ترفندهای زنان خاندان های سلطنتی برای خلاصی از موقعیت های ناخوشایند

ترفندهای زنان خاندان های سلطنتی برای خلاصی از موقعیت های ناخوشایند

اعضای خاندان های سلطنتی هم مانند سلبریتی ها همواره زیر ذره بین قرار دارند و هر قدم، حرکت و نگاه شان، نُقل محافل می شود. به همین دلیل است که مجبورند بیش از هر کس دیگری مراقب ظاهر خود باشند. زنان خاندان های سلطنتی هم برای آنکه همیشه عالی و بی نقص به نظر برسند، از ترفندهای کوچک اما مؤثری استفاده می کنند که در ادامه از این ترفندها خواهیم گفت.

بازطراحی لباس های قدیمی

ربخلاف بسیار از چهره های مردمی، کیت میدلتون هرگز از شرکت در مراسم های مختلف با لباس تکراری خجالت نمی کشد. برای اینکه لباس هایش تازه و امروزی به نظر برسند، کیت با تغییر جزئیاتی کوچک، آن ها را از نو طراحی می کند. مثلاً در سال ۲۰۱۳ دوشس با کتی در ملأعام ظاهر شد که ۲ سال قبل هم آن را پوشیده بود. این بار اما او کمربند کت را عوض کرده بود، تغییری که جلوه ی دیگری به لباس او داده بود.

استفاده از برنزه کننده به جای جوراب شلواری

زنان خاندان های سلطنتی تمام سال، در هر آب و هوایی باید در مراسم های رسمی جوراب شلواری رنگ پا بپوشند. این چیزی است که در پروتکل سلطنتی آمده است. اما ملکه لتیزیای اسپانیا هرگز از این قانون پیروی نمی کند. بانوی اول اسپانیا به جای این کار فقط پاهایش را برنزه می کند. با این ترفند پاها ظاهری زیبا و درخشان پیدا می کنند.

استفاده از لاک های رنگ طبیعی

کیت میدلتون را به ندرت می توان با لاک ناخن تند دید. علت آن را پروتکل سلطنتی می دانند. کیت شاید از همه ی قوانین بی چون و چرا پیروی کند اما استفاده ی او از لاک های رنگ طبیعی یک دلیل کاربردی هم دارد: لاک هایی که رنگ طبیعی دارند ظاهر آن ها مدت بیشتری تر و تازه باقی می ماند، به همین دلیل شکستگی ها و ترک خوردگی های اجتناب ناپذیر ناخن ها را کمتر به چشم می آورند.

استفاده از پرایمر به جای کرم پودر

مگان مارکل از طرفداران ظاهر طبیعی است و کک و مک های قرمز رنگ خود را زیر لایه ی سنگینی از آرایش مخفی نمی کند. به همین دلیل، همسر پرنس هری فقط پرایمر می زند و از کرم پودر فقط برای بعضی قسمت های صورت خود، آن هم در مراسم های رسمی استفاده می کند.

استفاده از کفش های سایز بزرگ تر

کیت میدلتون به خاطر جایگاهش مجبور است ساعت های زیادی از روز را با کفش پاشنه بلند سپری کند. به همین دلیل هنگام انتخاب کفش دقت زیادی به خرج می دهد. دوشس سایز کفش هایش را بر اساس مدل و برندشان انتخاب می کند. مثلاً کیت بیشتر اوقات کفش های تابستانی اش را نیم یا یک سایز بزرگ تر از سایز پای خودش انتخاب می کند. این امر کمک می کند پاهایش وقتی در گرما ورم می کنند دیگر تاول نزنند.

شال های چند کاره

طبق پروتکل سلطنتی، اعضای این خاندان نباید لباس رویی خود را در ملأعام بردارند. به همین دلیل است که ملکه انگلیس و عروسش، کیت میدلتون را اغلب با کت های شیک می بینیم. و این کت ها گرچه برای لباس روز کاملاً مناسب اند، اما سخت می شود لباس شب را با چنین کت هایی تصور کرد. اینجا است که یک شال یا شنل که به لباس اصلی هم بیاید می تواند نجات بخش باشد. این شال ها و شنل ها به آن ها کمک می کند بدون زیر پا گذاشتن قوانین بتوانند در هوای سرد خود را گرم نگه دارند.

استفاده از کفی اضافی

ملکه لتیزیا برای اینکه بتواند قدم های مطمئن تری با کفش های خود بردارد و جلوی لغزیدن شان را بگیرد، یک زیره ی دیگر به کف کفش های خود می چسباند.

همسر شاه فیلیپ ششم اسپانیا این ترفند ساده را روی بسیاری از کفش های برند و گران قیمت خود اعمال کرده است.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • amir اردیبهشت ۳۰, ۱۴۰۰

    با تشکر از زحماتی که برای مطالب میکشید سوالم اینکه چرا فکر میکنید عادت های بسیار سطحی کم اهمیت که حتی برای خود انگلیسی ها( با استعلام از خاله اینجانب که در لندن زندگی میکنه) هم مهم نیست برای ما باید مهم باشه و اینقدر تاکیید دارید به صورت مستمر که ما بدونیم در مورد این خانواده ؟!!!

  • مسعود خرداد ۱, ۱۴۰۰

    واقعا چرا انتظار دارید که ما با دیدن کتف یه فرد خارجی باید تحریک شیم که اومدید سانسورش کردید