زنی آفریقایی که با به دنیا آوردن ۱۰ نوزاد سالم رکورد گینس را شکست

زنی آفریقایی که با به دنیا آوردن ۱۰ نوزاد سالم رکورد گینس را شکست

مادری که ۱۰ نوزاد به دنیا آورده در نهایت شناسایی شد، پس از آنکه تلاش های زیادی برای پیدا کردن او در آفریقای جنوبی صورت گرفت. تبوهو تسوتتسی می گوید که همسرش گوسیامه تامارا سیتهول روز هشتم ژوئن در بیمارستانی در پرتوریا، گاوتنگ، ۱۰ قلو به دنیا آورده است. با این وجود، دولت آفریقای جنوبی اعلام کرده است که نتوانسته مادر را پس از زایمان پیدا کند، موضوعی که در سراسر جهان به تیتر اصلی اخبار تبدیل شده بود. شب گذشته در پیچشی داستانی دیگر، دولت محلی گاوتنگ اعلام کرده است که با بیمارستان های محلی تماس گرفته و هیچ نشانی از زنی که ۱۰ فرزند به دنیا آورده است نیافته اند.

10 قلو

اما اکنون مقامات رسمی در بخ توسعه اجتماعی گاوتنگ توانسته اند گوسیامه را در بیمارستان پیدا کرده اند، اگر چه گفته اند که نمی توانند تایید کنند چه تعداد نوزاد به دنیا آورده است. این اتفاقات پس از آن رخ می دهد تبوهو، شوهر گوسیامه، شادی خود را به خاطر پدر شدن ابراز کرده و گفته بود: «مردم نوزادان را در زمان مناسب خواهند دید». وی در سخنانی در این باره گفته است: «احساسم را نمی توانم در قالب کلمات بیان کنم اما در واقع هنوز هم در شوک هستم، هیجان زده ام و احساس می کنم مورد لطف خداوند قرار گرفته ام و به خاطر این همه حمایتی که از من صورت می گیرد تحت تاثیر قرار گرفته ام». وی در مورد احساسش در هنگام شنیدن خبر به دنیا آمدن ده قلوهایش گفته است: «از خوشحالی گریه کردم. گریه کردم و تنها در خانه راه می رفتم، از این طرف به آن طرف».

زن اهل آفریقای جنوبی که توانسته بود به شکل طبیعی باردار شده و 10 قلو به دنیا بیاورد رکورد گینس را شکسته است

پزشکان در جریان اسکن ها، ۸ نوزاد را شناسایی کرده بودند اما گوسیامه در نهایت هفت پسر و سه دختر به دنیا آورد. گفته می شود که لقاح این نوزادان کاملاً طبیعی شکل گرفته و زایمان نیز به شکل سزارین و در هفته ۲۹ اُم بارداری صورت گرفته است. در صورتی که گزارش ها واقعیت داشته باشند، رکوردی که توسط حلیمه سیسه اهل مالی با تولد ۹ نوزاد در بیمارستانی در مراکش در ماه می به ثبت رسیده بود، توسط این زن اهل آفریقای جنوبی شکسته است. گوسیامه که اهل شهرستان تمبیسا از توابع شهرستان اکورهولنی است، مدیر یک فروشگاه بوده و از قبل نیز دو فرزند دو قلوی ۶ ساله دارد.

اوایل سال جاری، وی اعلام کرده بود که بارداری اش در ابتدا با مشکلات مواجه بوده و بیمار شده و دچار درد پا و سوزش معده شده است. او همچنین نگران این موضوع بود که نتواند نوزادانش را سالم به دنیا بیاورد. اخیراً نیز مشخص شده که شوهر این زن قبلاً با یک نفر دیگر ازدواج کرده است. این زن ۴۷ ساله مدعی شده که گویسامه به او خیانت کرده و با زن جدید به خانه مادرش نقل مکان کرده است.

بیشتر بخوانید: برنامه ریزی برای تولد فرزند ؛ چگونه در طول بارداری برای زایمان برنامه ریزی کنیم؟

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • taraneh خرداد ۲۲, ۱۴۰۰

    یا خدااااا…۱۰ تا بچه؟؟!! چطوری جا شده تو شکمش؟ ما یدونه میاریم کمر برامون نمیمونه این یارو ۱۰ تا یک کیلویی تو شکمش نگه داشته

  • آنتی رضا ستوده خرداد ۲۳, ۱۴۰۰

    اینقدر دوست دارم با مشت بزنم تو شکمش?