ایلان ماسک اعتراف کرد: «به سندرم آسپرگر مبتلا هستم»

ایلان ماسک اعتراف کرد: «به سندرم آسپرگر مبتلا هستم»

ایلان ماسک، کارآفرین بسیار شناخته شده حوزه تکنولوژی در تازه‌ترین اظهارات خود اعتراف کرده که به سندرم آسپرگر مبتلاست. در هفته‌های گذشته مشخص شد که قرار است برای یک شب ایلان ماسک مجری برنامه SNL یا Saturday Night Live شود. برنامه SNL یک برنامه طنز ۹۰ دقیقه‌ای است که در هر قسمت از آن یک فرد معروف به عنوان میزبان در آن حضور پیدا کرده و اتفاقات دنیا را با زبان طنز بازگو می‌کند. ایلان ماسک پیش از حضور در این برنامه حس شوخ طبعی خود را در شبکه‌های اجتماعی نظیر توییتر نشان داده بود و تجربه بازیگری در یک قسمت کوتاه در فیلم Iron Man 2 را داشت.

حال این کارآفرین ۴۹ ساله به خطاب به تمام تماشاگران اعلام کرد که اولین نفری است که با سندرم آسپرگر مجری این برنامه می‌شود. افرادی که به سندرم آسپرگر مبتلا هستند دنیای پیرامون خود را متفاوت‌تر از بقیه تفسیر می‌کنند. گفته می‌شود این اولین باری است که ایلان ماسک به سندرم خود اعتراف می‌کند. او ابتدا با یک شوخی مونولوگ ابتدایی خود را می‌گوید و در ادامه راجع به سندرم خود اضافه می‌کند: «من در واقع امشب تاریخ سازی کرده‌ام چرا که به اولین فرد با آسپرگر هستم که به اجرای SNL می‌پردازد.»

نظر وی باعث تشویق حضار و سر و صدای آن‌ها شد. البته برخی از مردم در شبکه‌های اجتماعی اظهارات ایلان ماسک را زیر سوال بردند. آن‌ها معتقد بودند یک کمدین دیگر که به سندرم آسپرگر مبتلا بوده قبل‌ها میزبانی SNL را تجربه کرده است.

سندرم آسپرگر چیست؟

سندرم آسپرگر نوعی اختلال در رشد عصبی است که فرد را دچار مشکلات در ایجاد روابط اجتماعی مانند ارتباط بین افراد و یا ارتباط بدون کلام می‌کند. رفتارهای وسواسی و تکراری، تفکر بسیار منطقی و به دور از احساسات، علاقه به ریاضی و حل معما از دیگر نشان‌های این سندرم هستند. برخی از کسانی که به این سندرم مبتلا هستند تمایل دارند تا خود را در جرگه افراد اوتیسم قرار دهند.

بیشتر بخوانید:

چیپ ست Neuralink در مغز میمون؛ رونمایی ایلان ماسک از تکنولوژی درمان قطع نخاع

اعلام آمادگی نامزد ایلان ماسک برای مرگ در کره مریخ

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود