افکاری هستند که شما با آن‌ها تشویق می‌شوید، انگیزه می‌گیرید و آینده‌ای که می‌خواهید ببینید را با آن‌ها تصور می‌کنید. در آن سوی قضیه افکار منفی افکاری در مورد ضعف‌ها و مشکلات گذشته و احساس ناامنی‌ای است که می‌کنید اما خبر خوش درباره آن‌ها این است که می‌توانید از پس آن‌ها بر بیایید. شما ابتدا باید از غرق شدن در دریای افکار منفی نجات یابید و سپس با داشتن هدف و دید مثبت نسبت به آینده و اتفاقات پیرامون خود بر این مشکلات پیروز شوید.

۳- یاد بگیرید در زمان حال زندگی کنید

خیلی از مردم را در اطرافمان می‌بینیم که در ۲۴ ساعت روز و ۷ روز هفته سرشان مانند کبک زیر برف است و به دنیای پیرامون خود توجه نمی‌کنند. این بدترین کاری است که می‌توانید برای رشد خود انجام دهید. این کار باعث می‌شود دنیا و چیزهایی که می‌توانید از آن یاد بگیرید را کنار بگذارید. به خیال پردازی بپردازید ولی متوجه از دست رفتن زمان باشید. البته این را نمی‌گویم که نباید فکر کنید، البته که باید به طور زیاد هم فکر کنید اما باید بدانید چه موقعی وقت فکر کردن است و چه موقعی نیست.

۴- با همه روراست باشید

اگر ترس از دست دادن جایگاه و مقامتان در بین مردم را دارید و بخاطر آن دروغ می‌گویید شما فقط خودتان را عقب می‌اندازید. اما دقت کردید پیش چه کسی بیشترین ارزش را دارید؟ بله پیش خودتان. پس باید با خودتان بیشتر از هر کس دیگری روراست باشید. کلید خوشحالی و غلبه بر مشکلات گذشته این است که جایگاه فعلی خود را بپذیرید، با آن کنار بیایید و برای آینده تلاش کنید و از نشان دادن خودتان به شکل غیرواقعی جلوگیری کنید.

۵- بینش خود را بسازید

این خیلی مهم است که بینش خوبی نسبت به مسائل در زندگی داشته باشید. آرزویی که می‌خواهید به آن برسید. در مورد چیزی که واقعا به دنبال آن هستید با خود حرف بزنید و به آن پایبند بمانید و زیاد به حواشی آن فکر نکنید. همانطور که قبلا گفتیم به زمان حال فکر و به الان که توانایی انجام کارها را دارید فکر کنید تا به آرزوی خود نزدیک‌تر شوید.

۶- هر روز قدم‌های کوچکی بردارید

هیچ وقت با کارهای فوق‌العاده بزرگ و سنگین، کار خود را شروع نکنید خصوصا وقتی تجربه کافی را ندارید. وقتی تجربه مورد نظر را بدست آوردید آن وقت می‌توانید قدم‌های بزرگ‌تر وسخت‌تری بردارید. اما اگر تاکنون کار قابل توجهی انجام نداده‌اید با این کار خود را خسته، افسرده و از کارافتاده می‌کنید. سعی کنید پروژه‌های اولیه‌تان کوچک و قابل انجام باشد. هر روز بیشتر از دیروز کار کنید و نسبت به دیروز قدم بزرگ‌تری بردارید. با توجه به توانایی‌هایتان به انجام کارها برسید و سعی کنید هر روز در آن پیشرفت کنید. ‌‎

مطالب مرتبط
یک نظر

ورود

  • زهرا اسفند ۲۳, ۱۳۹۹

    عالی و فوق العاده انگیزشی??