بازداشت پسر چینی که فیلم خصوصی دختران ایرانی را منتشر کرده بود

بازداشت پسر چینی که فیلم خصوصی دختران ایرانی را منتشر کرده بود

پسر چینی که اقدام به انتشار تصاویر خصوصی دختران ایرانی کرده بود در ایران دستگیر شد.

این پسر چینی که پلیس ایران به دنبال او بود در شهر کاشان به چنگ مأموران افتاد.

دادستان عمومی و انقلاب کاشان، روح الله دهقانی، امروز از دستگیری این تبعه چینی خبر داد.

دهقانی با بیان اینکه در این پرونده شاکیان خصوصی هم اقدام به شکایت کرده بودند، ابراز داشت با توجه به حساسیت موضوع، این پرونده در دستور کار مقامات قضائی و انتظامی قرار گرفت.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی کاشان با اشاره به اینکه این فرد شب گذشته توسط نیروهای انتظامی و اطلاعاتی در عوارضی کاشان دستگیر شد، تصریح کرد متهم ضمن تفهیم اتهام بازداشت و با اعمال ماده ۱۲۱ تحت الحفظ به تهران منتقل خواهد شد.

ماجرای انتشار فیلم خصوصی دختران ایرانی توسط پسر چینی چیست؟

چند روز قبل خبری مبنی بر انتشار ده ها فیلم از دختران ایرانی توسط یک پسر چینی منتشر شد که واکنش تند کاربران فضای مجازی و ورود مقامات ایرانی به این ماجرا را به دنبال داشت.

این پسر چینی در مدت حضور خود در ایران با تعدادی از دختران ایرانی ارتباط داشته و بدون اجازه ی آن ها فیلم هایی از روابط خود با این دختران را که اغلب کمتر از ۱۸ سال به نظر می رسیدند، در یوتیوب منتشر کرده بود. این فیلم ها که تعداد آن ها به حدود ۵۰ عدد می رسید، مخفیانه ضبط شده بودند اما حاوی صحنه های مستهجن نبودند.

این پسر چینی که هنوز ساکن ایران است، در این ویدئوها در مورد روابط خود با دختران مذکور، دعوت شدنش به شام توسط ایرانی ها و نظر دختران ایرانی درباره ی او صحبت می کرد و برای مثال در جایی می گفت: «از نظر دختران ایرانی انسان خسیسی هستم!»

این دختران پس از مطلع شدن از انتشار فیلم های خود در یوتیوب، با درج کامنت هایی خواستار حذف این ویدئوها شدند و به اقدام این پسر چینی اعتراض کردند.

به دنبال انتشار این خبر در فضای مجازی ایران که با واکنش تند کاربران رو به رو شد، روز جمعه ۷ خرداد سرهنگ‌ سید احمد خسروی، رئیس مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات معاونت اجتماعی ناجا از تشکیل پرونده ای برای بررسی صحت و سقم ماجرای مربوط به این تبعه خارجی خبر داد.

پسر چینی نیز پس از اعتراض دختران و کاربران ایرانی و آغاز تحقیقات پلیس ویدئوها را از حساب یوتیوب خود حذف کرد.

هر چند انتشار تصاویر خصوصی مطابق قانون جمهوری اسلامی ایران جرم است اما این پسر چینی در حساب یوتوب خود یک ویدئوی عذرخواهی منتشر کرد و گفت: «من ایران را دوست دارم، هیچ بدخواهی نسبت به دختران ایرانی ندارم و بابت ویدئوهایی که منتشر کردم معذرت می‌ خواهم.»

از آنجایی که این جوان چینی فیلم های دختران ایرانی را علاوه بر یوتیوب، در شبکه های اجتماعی چینی هم منتشر کرده بود، روز جمعه سفارت ایران در چین در این رابطه اعلام کرد با پیگیری آن ها شبکه اجتماعى چینی Toutiao تمامی ویدئوهای مذکور را بلافاصله از این شبکه حذف و حساب کاربری این پسر چینی با نام 维尼的国外旅行 که بیش از ۸۰ هزار دنبال کننده داشت را مسدود کرد.

۹ نظر

ورود

 • وحید خرداد ۸, ۱۴۰۰

  از دولت چین با این گندی که به دنیا زده و اینکه ایران رو به چشم مستعمره خودش می بینه بدم میاد ولی این پسره کار عجیب و غیرقانونی ای نکرده. مشخصه که هم دخترها و هم بعضا خانواده هاشون از فیلمبرداری آگاه بودن. دوربین مخفی که نگذاشته بوده! حالا اگر مثلا یک آمریکایی یا اروپایی بود بازهم اعتراض می کردند؟ شاید اشکال از فرهنگیه که باعث میشه دختران ایرانی وقتی یک خارجی حتی از نوع چینیش رو میبینند دست و پاشون شل بشه. از خسیس گفتنشون هم مشخصه که دنبال تیغ زدن پسره بودن ولی ظاهرا آب از دست پسره نمی چکیده.

 • علی خرداد ۸, ۱۴۰۰

  قانون کاپیتولاسیون باعث شده نتونن از گل کمتر به این یارو بگن

  • لهراسب خرداد ۱۱, ۱۴۰۰

   خیلی ببخشید با کدوم مدرک این رو عرض میفرمایید

 • Mani خرداد ۱۱, ۱۴۰۰

  حقشون بوده. مال پسرای ایرانی خار داشته، رفتن سراغ اجنبی، بزار آبروشون بره، البته اگه داشته باشن

 • ندا خرداد ۱۲, ۱۴۰۰

  به نظرم اگه آمریکایی بود اشکالی که نداشت هیچ، دخترا افتخار هم می کردن

  • پویا خرداد ۱۲, ۱۴۰۰

   همه مثه شما مریض نیستن !

   • خسرو خرداد ۱۲, ۱۴۰۰

    به نظرت انگیزه این دختران برای ارتباط با این پسر چینی چی بوده؟ غیر از این بوده که گفتن یارو خارجیه بذار ببینم می تونم خودم رو بهش قالب کنم از ایران برم؟ یا فکر می کردن طرف پولداره گفتن بذار یکم خوش بگذرونیم و طرف رو تلکه کنیم. یا در ساده ترین حالت گفتن این یارو خارجیه بذار باهاش رل بزنم پزش رو بدم به دوستام و فالوورام و … واقعا غیر از اینها چی می تونه باشه؟ عشق پاک و معصومانه؟ اینکه از فیلمبرداری بیخبر بودن هم که مسخره است. دوربین تابلوئه که داره فیلم میگیره و مخفی نیست. فقط درصورتیکه این پسره بهشون گفته باشه فیلم رو جایی پخش نمی کنم کارش می تونه مجرمانه بوده باشه.

 • امیرمهدی خرداد ۱۳, ۱۴۰۰

  سلام وقتی نمایندگان ی مملکت اونقدر حقارت دارن که عکس سلفی انداختن با یک زن اجنبی را افتخار میدونن ،دختران ما هم کلاس وپز را در رفتن در آغوش مرد خارجی میدونن حتی اگر از کثیفترین نوعش یعنی چینی باشه