توالت هوشمند مخصوص اسکن مدفوع ساخته می‌شود؛ چندش‌آور اما واقعی!

توالت هوشمند مخصوص اسکن مدفوع ساخته می‌شود؛ چندش‌آور اما واقعی!

توالت‌ هوشمند می‌تواند مدفوع شما را از حیث وجود خون در مدفوع و میزان غلظت مدفوع اسکن و بررسی کند.

توالت هوشمندی در حال ساخت است که از هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل مدفوع از نظر غلظت و وجود خون استفاده می‌کند. شواهد اولیه نشان می‌دهد این گزارش دقیق تر از گزارش خود بیمار است.

محققان می‌گویند تجزیه و تحلیل و گزارش از راه دور، خودکار و فوری، احتمال تشخیص مشکلات دستگاه گوارش توسط پزشکان را افزایش می‌دهد.

توالت هوشمند

در یک مطالعه اثبات شده ، توالت هوشمند ۸۵ درصد در طبقه بندی غلظت مدفوع به عنوان رقیق، طبیعی یا یبوست دقت داشت. این یافته‌ها در جلسه Digestive Disease Week 2021 ارائه شد.

دکتر آندره شین گفت: «این مطالعه ابزاری بسیار ابتکاری و عملی برجسته را نشان می‌دهد که می‌تواند پیامدهای عمده‌ای برای بیماران و پزشکان داشته باشد. فرم مدفوع یا غلظت و علائم خونریزی از مهمترین موارد تاریخچه بالینی در مورد علائم دستگاه گوارش یا روده است.»

تجزیه و تحلیل تصویر توالت هوشمند

محققان الگوریتم هوش مصنوعی آنها را روی ۳،۳۲۸ تصویر آزمایش کردند. آنها به عکس‌های موجود در اینترنت نگاه کردند و برخی از آنها به طور ناشناس توسط شرکت‌کنندگان در این مطالعه ارسال شدند.

دو متخصص گوارش نیز به مجموعه ای از ۵۵۲ تصویر امتیاز دادند. پزشکان “توافق رضایت بخشی” در مورد نتایج هوش مصنوعی نشان دادند. به عبارت دیگر، که حداقل دو نفر از آنها با ارزیابی آن موافقت کردند.

علاوه بر این، توالت هوشمند برای تشخیص خون ۷۶ درصد دقیق بود.

دکتر سونیا گرگو، دکترای ارشد، گفت: «این عینی و دقیق تر است. برعکس درخواست از بیماران برای نوشتن دفترچه یادداشت مدفوع یا یادآوری فراوانی و غلظت مدفوع آنها در طی بازه زمانی خاص، سیستم این کار را برای شما انجام می‌دهد.»

توالت هوشمند

گرگو، مدیر بنیانگذار آزمایشگاه توالت هوشمند دوک در دانشگاه دوک در دورهام، اضافه کرد: «فناوری ما – با خودکار کردن دستیابی به تصویر – بار لازم برای پیگیری الگوی شما را از بین می برد.»

شین گفت: «اطلاعات ارائه شده توسط بیماران می تواند تأثیر زیادی در تصمیم گیری داشته باشد. به عنوان مثال ، اگر من با فردی که از سندرم روده تحریک پذیر (IBS) رنج می‌برد صحبت کنم ، معمولاً از آنها می پرسم که مدفوع آنها چقدر شل یا سفت است یا چطور تشکیل شده است زیرا این اطلاعات به من سرنخ مربوط به مشکلات اساسی را می‌دهد که ممکن است علائم آنها را تحریک کند.»

به عقیده دکتر شین، دانستن اینکه چه چیزی در گزارش دادن به پزشک مهم است، ممکن است چالش برانگیز باشد. این ابزار پتانسیل کاهش بار بیمار و تسهیل ارتباط بین بیمار و پزشک را دارد و یک مثال عالی برای این است که چگونه می توان از فناوری برای تقویت مراقبت استفاده کرد.»

توالت هوشمند

کار کردن در پشت صحنه

گورگو و همکارانش نمونه اولیه ای را طراحی کردند که آنالیزگر تصویر را در لوله های پشت توالت قرار می‌دهد. بنابراین، تجزیه و تحلیل پس از فلاش انجام می شود.

گرگو گفت: «ما متخصص توالت و فناوری توالت هستیم. ما یاد گرفته ایم که مردم واقعاً دوست ندارند چیزی عجیب و غریب در اطراف کاسه توالت ببینند.»

سیستم توالت هوشمند برای چندین کاربر در یک مکان مسکونی یا تجاری طراحی شده است. به عنوان مثال، می توان از این فناوری در بیمارستان ها یا مراکز مراقبت طولانی مدت استفاده کرد. یک اسکنر اثر انگشت در مکانیسم فلاش هر کاربر را ردیابی می کند.

توالت هوشمند

توالت هوشمند ؛ یک ابزار بهداشت دیجیتال

گرگو گفت: «بیماران از دست زدن به مدفوع یا حتی صحبت کردن در مورد آن بیزارند. به همین دلیل، مردم تمایل بیشتری به تهیه نمونه خون دارند که به سوزن نیاز دارد تا نمونه مدفوع. اما بسیاری از داده های بهداشتی [در مدفوع] وجود دارد. ما فکر می کنیم این امر باعث می شود بسیاری از تحقیقات و همچنین جمع‌آوری داده‌های مصرف‌کننده بهبود پیدا کند.»

علاوه بر این، این فناوری ممکن است مصرف‌کنندگان آگاه به سلامتی را که می‌خواهند سلامت روده خود را ردیابی کنند، بیشتر کند. گرگو گفت: «این فناوری کاملاً جدید در جعبه ابزار دیجیتال سلامت خواهد بود.»

ناگفته نماند توسعه دهندگان قصد دارند قابلیت نمونه‌برداری را اضافه کنند. تجزیه و تحلیل بیوشیمیایی نمونه‌های مدفوع می تواند “اطلاعات مربوط به متابولیسم” ، از جمله نشانگرهای زیستی مدفوع و ترکیب میکروبیوم را فراهم کند.

گرگو گفت: «ما آن را در آزمایشگاه به نمایش گذاشته ایم. وقتی به محصولی تبدیل شود ، این بخشی از فناوری خواهد بود.» وی تخمین می زند که تولید نمونه اولیه برای استفاده در بیماران حدود ۱۲ تا ۱۸ ماه طول خواهد کشید.

پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را هم بخوانید:

چگونگی تشخیص کبد چرب با رنگ ادرار و مدفوع

دانشمندان: خوراندن مدفوع مادر به نوزادان سزارینی سیستم ایمنی‌شان را قوی می‌کند

چرا قهوه مدفوع آور است؟

مرد بلژیکی با پیوند مدفوع از شر سندروم عجیب و غریب روده خلاص شد

رنگ مدفوع چه نکاتی را در مورد سلامتی ما آشکار می کند؟

حراج کلید توالت آدولف هیتلر در یک حراجی

توالت های شفاف؛ جاذبه گردشگری جدید توکیو برای از بین بردن کلیشه ها

بهترین روش استفاده از توالت فرنگی کدام است؟

کدام توالت برای سلامتی ما بهتر است؛ فرنگی یا سنتی؟

با آداب استفاده از توالت عمومی در کشورهای مختلف جهان آشنا شوید

منبع: webmd
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود