۵ راهکاری اساسی برای موفقیت در گوگل ادز ۲۰۲۱ توسط ادوردز ۲۰

۵ راهکاری اساسی برای موفقیت در گوگل ادز ۲۰۲۱ توسط ادوردز ۲۰

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

هر ساله تبلیغات گوگل ادز و بازاریابی دیجیتال رقابتی تر می شوند. اکنون بیش از هر زمان دیگر ، شرکت ها برای تبلیغ تجارت خود به تبلیغات آنلاین روی آورده اند.

به عنوان یک صاحب مشاغل یا بازاریاب ، ممکن است از خود بپرسید که آیا رقابت برای شروع کار بیش از حد زیاد است؟

در این مقاله ، راهکارهای آزمایش شده و واقعی برای موفقیت در گوگل ادز را مرور می کنم. بعد از ۱۰ سال مدیریت گوگل ادز ، این روش ها پایه و اساس همه حساب های ما هستند.

افزایش رقابت باعث می شود گوگل ادز چالش برانگیزتر شود ، اما هنوز فرصتی برای موفقیت تبلیغات هوشمند وجود دارد.

  ۵ استراتژی زیر مبانی اساسی است که هنگام مدیریت حساب در صنایع مختلف به آنها اعتماد می کنیم.

۱- درک انواع تطبیق کلمات کلیدی

کلمات کلیدی پایه و اساس تبلیغات در صفحه اول گوگل ادز را تشکیل می دهند. در حال حاضر ، ۳ نوع تطابق کلمات کلیدی در تبلیغات گوگل وجود دارد. هر نوع مسابقه متفاوت است و شما باید از جوانب مثبت و منفی آگاه باشید. من در زیر یک مرور کلی می کنم:

مطابقت کامل

کلمه کلیدی با جستجوی کاربر کاملاً مطابقت دارد

به عنوان مثال ، اگر کسی به دنبال “خرید غذای سگ” باشد و شما کلمه کلیدی مطابقت دقیق [خرید غذای سگ] را پیشنهاد دهید ، تبلیغ شما نشان داده می شود

تبلیغ شما برای “غذای سگ” یا “خرید غذای سگ” نشان داده نمی شود

تطبیق عبارت

کلمه کلیدی با عبارت یا کلمات موجود در کلمه کلیدی مطابقت دارد ، اما موارد اضافی می تواند در جستجو باشد.

برای مثال بالا ، عبارت match match “خرید غذای سگ” با جستجوی “خرید غذای سگ در نزدیکی من” یا “خرید غذای سگ در فروشگاه ها” نیز مطابقت دارد.

بازی گسترده

گوگل می تواند شما را با جستجوی مشابه کلمه کلیدی اصلی شما مطابقت دهد

با استفاده مجدد از مثال ما ، کلمه کلیدی تطبیق گسترده “خرید غذای سگ” می تواند با “خرید غذای سگ” ، “خرید غذا برای سگ ها” یا حتی “غذای سگ های نزدیک من” مطابقت داشته باشد

هر نوع مسابقه کلمه کلیدی جایگاه خود را در برنامه های تبلیغاتی گوگل ادز به درستی اجرا می کند. و بیان نکردن زمان استفاده از هرکدام برای موفقیت شما بسیار مهم است.

اگرچه پویایی دقیق کلمات کلیدی گوگل ادز در اینجا زیاد نیست ، اما بیشتر هزینه کلمات کلیدی شما باید دقیق و مطابق با عبارت باشد. با این کار بیشترین کنترل را بر کمپین خواهید داشت و به شما امکان می دهد با ارزش ترین شرایط پیشنهادات بالاتری را ارائه دهید.

برای کشف کلمات کلیدی جدیدی که ممکن است بخواهید هدف قرار دهید می توان از کلمات کلیدی تطابق گسترده استفاده کرد

۲- تنظیم پیگیری تبدیل صحیح

تنظیم دقیق ردیابی تبدیل برای ایجاد کمپین های موفق ضروری است. شما باید تبدیلاتی را ایجاد کنید که نه تنها در گوگل ادز معنی داشته باشد بلکه اندازه گیری مستقیم موفقیت در تجارت شما باشد.

هرچه اهداف تبدیل شما در تبلیغات در گوگل به KPI واقعی در تجارت شما نزدیکتر باشد ، مدیریت کمپین شما آسان تر می شود . به شما این امکان را می دهد تا به سرعت کمپین های موفق را شناسایی کرده و کلمات کلیدی و کمپین های کم سود را از بین ببرید.

اگر یک تجارت الکترونیکی هستید ، تنظیم این اهداف آسان تر خواهد بود. به سادگی می توانید معیارهای فروش و درآمد از گوگل Analytics را به گوگل ادز وارد کنید.

اگر شما یک تجارت سرب هستید ، این موضوع کمی چالش برانگیزتر می شود. اما با تنظیم اهداف تبدیل مانند ارسال فرم سرب یا تماس از وب سایت ، نظارت بر این کار ساده تر می شود.

۳- بازبینی هفتگی شرایط جستجوی شما (اگر روزانه نباشد)

گوگل درصدی از کل جستجوهایی را نشان می دهد که در آن کاربران روی تبلیغ شما کلیک کرده اند. اینها در حساب شما به عنوان “عبارات جستجو” نشان داده می شوند.

مرور این جستجوها گامی است که بسیاری از صاحبان مشاغل نادیده گرفته یا نادیده می گیرند. برای انواع کمپین هایی که گوگل عبارات جستجو را نشان می دهد ، می تواند تفاوت بین موفقیت یا عدم موفقیت باشد.

حتی اگر بهترین لیست کلمات کلیدی ممکن را ایجاد کرده باشید ، باید جستجوهای واقعی را تأیید کنید. بررسی سریع روزانه این عبارات جستجو می تواند هزاران نفر را در بودجه هدر رفته بازاریابی صرفه جویی کند.

هر اصطلاح را مرور کنید ، و اگر جستجوی مورد نظر شما نیست ، با استفاده از “کلمات کلیدی منفی” جلوی آن را بگیرید. کلمات کلیدی منفی نمایش تبلیغات شما را در جستجوهای خاص متوقف می کنند.

با استفاده از مثال ما ، اگر “نزدیک” را به عنوان یک کلمه کلیدی منفی اضافه کنید ، برای جستجوی “خرید غذای سگ در نزدیکی من” یا جستجوی دیگر حاوی “نزدیک” ظاهر نمی شوید

اگر جستجوهایی را مشاهده کردید که مرتباً مطابق با تبدیل آنها در حساب خود هستید ، می توانید این موارد را به عنوان کلمات کلیدی اضافه کنید. این به شما امکان کنترل بیشتر این شرایط را می دهد.

۴- ایجاد یک ساختار حساب سازمان یافته

اجزای اساسی گوگل ادز کمپین ها ، گروه های تبلیغاتی ، تبلیغات و کلمات کلیدی هستند. هر کمپین یک یا چند گروه تبلیغاتی دارد. سپس گروه های تبلیغاتی دارای کلمات کلیدی و تبلیغاتی هستند که درون آنها قرار گرفته است.

از نظر بصری ، چیزی شبیه به این است:

کمپین -> گروه تبلیغات -> (کلید واژه + تبلیغات)

هنگام ایجاد حساب خود ، لازم است که نحوه راه اندازی کمپین ها یا “ساختار حساب” خود را در نظر بگیرید.

یک راه عالی برای دستیابی به این مسئله استفاده از وب سایت خود به عنوان راهنما است. محصولات مختلف موضوع هر کمپین خواهد بود و راه های جستجوی آن محصول به گروه تبلیغات تبدیل می شوند.

استراتژی ها و مکتب های فکری مختلفی در مورد چگونگی تنظیم بهتر حساب شما وجود دارد. اما مهمترین مرحله ایجاد کمپینهایی است که برای تجارت شما منطقی باشد و به شما امکان ارزیابی سریع نتایج را بدهد.

۵- انتخاب استراتژی های صحیح پیشنهاد قیمت

در گوگل ادز ، شما برای هر کلمه کلیدی در حساب خود پیشنهاد می دهید. این پیشنهاد به همراه نمره کیفیت شما (رتبه بندی مرتبط بودن توسط گوگل) تعیین می کند که آیا و به چه ترتیب تبلیغ شما نشان داده می شود.

در گوگل ادز اساساً دو روش پیشنهاد قیمت وجود دارد . می توانید هر پیشنهاد کلمه کلیدی را به صورت دستی تنظیم کنید یا می توانید به گوگل اجازه دهید پیشنهاد خود را بر اساس الگوریتم های یادگیری ماشین خودکار کند.

هر دو استراتژی می توانند به موفقیت منجر شوند. اما شما باید داده ها و حجم تبدیل خاص کمپین خود را حساب کنید.

هرچه داده های تبدیل شما دقیق تر و کلیک و تبدیل بیشتری داشته باشید ، احتمال بیشتری وجود دارد که استراتژی های پیشنهاد خودکار برای شما مفید باشد.

اما اگر یک تجارت کوچک هستید و یا در بازار طاقچه ای با کمترین ترافیک فعالیت می کنید ، مراقب باشید. کم بودن داده های داده به گوگل فرصت چندانی برای بهینه سازی نخواهد داد. این امر به ویژه در مواردی رخ می دهد که ردیابی تبدیل شما ۱۰۰٪ دقیق نباشد. سپس گوگل شروع به بهینه سازی نسبت به داده های ناقص تبدیل می کند.

استراتژی مورد نظر ما استفاده از پیشنهادات دستی است زیرا این امر بیشترین کنترل را به شما می دهد. با این کار می توانید موفق ترین کلمات کلیدی خود را فشار داده و به هر کلمه کلیدی آنچه ارزش واقعی آن را دارد پیشنهاد دهید. اما بعد از اینکه یک حساب داده کافی را جمع کرد ، ممکن است استراتژی های خودکار را آزمایش کنیم.

نتیجه

چه در تبلیغات گوگل تازه وارد باشید و چه یک حرفه ای فصلی باشید ، ممکن است نگران تغییر اوضاع باشید. هیچ رازی نیست که گوگل هر روز به سمت اتوماسیون می رود. با این حساب ، بیشتر حساب و بودجه شما در دست گوگل است.

هر ساله دنیای بازاریابی آنلاین رقابت بیشتری می کند. سال ۲۰۲۱ نیز از این قاعده مستثنی نبود. اما با این نکات امیدواریم که بتوانید کمپین های گوگل ادز خود را در سال ۲۰۲۱ راه اندازی یا بهبود ببخشید.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود