۴ بار ازدواج و طلاق یک زوج برای استفاده از مرخصی ازدواج!

۴ بار ازدواج و طلاق یک زوج برای استفاده از مرخصی ازدواج!

یک زوج تایوانی که در ماه آوریل سال گذشته ی میلادی با یکدیگر ازدواج کردند روش دور از انتظاری برای نفع بردن از ازدواج خود پیدا کردند – نه با استفاده از تسهیلات مالی مخصوص تازه عروس و دامادها، بلکه با بازی دادن سیستم برای گرفتن مرخصی رایگان.

به گفته ی رسانه های چین، این زوج برای سوء استفاده از خلأ موجود در قوانین کار کشور تایوان که اجازه ی دریافت ۸ روز مرخصی را به تازه عروس و دامادها می دهد، ظرف ۳۷ روز ۴ بار ازدواج کردند و طلاق گرفتند. بعد از ۴ بار ازدواج، مرد خواستار دریافت حقوق ۳۲ روز مرخصی خودش شد.

گرچه بانک از قبول درخواست او سر باز زد اما مرد به اداره ی کار شهر تایپه شکایت کرد و آن ها هم در نهایت بانک مذکور را به خاطر تخطی از قانون مرخصی، نزدیک به ۷۱۰ دلار جریمه کردند.

حکم جریمه اما هفته ی گذشته لغو شد. این اتفاق پس از آن رخ داد که اداره کار شهر تایپه از تصمیم برای بازنگری در مقررات به منظور جلوگیری از سوء استفاده ی دوباره از خلأهای قانونی خبر داد.

به گفته ی رسانه های چین، این زوج ابتدا ۶ آوریل ۲۰۲۰ با یکدیگر ازدواج کردند و ۱۰ روز بعد در روز ۱۶ آوریل از همدیگر جدا شدند. آن ها یک روز بعد یعنی ۱۷ آوریل، بار دیگر باهم پیمان زناشویی بستند اما روز ۲۸ آوریل دوباره درخواست طلاق دادند.

آن ها این چرخه را ۲ بار دیگر هم تکرار کردند – در ۲۹ آوریل با یکدیگر ازدواج کردند و روز ۱۱ ماه مه، برای سومین و آخرین بار، از یکدیگر طلاق گرفتند. این زوج سپس برای چهارمین بار با همدیگر ازدواج کردند.

معاون شهردار شهر تایپه در پستی فیسبوکی اظهار کرد اداره کار تایوان باید با بازنگری در سیاست مرخصی ازدواج خود جلوی سوء استفاده را بگیرد.

او در اینباره نوشت: «در این مورد به خصوص، مشخص است که این کارمند از مرخصی ازدواج استفاده کرده و از خلأ قانونی مربوط به آن سوء استفاده کرده تا به نفع خود از آن بهره ببرد. قوانین برای آسایش و راحتی مردم هستند و نباید از آن ها سوء استفاده کرد.»

تایوان تنها کشوری نیست که به تازه عروس و دامادها مرخصی ازدواج می دهد. کشور مالت هم به کارکنان خود اجازه می دهد ۲ روز مرخصی ازدواج بگیرند. در ویتنام و چین هم بسیاری از کارکنان بعد از ازدواج ۳ روز مرخصی می گیرند.

منبع: insider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود