دختر نابغه ۴ ساله با ضریب هوشی نزدیک به آلبرت اینشتین

دختر نابغه ۴ ساله با ضریب هوشی نزدیک به آلبرت اینشتین

دیال کائو، یک دختر ۴ ساله ی اهل شهر بیرمنگام انگلیس است که موفق شده در تست هوش منسا امتیازی بسیار نزدیک به آلبرت اینشتین، فیزیکدان مشهور که او را یکی از باهوش ترین انسان های تاریخ می دانند، کسب کند و حالا از این دختر کوچک به عنوان یک نابغه یاد می شود.

منسا یک انجمن بین‌المللی تیزهوشان است که اقدام به گردآوری افراد دارای بهره هوشی بالا کرده و با برنامه ‌های سازماندهی شده، سعی در استفاده‌ی هر چه بهتر از هوش اعضای خود دارد که آن‌ها را بر اساس آزمون تعیین ضریب هوشی انجمن یا سایر آزمون‌های معتبر و استاندارد مورد تأیید انجمن انتخاب می‌کند.

دیال کوچک که اصلیتی هندی دارد وقتی در آزمون منسا شرکت کرد تنها ۳ سال داشت اما موفق شد ۱۴۲ امتیاز از آن کسب کند، یعنی تنها ۱۸ نمره کمتر از امتیاز آلبرت اینشتین. با این حال، او وقتی تنها ۲ سال داشت می توانست همه ی سیارات منظومه شمسی را نام ببرد. و حالا که ۴ سال دارد، از مهارت ریاضی یک کودک ۵ ساله برخوردار است.

پدر دیال، ساربجیت سینگ، که به دخترش بسیار افتخار می کند به رسانه ها گفته دیال موفق شد در میان آن ۰/۰۱ برتر متقاضیان تست هوش منسا در انگلیس قرار گیرد و این در حالی است که منسا تنها ۵ درصد برتر را می پذیرد.

ساربجیت گفته: «روانشناس منسا گفت از میان متقاضیان تنها ۵ درصد اول را در انگلیس می پذیرند و دیال جزء ۰.۰۱ درصد اول بود. او گفت یعنی دیال جزء برترین های برترین ها است. گفت ضریب هوشی دیال در ۳ سالگی ۱۴۲ بود. از قرار علوم بالاترین ضریب هوشی اینشتین ۱۶۰ بوده و من مطمئن نیستم او وقتی ضریب هوشی اش را اندازه گرفتند چند ساله بوده.»

پدر دیال افزود: «روانشناس منسا گفت این اتفاق واقعاً بی سابقه ای است که با کسی آشنا شوی که با چنین ضریب هوشی بالایی اینقدر متواضع است.»

او گفت دخترش دیال وقتی هنوز ۵ سال نداشت می توانست فیلم های علمی تخیلی مانند «مریخی» (The Martian) را به راحتی متوجه شود.

ساربجیت حالا دلش می خواهد دخترش به یک پایه ی تحصیلی بالاتر در پیش دبستانی منتقل شود تا بتواند با چالش های بزرگ تری رو به رو شود و به یادگیری ادامه دهد.

او گفته: «دیال شاید در آینده یکی از رهبران دنیا شود یا جایزه نوبل بگیرد یا در یک کافی شاپ قهوه سرو کند یا شغل رویایی اش را انجام دهد.»

در سال ۲۰۲۰ یک پسر نابغه ی ۱۳ ساله به نام جک ریکو به جوان ترین فارغ التحصیل کالج فولرتون ِکالیفرنیا بدل شد و توانست ۴ مدرک تحصیلی بگیرد.

مدارک او در رشته های ساده ای نبودند. تاریخ و علوم اجتماعی از جمله ی آن ها بودند که ریکو موفق شده بود تمامی آن ها را با نمره ی عالی دریافت کند.

منبع: timesnownews
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • کوروش خرداد ۷, ۱۴۰۰

    من نمی‌دونم اینشتین که تست آی‌کیو نداده، چطوری هرکسی هر طوری دوست داره یه چیزی رو با نمره آی‌کیو اینشتین مقایسه می‌کنه???