سعید جلیلی: «خودروی من پراید است و خانه ام در تهران ۱۲۵ متر است»

سعید جلیلی: «خودروی من پراید است و خانه ام در تهران ۱۲۵ متر است»

سعید جلیلی از نامزدهای تایید صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ و دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی، در برنامه «صدای جوان» از رادیو جوان به معرفی خود پرداخته و گفته است: «نده بعد از فارغ التحصیلی در وزارت خارجه استخدام شدم. در آنجا از کارشناسی شروع کردم و معاون اداره شدم. بعد رئیس اداره و بعد از مدتی مدیر کل شدم. بعد از یک مدت، معاون وزیر خارجه شدم و یک مدت هم که دبیر شورای عالی امنیت ملی شدم». جلیلی در مورد سمت های خود افزود: «بنده این توفیق را داشتم که نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی هم بودم که تا امروز این مسئولیت ادامه دارد و کماکان توفیق نمایندگی ایشان را در شورای امنیت ملی دارم. البته عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام هم هستم که باز هم از سوی رهبری انتخاب شدم. همین‌طور عضو شورای راهبردی روابط خارجی هستم».

سعید جلیلی نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 و دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی، در برنامه «صدای جوان» از رادیو جوان به معرفی خود پرداخت

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ در مورد شرایط خانوادگی خود نیز گفت: «بنده ۵۶ ساله هستم و ۲۷ ساله که ازدواج کردم. یک فرزند دارم که دانشجوی رشته برق است. محل زندگی من  تهران است و خانه ام ۱۲۵ متر است اما الان در خانه سازمانی اسکان داریم چون بزرگتر است. خودروی من پراید است. ویژگی خوب بنده از نظر همسرم را باید از خود او بپرسید».

سعید جلیلی در مورد شبکه های مجازی نیز گفت: «فضای مجازی امروز یکی از بهترین فرصت هایی است که برای نسل جوان ما وجود دارد و در قدیم این فرصت وجود نداشت و فرصتی ارزشمند است که در اختیار جوانان برای مسائل مختلف قرار گرفته است و دولت باید برای فضای مجازی برنامه داشته باشد و نمی‌تواند آن را رها کند. البته برخی تصور می‌کنند که منظور این است که فضای مجازی بسته شود اما منظورم این نیست و باید برنامه وجود داشته باشد تا بتوان از فرصت‌های فضای مجازی حداکثر استفاده را برد. برای بنده عجیب است که اینستاگرام باز و توییتر بسته است. البته قطعاً همه مردم نمی‌خواهند که فضای مجازی به گونه‌ای باشد که به جامعه لطمه وارد شود».

سعید جلیلی نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 و دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی، در برنامه «صدای جوان» از رادیو جوان به معرفی خود پرداخت

جلیلی در بخشی دیگر از صحبت هایش می گوید که کارمند وزارت امور خارجه بوده و بیمه او نیز کارمندی است. وی در مورد فعالیت در بورس نیز چنین می گوید: «هیچ وقت خودم در بورس سرمایه‌گذاری نکردم اما در سال ۸۲ که فرزندم کوچک بود، برای وی در بورس یک سهام یک و نیم میلیونی خریدیم و نمی‌دانم که الان به کجا رسیده است. سال ۸۰ بود که یک میلیون تومان وام دریافت کردم. معمولاً در مشهد از وسیله نقلیه عمومی استفاده می کنم اما در تهران بیشتر از خودرو شخصی خودم استفاده می کنم».

سعید جلیلی در مورد تفریحات مورد علاقه اش نیز گفته است: «بیشتر کوهنوردی و شنا می کنم. دارآباد آخرین جایی بود که جهت کوهنوردی رفتم. آخرین کتابی که خواندم تحت عنوان «چین» و درباره روابط این کشور با آمریکا بود و ۷۰۰ صفحه داشت.‌ آخرین فیلمی که همراه با خانواده دیدم تحت عنوان «بزرگان در اتاق» درباره مذاکرات یونان با اتحادیه اروپا بود. فیلم بسیار خوبی بود و نوع رفتار مستکبرانه اتحادیه اروپا حتی با یکی از اعضای خودش را نشان می‌داد».

بیشتر بخوانید: واکنش علیرضا زاکانی به شایعات در مورد دخترش و همچنین رزومه تحصیلی خود + ویدیو

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۱۰ نظر

ورود

 • سیامک قدرتی خرداد ۹, ۱۴۰۰

  خونه اش یه کم بزرگه

 • مسعود خرداد ۹, ۱۴۰۰

  آخی چه مسئولان دست پاکی داریم! اصلا دنبال مال و منا دنیا نیستند! فقط به فکر معنویت و خدمت به مردم اند! ما رعیت چقدر پستیم که قدر این خلق معصوم خدا رو نمی دونیم! ما رعیت دون مایه همیشه در حال دزدی بیت المالیم! با بی فکری ها و حماقتهامون برای مسئولین بادرایت و باکفایت مشکل ایجاد می کنیم!

 • h خرداد ۹, ۱۴۰۰

  به نظر من رییس جمهور مطلوب حکومت همین آقای جلیلی هست. بقیه یا پوششی هستن و ضربه گیر یا برای انحراف افکار و جلب توجه به سمت دیگر اومدن تا ضعف های جلیلی رو پوشش بدن تا به دور دوم بره. اونوقت میگن مهندسی انتخاباتی هم نبود.

 • dr azad خرداد ۹, ۱۴۰۰

  با سلام
  من ایشون رو از سال ۹۲ بعد از انتخابات که به صورت اتفاقی در گروه ایشون عضو شدم و از همون جا بود که متوجه شدم تهمت های زیادی به ایشون نسبت می دهند البته که هیچ کدوم فساد مالی و اخلاقی نیست و فقط در مورد شخصیت ایشون هست که میتونم با اطمینان بگم از مهربون ترین و دلسوز ترین افرادی هست که تا به حال دیدم فارغ از همه دروغ های که به ایشون میبندن بنظرم چند از کلیپ های که ایشون سخنرانی میکردن نگاه کنید و متوجه شخصیت بزرگ ایشون می شوید در ضمن هم در انتخابات ۹۲ و ۹۶ دقیقا بعد از روز انتخابات برنامه چهار ساله خودش رو ارائه داد که بیشترش کمک به دولت بود،دولتی که هزاران توهین بهش کرده بودند!!!و این نشون از شخصیت بزرگ و مدیر بودن ایشون رو میده!

  • h خرداد ۹, ۱۴۰۰

   بله قربان گوی خوبی هستند. مثه روزی که احمدی نژاد شاگرد اول بود.

 • پری خرداد ۹, ۱۴۰۰

  باز خوبه نگفت من الاغ بارکش مستضعفین روی زمینم و تو یه اتاق ۴ متری زندگی میکنم. تو که راست میگی پینوکیو تو که راست میگی

 • Hg خرداد ۹, ۱۴۰۰

  ایشون پراید دارن ولی پرایدشون ضد گلوله، به گفته خود اعضای نزدیکشون و هزینه بیشتری از بنز ضد گلوله برای همون پراید شده
  ظاهر سازی ها نفاق و دورویی ایشون رو بیشتر نشون میده
  امیدوارم که در واقعیت منزل ایشون هم مثل ماشینش نباشه

 • بهنود خرداد ۱۰, ۱۴۰۰

  یکی دیگه بود میگفت ۳ میلیون پول داره همش. اسمش اما تو همه جا هست. سهامدار خیلی شرکتاس. ما که میدونیم چاخان میکنین.

 • Nima خرداد ۱۰, ۱۴۰۰

  به به بِه جمهوری اسلامی ..

 • علی مرداد ۳۰, ۱۴۰۱

  وقتی ماشین های بیت المال در اختیارشان است چه احتیاجی به ماشین شخصی دارن، ضمنا مسولین ما ظاهرا همه فقیرند و زیر خط فقر ولی از بیشتر سرمایه داران جلوترن، چون طلاو دلار خیلی ذخیره کردن