چگونه در رانندگی مهارت پیدا کنیم؟ ۸ نکته طلایی برای بالا بردن مهارت رانندگی

چگونه در رانندگی مهارت پیدا کنیم؟ ۸ نکته طلایی برای بالا بردن مهارت رانندگی

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

در زندگی امروزی، داشتن مهارت در رانندگی به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افراد تبدیل شده است. مهارت در رانندگی صرفا به خاطر این نیست که نشان بدهیم راننده‌ای خوبی هستیم بلکه سلامت و ایمنی سرنشینان خودروی ما و دیگران وابسته به نحوه رانندگی کردن ما است. رانندگی هم فوت و فن خاصی دارد که با دانستن آن‌ها نه تنها بهتر و مسلط‌تر رانندگی می‌کنید بلکه می‌توانید از جان و مال خود و دیگران در مقابل حادثه مراقبت کنید. اگر دوست دارید با اصول و فنون رانندگی و راه‌های تبدیل شدن به راننده‌ای حرفه‌ای آشنا شوید ادامه مطلب را از دست ندهید.

کسب مهارت رانندگی زیر نظر مربی حرفه‌ای

اولین و ساده‌ترین راهی که به کمک آن می‌توانید مهارت خود را در راندگی تقویت کنید استفاده از تجربیات و حضور یک مربی حرفه‌‌ای است. اگر فکر می‌کنید نیاز دارید که کسی همراه شما باشد و قلق رانندگی حرفه‌ای را به شما آموزش دهد با مربی یک آموزشگاه رانندگی معتبر چند جلسه آموزشی برگزار کنید و تا حد ممکن از تجربیات او استفاده کنید.

حفظ حالت تدافعی؛ مهم‌ترین قلق رانندگی

یکی از کاربردی‌ترین قلق‌های رانندگی که باعث می‌شود تا حد زیادی بتوانید از تصادف جلوگیری کنید حفظ حالت تدافعی است. حالت تدافعی به این معنا است که همواره مراقب نزدیک شدن سایر خودروها از اطراف باشید و در نظر داشته باشید که هر لحظه ممکن است مانعی جلوی راه شما سبز شود. در نظر گرفتن چنین مواردی به شما کمک می‌کند کنترل بیشتری روی خودرو خود داشته باشید و از بروز حوادث مختلف جلوگیری کنید.

یادگیری مهارت رانندگی در برف و باران

راننده حرفه‌ای باید بتواند در هر شرایطی رانندگی کند و کنترل خودرو را به دست بگیرد. رانندگی در برف و باران نسبت به شرایط عادی سخت‌تر است و هر راننده‌ای باید بتواند در چنین شرایطی با حفظ خونسردی مانع از لیز خوردن خودرو و منحرف شدن آن از مسیر شود. در صورت لیز خوردن به هیچ وجه فرمان را به صورت ناگهانی نپیچانید و سعی کنید با چرخاندن آرام فرمان، خودرو را به مسیر اولیه برگردانید.

رانندگی در برف و باران جدا از اصول رانندگی، اقدامات اولیه‌ای دارد که باید انجام شود. بستن زنجیر چرخ، استفاده از ضد یخ و برداشتن وسایل لازم برای رانندگی در چنین شرایطی از مهم‌ترین اقداماتی است که رانندگان حرفه‌ای پیش از شروع به حرکت انجام می‌دهند. شما نیز برای تبدیل شدن به راننده‌ای حرفه ای باید این اصول را به کار بگیرید و سفری ایمن را برای خود رقم بزنید.

آشنایی با قلق خودرو و بالا رفتن تسلط در رانندگی

آشنایی با قلق خودرو می‌تواند کیفیت رانندگی شما را بسیار بالا ببرد و میزان وقوع حادثه را کاهش دهد. شاید دیده باشید که افراد پس از گذراندن دوره آموزش رانندگی درب منزل با خودروهایی مانند پراید و تیبا تا مدت‌ها نمی‌توانند با خودروهای دیگر به آسانی رانندگی کنند.

ارمزهای ناگهانی، خاموش کردن ماشین و چنین مشکلاتی در رانندگانی که هم با خودروی اتومات و هم با خودروی دنده‌ای رانندگی می‌کنند بیشتر دیده می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد سفر در جاده یا مناطق حادثه خیز را دارید از خودرویی استفاده کنید که از قلق‌های آن آگاه هستید و می‌توانید آن را به خوبی کنترل کنید.

نحوه ترمز کردن با ترمزهای ضد قفل (ABS)

یکی از مهم‌ترین مهارت‌های رانندگی حرفه‌ ای استفاده درست از ترمز خودرو است. لزوما کسانی که به صورت مداوم و پشت سرهم ترمز می‌گیرند راننده حرفه‌ای و محتاط نیستند و این موضوع می‌تواند میزان استرس و ترس آن‌ها را در حین رانندگی نشان دهد. گرفتن ترمزهای ناگهانی در صورتی که سیستم ترمز خودروی شما ضد قفل نباشد باعث قفل شدن چرخ‌ها خواهد شد. نکته مهمی که راننده‌ها درباره نحوه استفاده از ترمز ABS  نمی‌دانند این است که  سیستم این ترمز به خودرو حداکثر توان را برای متوقف کردن خودرو می‌دهد و زمانی که به صورت مقطعی گرفته‌ می‌شود در عملکرد آن اختلال ایجاد می‌شود. اگر مجبور شدید که ترمز ناگهانی بزنید پا را تا انتها روی ترمز نگه دارید تا سیستم ABS به درستی خودروی شما را متوقف کند.

پارک دوبل؛ یکی از مهم‌ترین اصول و مهارت‌های لازم برای رانندگی

اجرای صحیح پارک دوبل یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی است که در هر بار رانندگی ممکن است به آن نیاز پیدا کنید. پارک کردن ماشین در مکانی مناسب به شکلی درست کار سختی است که در دوره‌های آموزش‌های رانندگی به هر فردی که متقاضی دریافت گواهینامه باشد آموزش داده می‌شود. آموزش پارک دوبل برای امتحان برای قبولی در آزمون شهری لازم است اما اگر پس از دریافت گواهینامه هنوز به اندازه کافی در آن مهارت ندارید تکرار و تمرین برای بالا بردن مهارت خود را فراموش نکنید.

شناخت راه و مسیر؛ عامل موثر برای رانندگی اصولی

یکی از عواملی که به صورت غیر مستقیم روی رانندگی شما تاثیر می‌گذارد شناخت راه و مسیری است که می‌خواهید طی کنید. شاید افرادی را دیده باشید که وسط خیابان توقف می‌کنند یا  برای دور زدن یا ورود به خیابانی دیگر به صورت کاملا ناگهانی از مسیر خارج می‌شوند. چنین رفتاری می‌تواند باعث بروز حادثه برای شما و سایر راننده‌ها شود. پیش از حرکت مسیر را به خوبی بررسی کنید تا در زمان رانندگی با تصمیم‌گیری‌های ناگهانی برای تغییر مسیر رو به رو نشوید.

کنترل خودرو در زمان ترکیدن تایر ماشین

یکی از اتفاقات ناگواری که ممکن است هر لحظه یا هر جایی اتفاق بیافتد ترکیدن یا پنچر شدن لاستیک ماشین در حین رانندگی است. اگر در حین رانندگی چنین اتفاقی برای شما افتاد فرمان خود را محکم در دست بگیرید و به هیچ وجه ترمز نکنید. ترمز ناگهانی در سرعت بالا با چرخ پنچر می‌تواند باعث چپ کردن خودرو نیز بشود. سعی کنید با زدن راهنما خود را به سمت راست هدایت کنید و تمام مدت، سرعت خودرو را به وسیله فشار دادن کلاج پایین بیاورید.

مهارت‌های رانندگی حرفه‌ای را در آموزشگاه رانندگی نیم کلاج یاد بگیرید

برای تبدیل شدن به راننده حرفه‌ای اصول زیادی وجود دارد که در این مطلب مهم‌ترین و کاربردی‌ترین آن‌ها را برای شما ذکر کردیم.

مربیان آموزشگاه رانندگی نیم کلاج با سال‌ها تجربه در زمینه آموزش مهارت و قوانین رانندگی، آماده پذیرش هنرجو هستند. ما در نیم کلاج، قدم به قدم در کنار شما خواهیم بود تا بتوانید مهارت رانندگی حرفه‌ای را به خوبی بیاموزید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به آدرسnimkelaj.com  مراجعه و یا با شماره ۰۹۱۲۸۹۲۳۲۲۸ تماس حاصل کنید.

 

بدون نظر

ورود