ساتوشی ناکاموتو خالق رمز ارز بیت کوین چقدر ثروت دارد؟

ساتوشی ناکاموتو خالق رمز ارز بیت کوین چقدر ثروت دارد؟

ثروت ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین به عنوان شناخته شده ترین چهره دنیای رمزارزها چقدر است؟ بدنبال انتشار فهرست ثروتمندترین میلیاردرهای سال ۲۰۲۱ توسط مجله فوربس، فهرست ثروتمندترین افراد در حوزه رمز ارز نیز منتشر شد و نکته جالب اینکه ساتوشی ناکاموتو به عنوان خالق بیت کوین در صدر این فهرست قرار ندارد، اگر چه توانسته یکی از ۲۰ فرد ثروتمند جهان در زمینه رمز ارزها باشد. با استفاده از نرخ تبادلی بیت کوین در حال حاضر، داده ها نشان می دهد که ناکاموتو بیش از ۱ میلیون بیت کوین در اختیار دارد و بدین ترتیب در میان ۲۰ شخص ثروتمند جهان قرار می گیرد. خالق مرموز بیت کوین تاکنون خود را معرفی نکرده و اطلاعات اندکی در مورد هویت خالق بلاک چین یا گروه خالقان آن وجود دارد.

داده ها نشان می دهد که ناکاموتو بیش از 1 میلیون بیت کوین در اختیار دارد و بدین ترتیب در میان 20 شخص ثروتمند جهان قرار می گیرد.

با این وجود جامعه علاقمند به بلاک چین اطلاعات کمی در دست داشته و همه می دانند که ساتوشی ناکاموتو نقش مهمی در راه اندازی این شبکه داشته و تا سال ۲۰۱۰ حضوری موثر و معمول در این عرصه داشته است. برآوردها نشان می دهد که از زمان شروع ماینینگ توکن ها در روزهای ابتدایی بیت کوین، ناکاموتو توانسته بین ۷۵۰,۰۰۰ تا ۱.۱ میلیون بیت کوین استخراج کند. همچنین گفته می شود که ناکاموتو هرگز این جوایز بیت کوینی خود را که در طول سال اول راه اندازی پروژه بیت کوین بدست آورده بود خرج نکرده است. اکنون با توجه به نرخ تبادلی بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو فردی بسیار ثروتمند بوده و ثروت او به حدود ۵۹ میلیارد دلار می رسد.

داده ها نشان می دهد که ناکاموتو بیش از 1 میلیون بیت کوین در اختیار دارد و بدین ترتیب در میان 20 شخص ثروتمند جهان قرار می گیرد.

این عدد معادل ۱ میلیون بیت کوین با نرخ تبادلی امروز است و ممکن است ثروت او بیش از این عدد نیز باشد. بدین ترتیب ساتوشی ناکاموتو براحتی در میان ۲۰ فرد ثروتمند جهان قرار می گیرد. از این رو می توان گفت که خالق بیت کوین یک مقام بالاتر از  مایکل بلومبرگ، غول رسانه ای، در رتبه نوزدهم فهرست ثروتمندترین افراد در جهان قرار می گیرد. با احتساب کل ثروت بیت کوینی ناکاموتو، این مرد مرموز بیش از پیش به جف بیزوس و ایلان ماسک در صدر ثروتمندترین اشخاص جهان نزدیک شده و حتی ممکن است جای آن ها را گرفته باشد. این در حالی است که ناکاموتو در اکتبر ۲۰۲۰ رتبه ۱۵۷اُم ثروتمندترین افراد جهان را در اختیار داشت.

بیشتر بخوانید: جستجوی مرد بریتانیایی در محل دفن زباله ها به دنبال هارد حاوی ۲۷۵ میلیون دلار بیت کوین

منبع: bitcoin
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود