تصاویر مراسم عروسی نخست وزیر ۵۶ ساله انگلیس با همسر ۳۳ ساله اش

تصاویر مراسم عروسی نخست وزیر ۵۶ ساله انگلیس با همسر ۳۳ ساله اش

بوریس جانسون اولین نخست وزیر انگلیس طی تقریباً دو قرن اخیر است که در زمان حضور در این مسند ازدواج کرده است.

مراسم ازدواج او که در کلیسای جامع وستمینستر در نزدیکی دفتر نخست وزیری انگلیس برگزار شد، به ادعای منابع نزدیک به وی، نقطه ی اوج یک عملیات «سری» شش ماهه بود.

این مراسم چنان مخفیانه ترتیب داده شده بود که حتی اعضای کابینه ی بوریس جانسون از مراسم ازدواج دیروز او با کری سایموندز بی خبر بودند.

دفتر نخست وزیری بریتانیا دیروز در بیانیه ای کوتاه برگزاری این مراسم را تأیید کرد.

نخست وزیر ۵۶ ساله انگلیس و عروس ۳۳ ساله اش به دلیل محدودیت های کرونایی انگلیس اجازه ی دعوت تنها ۳۰ مهمان را به مراسم خود داشتند و برخلاف هزاران زوج دیگر در سرتاسر بریتانیا تصمیم گرفتند مراسم ازدواج خود را به تعویق نیاندازند و آن را برگزار کنند.

اینطور که گفته می شود، کری سایموندز یک پیراهن ۲،۸۷۰ پوندی از یک طراح یونانی به نام کریستوس کوستارلوس به تن کرده بود.

تصور می شود مهمانان در آخرین لحظه به مراسم دعوت شده باشند، به طوری که طبق شنیده ها، گردشگران حاضر در کلیسای جامع وستمینستر را کمی پیش از رسیدن عروس و داماد به بیرون کلیسا راهنمایی کردند.

گفته می شود جانسون و سایموندز پس از جاری شدن خطبه ی عقدشان در کلیسا، ازدواج خود را در چادر بزرگی در باغ دفتر نخست وزیری انگلیس جشن گرفتند.

اینطور که گفته می شود آن ها در کارت دعوتی که پیشتر برای مهمانان خود ارسال کرده بودند زمان برگزاری مراسم عروسی خود را ۳۰ ژوئن سال آینده ی میلادی اعلام کرده بودند. اما از قرار معلوم این اقدام آن ها برای رد گم کردن بوده است.

سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس دیروز اعلام کرد جانسون و سایموندز شنبه عصر در مراسم مختصری در کلیسای جامع وستمینستر با یکدیگر پیمان زناشویی بستند و آن ها قصد دارند تابستان سال آینده ازدواج خود را با خانواده و دوستان شان جشن بگیرند.

برخی منابع به رسانه ها گفته اند بوریس جانسون بعد از تعطیلات رسمی روزهای اخیر انگلیس به سر کار بازخواهد گشت و او و همسرش ماه عسل خود را به تابستان سال آینده موکول کرده اند.

این مراسم که سومین ازدواج نخست وزیر انگلیس محسوب می شود توسط همان کشیشی برگزار شد که سال گذشته پسر این زوج، ویلفرد را غسل تعمید داده بود.

ویلفرد هم در مراسم ازدواج والدینش حضور داشت. مادرش کمی پیش از مراسم تصویری از او در میان گل ها در اینستاگرام خود منتشر کرد.

این نخستین بار از سال ۱۸۲۲ تاکنون است که یک نخست وزیر انگلیس در دوران حضورش در این مسند ازدواج می کند.

جانسون و سایموندز اولین زوجی بودند که بدون ازدواج رسمی در ساختمان خیابان داونینگ لندن، دفتر و خانه ی نخست وزیر انگلیس، ساکن شدند.

یکی از حاضرین مراسم به رسانه ها گفته سایموندز در مراسم ازدواج شان «به شدت خوشحال» به نظر می رسید و بوریس جانسون هم «بسیار خوش تیپ و شیک شده بود و چشم از کری برنمی داشت».

منبعی نزدیک به عروس و داماد گفته: «همه چیز در نهایت مخفی کاری انجام و با دقت زیادی برای آن ها برنامه ریزی شد. این رازی بین خودشان بود و همین آن روز را برایشان خاص کرد.»

به گفته ی کارکنان کلیسای جامع وستمینستر فضای امنیتی شدیدی در اطراف کلیسا برقرار شده بود و نیروهای پلیس همه جا بودند اما خود آن ها تا یک روز قبل از مراسم از هویت زوجی که قرار بود در این کلیسا ازدواج کنند بی خبر بودند.

اطلاعاتی درباره ی مهمانان مراسم منتشر نشده اما به گفته ی برخی منابع، پدر نخست وزیر انگلیس و خواهر و برادرهایش، ریچل، جو و لئو در مراسم ازدواج او حضور داشتند.

سخنگوی کلیسای جامع وستمینستر هم اعلام کرد جانسون و سایموندز روز شنبه رسماً به عقد یکدیگر درآمدند.

کری سایموندز سال گذشته در پستی اینستاگرامی نامزدی اش با بوریس جانسون و همینطور بارداری خود را اعلام کرد.

رابطه ی این زوج تنها چند ماه پس از جدایی جانسون از همسر دومش، مارینا ویلر در سال ۲۰۱۸ علنی شد. جانسون از ویلر ۴ فرزند دارد.

ازدواج اول جانسون با آلگرا موستین-اوون هم در سال ۱۹۹۳ به پایان رسید.

منبع: mirror
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود