فرود جت های شخصی میلیاردرهای آمریکایی در سان ولی برای امضای قراردادهای کلان

فرود جت های شخصی میلیاردرهای آمریکایی در سان ولی برای امضای قراردادهای کلان

جت های خصوصی که در تصویر بالا می بینید به جمعی از میلیاردرهای آمریکایی تعلق دارند که روز گذشته برای شرکت در کمپ تابستانی میلیاردرها که هر سال برگزار می شود به آیداهوی آمریکا رفتند.

این نشست فرصتی است برای گردهمایی بزرگان صنعت فیلم، تکنولوژی، طراحی و ورزش دنیا تا با یکدیگر به تبادل اندیشه بپردازند و سال پیش به خاطر همه گیری کرونا لغو شد اما امسال به خاطر سرعت گرفتن واکسیناسیون برگزار شد.

این کنفرانس پنج روزه امسال در مرز جنگل ملی Sawtooth آیداهو و در شهری کوچک برگزار می شود که فقط ۱۵۰۰ نفر جمعیت دارد و شرکت کنندگان در آن باید بررسی های امنیتی سفت و سختی را انجام دهند تا مطمئن شوند که ویروس کرونا منتشر نخواهد شد. همچنین برای احتیاط بیشتر برخی از جلسات این گردهمایی در فضای باز برگزار خواهد شد.

از جمله نام های تاثیرگذاری که در این رویداد حاضر خواهند بود میتوان به جف بزوس مدیرعامل آمازون اشاره کرد که قرار است به زودی از این سمت کناره گیری کند. اندی جیسی جانشین بزوس و همچنین تیم کوک مدیرعامل اپل، مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک و بیل گیتس مدیرعامل مایکروسافت نیز از دیگر شرکت کنندگان خواهند بود.

این رویداد سالانه با میزبانی بانک Allen & Co برگزار می شود و مدعوین باید حتما واکسن کرونا را دریافت کرده و تست منفی کرونای خود را هم برای حضور در جلسات نشان دهند.

اما یکی از تصاویر جنجالی مربوط به این رویداد را در زیر می بینید: عکسی از جت های خصوصی متعلق به میلیاردرهای آمریکایی که یکی پس از دیگری در این شهر کوچک فرود آمدند و پارادوکسی زیبا را در کنار این طبیعت زیبا خلق کردند.

وارن بافت مدیرعامل هلدینگ برکشایر هثوی که بزرگ ترین سهامدار اپل محسوب می شود و همچنین بیل گیتس موسس مایکروسافت که این روزها درگیر جدایی از ملینداست و مشکلات اخلاقی اش آشکار شده از دیگر مهمانان این رویداد هستند.

البته خبر بد برای علاقمندان به این شخصیت ها اینکه حضور در این گردهمایی صرفا با در دست داشتن دعوت نامه ممکن است و هر کسی نمی تواند در آن باشد. همچنین از اهالی رسانه نیز صرفا تعداد محدودی که از قبل دعوت نامه دریافت کرده باشند میتواند این رویداد را پوشش خبری بدهند.

اما هدف از برگزاری این گردهمایی چیست؟

طبق اسناد مربوط به رویدادهای سنوات قبل در این نشست معمولا قراردادهای مهمی امضا می شود. برای مثال در سال ۱۹۹۵ میلادی قرارداد خرید ABC توسط دیزنی امضا شد و در سال ۲۰۱۵ خرید AOL توسط ورایزن نهایی شد. همچنین در سال ۲۰۱۳ نیز جف بزوس در همین گردهمایی اعلام کرد که نشریه واشنگتن پست را خریداری میکند.

گفتنی است این کنفرانس نخستین بار در سال ۱۹۸۲ میلادی آغاز به کار کرد و در ابتدا موسس آن یعنی هربرت آلن باید از مهمان ها خواهش می کرد تا در آن شرکت کنند.

ادغام وارنر مدیا و دیسکاوری از جمله اتفاقات مهمی است که پیش بینی شده در جریان گردهمایی امسال در سان ولی رخ بدهد.

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود