۱۵ نظر

اولی لاندن، اینفلوئنسر ۳۱ ساله ی انگلیسی که به جراحی های زیبایی متعددش برای شبیه شدن به پارک جی-مین ، خواننده ی گروه BTS مشهور است و به تازگی خود را کره ای خوانده بود، هفته ی گذشته با انتشار تصاویری از چشم های خود که آن ها را با استفاده از جراحی پلاستیک به شکل بادامی درآورده، اعلام کرد «تغییر نژاد» داده است.

او مدتی قبل با انتشار تصویری رنگین کمانی از پرچم کره جنوبی اعلام کرده بود خود را کره ای می داند، اقدامی که با انتقاد شدید کاربران رو به رو شد.

لاندن سال ها است چهره ای شناخته شده در محیط های طرفداری حوزه ی رسانه و سرگرمی کره جنوبی به شمار می رود، اما صحبت از عمل های زیبایی پرهزینه و دردناکش در برنامه های تلویزیونی در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ برای او شهرتی منفی رقم زد، عمل هایی که در تلاش برای شبیه کردن خود به پارک جی-مین ، خواننده ی گروه BTS به آن ها تن داده بود.

لاندن حالا یک اینفلوئسر است و بیش از ۴۲۷ هزار دنبال کننده در توییتر دارد و ۲۸،۶۰۰ نفر نیز عضو کانال یوتیوبش هستند. او قطعه ای به نام «کریسمس در کره» هم منتشر کرده است.

دو اقدام قبلی او یعنی کره ای خواندن خود و انتشار تصویری رنگین کمانی از پرچم کره واکنش های منفی زیادی از سوی کاربرانی به دنبال داشت که کارهای لاندن را بی احترامی به هویت و فرهنگ کره ای می دانستند.

لاندن در جدیدترین ویدئوی خود گفت برای سربلند کردن بت خود، پارک جی-مین ، دست به یک جراحی زیبایی دیگر زده است.

او در ویدئویی که در توییتر خود منتشر کرد گفت: «می خواهم به من افتخار کند. مطمئنم که افتخار می کند که عیناً مثل او باشم. بالاخره چشم های کره ای جی-مین را هم دارم که خیلی هم زیبا هستند.»

اولی لاندن اعلام کرد بیش از ۱۵۰ هزار دلار صرف عمل های زیبایی کرده تا خود را شبیه خواننده گروه BTS کند

لاندن طی سال ها به دلیل حضور در ریالیتی شوها و صحبت از عمل های زیبایی خود در برنامه های تلویزیونی به چهره ی شناخته شده ای بدل شده است.

او در سال ۲۰۱۹ در مصاحبه ای تلویزیونی گفت: «نمی خواهم نژادم را تغییر دهم. من احترام بسیار زیادی برای فرهنگ کره قائل هستم. این قدردانی فرهنگی است نه مصادره فرهنگی.»

لاندن ظرف ۶ سال ۱۵ عمل جراحی برای شبیه کردن خود به پارک جی-مین ، خواننده ی گروه BTS داشت که در مجموع بیش از ۱۵۰ هزار دلار خرج آن ها کرده بود.

لاندن در همان مصاحبه گفت: «اگر به عکس های من و جی-مین نگاه کنید می بینید که عین هم هستیم. کره که بودم هر کس مرا در خیابان می دید جی-مین صدایم می کرد. همه فکر می کنند من جی-مین هستم.»

لاندن دست به کارهای عجیب دیگری مثل ازدواج با ماکت مقوایی پارک جی-مین هم زده است

لاندن در سال ۲۰۲۰ در مصاحبه با دیلی میل گفت در لاس وگاس با ماکت مقوایی پارک جی-مین ازدواج کرده بود.

در مه ۲۰۲۱ هم او به خاطر فعال کردن برچسب «متوفی» برای حساب اینستاگرام خود خبرساز شد. این در حالی بود که لاندن در قید حیات بود و وضعیت حساب اینستاگرامش بعداً به حالت قبل بازگشت.

انتشار خبر درگذشت لاندن سبب شد کاربران فضای مجازی گمان کنند این اتفاق برنامه ریزی شده رخ داده بود. لاندن در پی این اتفاق در مصاحبه ای با سان گفت فکر می کند حساب اینستاگرامش هک شده بود و این اتفاق را بسیار ناراحت کننده عنوان کرد.

لاندن ژوئن ۲۰۲۱ اعلام کرد خود را کره ای می داند

روز ۱۸ ژوئن لاندن تصویری رنگین کمانی از پرچم کره در توییتر خود منتشر کرد و نوشت این پرچم رسمی او به عنوان یک کره ای است.

کره ای خواندن خود توسط لاندن اعتراض شدید کاربران فضای مجازی را به دنبال داشت. ساندرا سانگ، یک ستاره ی اینستاگرامی کره ای در واکنش به این اقدام لاندن نوشت این کار او هویت کره ای ها را بی ارزش می کند چون آن را در حد چیزی که یکباره مد شده تقلیل می دهد.

بسیاری از کاربران هم به تصویر رنگین کمانی ای که لاندن از پرچم کره جنوبی منتشر کرده بود اعتراض کردند و آن ها را توهینی به فرهنگ کره و معنای پرچم این کشور دانستند.

لاندن بعدتر با انتشار بیانیه ای به این اعتراضات پاسخ داد.

او در پستی اینستاگرامی نوشت: «بله من خودم را کره ای می دانم. بله من شبیه پارک جی-مین هستم. اما هیچ کدام این ها نباید دلیلی برای طرد کردن من از جامعه، برخورد غیر انسانی با من و خجالت دادنم به خاطر کسی که هستم باشد.»

مدیر برنامه های لاندن نیز گفت: «لاندن احساس پیوند عمیقی با کره و فرهنگش دارد و با آن بیشتر احساس نزدیکی می کند تا فرهنگ کشور خودش.»

اعتراضات اخیر به لاندن در ادامه ی سال ها انتقاد به این ستاره ی شبکه های اجتماعی به خاطر عمل های جراحی اش برای شبیه کردن خود به پارک جی-مین و مصادره ی فرهنگ کره است.

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 4 / 5. تعداد رای: 11

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

منبع: insider ، insider
دیجیاتو
۱۵ نظر

ورود

 • مهدی تیر 17, 1400

  خدا شفا بده

  • Hamed تیر 17, 1400

   از آزار و اذیت مردم بهتره که

  • melika تیر 18, 1400

   خدا خودتو شفا بده مزاحم. چرا یاد نمیگییری احترام بزاری.

   • فرشاد تیر 27, 1400

    ایشون به لحاظ سلامت روان بیمار هستن .شما هم اگه نمیدونی تو دنیا چه چیزایی ارزش احترام داره باید یه اقدامی بکنی به هر صورت پیشگیری بهتر از درمانه

  • Army تیر 19, 1400

   اصلا هم شبیهش نشده الکی رفته هزینه کرده🤦🏻‍♀️

 • آهو تیر 17, 1400

  خودش که قشنگ تر از کره ایه بود😐

  • امیرreziti تیر 17, 1400

   کسی نی‌بهش بگع خخخ

  • Army تیر 19, 1400

   اون کره‌ایه اسم داره اسمشم پارک جیمینه پارک جیمینم عضو گروه بی تی اس بزرگترین فندوم دنیاس که کلی جایزه بردن و کلی رکورد زدن پس درست صحبت کن و به علایق دیگران احترام‌بزار و ایتم بدون پارک جیمین خیلی جذابه

   • Ali تیر 20, 1400

    نترس عزیزم یکم بزرگتر میشی علایقت تغییر میکنه

  • شوگا تیر 19, 1400

   جیمین خیلیم قشنگه شما جای خالی نخور

 • امیرreziti تیر 17, 1400

  خراب کرد صورتشو رفت

 • SaRa تیر 18, 1400

  خُل 😐😑

 • nothing تیر 19, 1400

  من هم طرفدار بی‌تی‌اس و بند‌های دیگه و همچنین کره هستم. باید به نظر هم احترام بزاریم. بی‌احترامی به خواننده ها، بازیگرها، چه از کشور خودمون و چه کشورهای دیگه، کار درستی نیست. اما با تمام این ها کار ایشون هم اشتباه بود. بی‌تی‌اس، بی‌تی‌اسه، آرمی، آرمیه.

 • Z تیر 19, 1400

  ینی من یکی هرچی میخوام درکش کنم نمیتونم دست خودم نیست اخه چع کاریه بشر:/

 • Lady Zahra تیر 19, 1400

  این الان مثلا خودشو شبیه پارک جیمین کرده؟://