تام کروز جوایز گلدن گلوب خود را پس داد

تام کروز جوایز گلدن گلوب خود را پس داد

تام کروز جوایز گلدن گلوب خود را به انجمن مطبوعات خارجی هالیوود (HFPA) پس داده است. این خبر را منبعی نزدیک به این بازیگر مشهور به سی‌ان‌ان داده است.

کروز تاکنون ۲ بار جایزه ی بهترین بازیگر مرد گلدن گلوب را برای نقش آفرینی های خود دریافت کرده است، در سال ۱۹۹۷ برای فیلم «جری مگوایر» (Jerry Maguire) و در سال ۱۹۹۰ برای فیلم «متولد چهارم جولای» (Born on the Fourth of July). در سال ۲۰۰۰ نیز جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد گلدن کلوب برای نقش آفرینی کروز در فیلم «مگنولیا» (Magnolia) به او تعلق گرفت.

این اقدام تام کروز در بحبوحه ی بحث های اخیر پیرامون انجمن مطبوعات خارجی هالیوود، نهاد برگزار کننده ی جایزه گلدن گلوب، صورت گرفته است، بحث و جدل هایی که هر روز شدت بیشتری می گیرد و موضوع آن انتقاد از فقدان تنوع در این انجمن، به ویژه نبود هیچ عضو سیاهپوستی در آن است. تحقیقات اخیر نشریه ی لس آنجلس تایمز نیز سؤالاتی در خصوص منافع مالی برخی از ۸۷ عضو این انجمن مطرح کرده است.

شبکه خبری ان‌بی‌سی روز گذشته از تصمیم خود برای عدم پخش این مراسم در سال آینده خبر داد.

ان‌بی‌سی اعلام کرد: «ما کماکان معتقدیم انجمن مطبوعات خارجی هالیوود نیازمند اصلاحاتی هدفمند است. با این حال، این میزان تغییر زمان و کار می برد و قویاً معتقدیم این انجمن برای انجام درست آن به فرصت احتیاج دارد. به همین دلیل، ان‌بی‌سی در سال ۲۰۲۲ مراسم گلدن گلوب را پخش نخواهد کرد.»

پیش از اعلام شبکه خبری ان‌بی‌سی، اسکارلت جوهانسون، بازیگر مشهور هالیوودی نیز در بیانه ای از اهالی صنعت سرگرمی خواست از شرکت در رویدادهایی که انجمن مطبوعات خارجی هالیوود حمایت مالی آن ها را برعهده دارد، خودداری کنند.

جوهانسون در بیانیه ی خود اظهار کرد: «از بازیگر انتظار می رود با شرکت در نشست های مطبوعاتی و همینطور مراسم های اهدای جوایز فیلمش را تبلیغ کند. در گذشته این امر اغلب به معنای مواجه شدن با پرسش ها و اظهار نظرهای جنسیت زده از سوی برخی اعضای انجمن مطبوعات خارجی هالیوود بود که تقریباً آزار جنسی محسوب می شد. دقیقاً به همین دلیل است که سال ها از شرکت در نشست های خبری آن ها خودداری کردم. این انجمن توسط امثال هاروی واینستین مشروعیت پیدا کرده است تا هر چه زودتر توسط آکادمی اسکار به رسمیت شناخته شود. من معتقدم وقتش رسیده تا زمانی که اصلاحات بنیادی ضروری در این نهاد صورت نگرفته، از این انجمن کناره گیری کنیم و تمرکزمان را بر روی اهمیت و قدرت اتحاد درون همبستگی های خود و به طور کلی صنعت سرگرمی بگذاریم.»

منبع: cnn
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • کاظم آذر ۷, ۱۴۰۰

    خیلی تاسف بار برای تام کروز تا به حال جایزه اسکار نگرفت