تولد، ازدواج و شورش؛ نگاهی به تصاویر منتخب سال ۲۰۲۰

تولد، ازدواج و شورش؛ نگاهی به تصاویر منتخب سال ۲۰۲۰

تصاویر نفسگیر از خوابیدن یک کودک، مراسم عروسی زیبا و شاد، و افسر زندان که در بین شعله‌ها احاطه شده برخی از برندگان مسابقه عکس سال هستند. حدود ۱۰ هزار تصویر از سرتاسر دنیا برای نظرسنجی داوران و انتخاب بهترین تصاویر سال انتخاب شد.

یکی از تصاویر شگفت انگیزی که وجود دارد نوزاد دختری را نشان می‌دهد که علائم سرطان مادرش با بارداری او پوشانده شده بود. این تصویر که توسط یک عکاس حرفه‌ای گرفته شده است جایزه بهترین تصویر در بخش نوزادان را گرفته است. در همین حال یک پهپاد تصویری زیبا از چشم انداز ساحل نورفک گرفته است. تصویر دیگری نیز از یک عروس که در هوا معلق است توسط یک عکاس اهل سیسیل ایتالیا به ثبت رسیده است. با هم نگاهی به تعدادی از این تصاویر بسیار زیبا و به یاد ماندنی می‌اندازیم.

 

تصویر فوق‌العاده‌ی کودکی که برنده بهترین عکس از نوزادان شد. مادرش سرطان روده مرحله ۴ داشت که در پی بارداری این نوزاد علائم آن معلوم نبود.
شادی و خوشحالی در چهره این عروس معلق در هوا و مهمانهایش پیداست. این تصویر برنده بهترین عکس بخش تصاویر مراسم عروسی شده است.
تصویری دراماتیک از زندانبانان که در جزیره «من» در حال تمرین و آموزش هستند برنده جایزه بهترین تصویر مستند شده است.
منظره زیبایی که می‌بینید توسط پهپاد به ثبت رسیده است. این تصویر را به عنوان بهترین عکس بخش تصویر منظره‌ها انتخاب کرده‌اند.
پرتره‌ای خانوادگی که توسط عکاسی کانادایی به ثبت رسیده است. در این تصویر از روشنایی طبیعی استفاده شده است.
تصویری زیبا از جنگلی در اسپانیا که توسط عکاسی سوئدی به ثبت رسیده است. عکاس مذکور در حین عکاسی ۲ هزار متر با زمین فاصله داشت که این باعث شده تا ابر‌ها به زیر او بیایند.
تصویری از شادی هواداران لیورپول پس از قهرمانی این تیم در لیگ برتر انگلستان. این تیم پس از ۳۰ سال ناکامی بالاخره توانست به این جام برسد.
عکسی گرفته شده از یک عنکبوت در عمان که به عنوان بهترین تصویر در بخش ماکرو انتخاب شده است.
تصویر یک گربه خجالتی که بصورت مخفیانه و آرام در حال نگاه کردن به دوربین است. این تصویر بهترین تصویر در بخش پرتره از حیوانات شد.

بیشتر بخوانید:

نگاهی به تصاویر برگزیده رقابت عکاسی فرانک هرلی در سال ۲۰۲۰

آثار برگزیده مسابقه عکاسی از شفق قطبی در سال ۲۰۲۰

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود