کریستین امانپور خبرنگار مشهور ایرانی-بریتانیایی از ابتلایش به سرطان خبر داد

کریستین امانپور خبرنگار مشهور ایرانی-بریتانیایی از ابتلایش به سرطان خبر داد

کریستین امانپور ، خبرنگار و مجری مشهور ایرانی- بریتانیایی و از سردبیران ارشد سی‌ان‌ان، روز گذشته به مخاطبان خود اعلام کرد به سرطان تخمدان مبتلا شده است.

امانپور در ابتدای برنامه ی تلویزیونی روزانه ی خود به بینندگانش گفت: «یک عمل مهم برای درآوردن غده داشتم که موفقیت آمیز بود و حالا برای چندین ماه تحت شیمی درمانی قرار دارم تا بهترین پیش‌آگهی ممکن در دراز مدت را داشته باشم. خاطرم هم جمع است.»

امانپور ۶۳ ساله یکی از شناخته شده ترین خبرنگاران دنیا است که یک دلیل آن پوشش خبری شجاعانه ی او از درگیری های بین المللی است. او به خاطر بیماری اش چهار هفته ی گذشته را در تلویزیون حضور پیدا نکرده بود.

امانپور در بیانیه ی خود روی آنتن زنده ی تلویزیون گفت سرطان تخمدان بسیار شایع است و میلیون ها زن در سرتاسر دنیا به آن مبتلا هستند.

امانپور که از خانه ی خود در لندن این برنامه را اجرا می کرد گفت از اینکه به واسطه ی کارش از بیمه درمانی برخوردار است و پزشکانی هستند که در کشوری تحت حمایت سرویس سلامت همگانی او را درمان می کنند، احساس خوشبختی می کند.

امانپور پس از صحبت درباره ی عمل جراحی و شیمی درمانی خود گفت: «من این ها را جهت شفاف سازی گفتم اما در واقع بیشتر می خواهم تبلیغی برای تشخیص زودهنگام باشد.» او گفت که می خواهد باعث شود که زنان درباره ی این بیماری یاد بگیرند، همه ی آزمایشات و معایناتی که باید به طور مرتب انجام شود را داشته باشند، همیشه به بدن شان گوش بسپارند و البته مطمئن باشند که نگرانی های پزشکی به حق شان مردود یا کوچک شمرده نمی شود.

امانپور از کارکنان برنامه ی خود و بیانا گولودریا، تحلیلگر ارشد روابط بین الملل سی‌ان‌ان هم تشکر کرد که در نبود امانپور طی چهار هفته ی گذشته برنامه ی او را اجرا کرده بود.

جف زاکر، مدیر سی‌ان‌ان در بیانیه ای برای امانپور آرزوی بهبودی کامل کرد. برخی از همتایان امانپور هم روز گذشته پیام هایی در حمایت از وی منتشر کردند.

 

بیشتر بخوانید:

۱۰ نفر از مشهورترین سلبریتی های ایرانی الاصل که در هالیوود شناخته شده هستند

یوتیوب روزیاتو: ۱۰ شخصیت برجسته علمی دنیا که ایرانی هستند [تماشا کنید]

۸ شرکت بزرگ و مهم آمریکا که مؤسس یا مدیر عاملی ایرانی دارند

آشنایی با خالق آمریکایی نقاشی هایی به سبک فرش ایرانی

حمله زن ایرانی به راننده تاکسی اینترنتی اوبر به خاطر درخواست برای زدن ماسک + ویدئو

منبع: cnn
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • مریم خرداد ۳۰, ۱۴۰۰

    بانوی شجاع، نازنین و دوست داشتنی امیدوارم هر چه زودتر سلامتی خود را بازیابید و سالیان سال شما را همچنان قدرتمند در تلویزیون و عرصه های اجتماعی فرهنگی و سیاسی پررنگ و پررنگتر ببینیم.