رازی که اسکن کفش های عروسی گریس کلی برملا کرد

رازی که اسکن کفش های عروسی گریس کلی برملا کرد

بیش از ۶۰ سال از ازدواج گریس کلی، بازیگر آمریکایی با رینیر سوم، شاهزاده ی موناکو می گذرد، اما هنوز هم رازهای زیادی درباره ی این زن زیبا وجود دارد. به تازگی نیز یکی از همین رازها به طور اتفاقی، با اسکن ایکس-ری کفش های عروسی او فاش شده است.

در ادامه از رازی خواهیم گفت که کفش های عروسی گریس کلی سال ها در خود پنهان کرده بود.

ماجرا از کجا شروع شد؟

این زوج در سال ۱۹۵۵ با یکدیگر آشنا شدند، زمانی که گریس کلی به همراه هیأت نمایندگان آمریکا به جشنواره فیلم کن ِ فرانسه رسید. در آنجا از او برای شرکت در یک فوتوشوت به همراه شاهزاده رینیر سوم دعوت شد. برنامه ی فوتوشوت به تعویق افتاد و به چند روز بعد موکول شد.

اینجا بود که شاهزاده برای اولین بار این بازیگر آمریکایی را دید و فوراً به او دلباخت. بله عشق در نگاه اول بود. شاهزاده شیفته ی زیبایی کلی شده بود.

پس از یک سال رد و بدل کردن نامه و آشنایی بیشتر با یکدیگر، رینیر به فیلادلفیا رفت تا به کلی پیشنهاد ازدواج دهد و او را از پدر و مادرش خواستگاری کند.

گرچه تصمیم سختی برای والدین کلی بود چون می دانستند که دخترشان باید دور از آن ها زندگی کند اما در نهایت با این وصلت موافقت کردند.

شاهزاده رینیر در سال ۱۹۵۶ با کلی ازدواج کرد. مراسم ازدواج غیر کلیسایی آن ها در کاخ سلطنتی موناکو برگزار شد. یک روز بعد، مراسم ازدواج کلیسایی آن ها در کلیسای جامع سنت نیکلاس موناکو برگزار شد.

لباس عروسی گریس کلی فراتر از زیبا بود. این لباس توسط هلن رز، طراح لباس استودیوی فیلمسازی مترو گلدوین مایر طراحی شده بود و ۳ جین نیرو بیش از یک ماه به طور پیوسته روی آن کار کرده بودند. این لباس را یکی از زیباترین لباس های عروسی تاریخ می دانند.

حتی حالا این لباس در موزه ی هنرهای شهر فیلادلفیای آمریکا در معرض دید عموم قرار دارد و اینطور که گفته می شود پربازدیدترین بخش این موزه است.

رازی که برملا شد

اما یک چیز درخور توجه دیگر هم وجود دارد: کفش های عروسی گریس کلی. این کفش ها رازی را در خود پنهان کرده بودند. پس از آنکه کارشناسان تصمیم به اسکن ایکس-ری کفش های عروسی گریس کلی گرفتند، در زیر کفی لنگه ی سمت راست کفش های او شئ گردی پیدا کردند.

این شئ فلزی یک سکه ی سِنت مسی بود که به لنگه ی سمت راست کفش های کلی دوخته شده بود. کارشناسان معتقدند این سکه را آنجا گذاشته بودند تا خوش شانسی آورد. گریس کلی تصمیم گرفته بود به سُنت پنهان کردن یک سکه درون کفش عمل کند و ظاهراً از کفش دوز خواسته بود سکه را طوری در کفش کار بگذارد که از چشم دیگران پنهان بماند.

این ترفند عمل هم کرد؟

به خاطر سکه ی پنهان شده در کفش عروسی گریس کلی بود یا نه، این زوج صاحب ۳ فرزند شدند و تا زمانی که مرگ میان شان جدایی نیانداخته بود به زندگی مشترک خود ادامه دادند.

 

بیشتر بخوانید:

داستان زندگی گریس کلی؛ زیبای هالیوودی که عمرش را در قفسی طلایی سپری کرد

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود