قطعی شدن مسابقه کیمیا علیزاده با تکواندوکار نماینده ایران در المپیک توکیو

قطعی شدن مسابقه کیمیا علیزاده با تکواندوکار نماینده ایران در المپیک توکیو

بر اساس آخرین رنکینگ اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی تکواندو، ناهید کیانی تکواندوکار نماینده ی کشورمان و کیمیا علیزاده ، ملی‌ پوش پیشین ایران که برای تیم پناهندگان مبارزه می‌ کند، در دور نخست بازی های المپیک توکیو رودرروی یکدیگر قرار خواهند گرفت.

ناهید کیانی در مسابقات گزینشی اردن برای تکواندوی ایران سهمیه گرفت. کیمیا علیزاده هم با سهمیه ی پناهندگان کمیته بین‌ المللی المپیک، به توکیو می‌ رود.

ناهید کیانی که مدال طلای بازی های کشورهای اسلامی و مدال برنز بازی های آسیایی را در کارنامه ی خود دارد، می خواهد برای دومین دوره تکواندوی زنان ایران را صاحب مدال المپیک کند، اما ابتدا باید مدال آور قبلی تیم ایران را از پیش رو بردارد.

کیمیا علیزاده بعد از مدال برنزی که در بازی‌ های المپیک ریودوژانیرو گرفت، مدتی درگیر مصدومیت و بیماری گلین‌باره بود. بعد از مدال برنز قهرمانی ‌۲۰۱۸ آسیا هم مسابقه ی جدی ای نداشته است. علیزاده امسال با تیم پناهندگان در مسابقات قهرمانی اروپا حاضر شد تا سهمیه المپیک بگیرد، اما نتیجه نگرفت و در نهایت طبق اعلام کمیته بین المللی المپیک به عنوان یکی از اعضای تیم پناهجویان زیر پرچم المپیک، سهمیه ی حضور در توکیو را کسب کرد.

کیمیا علیزاده و ناهید کیانی روز سوم مرداد مسابقه دارند. این نبرد در دور اول مسابقات المپیک بین دو تکواندوکار ایرانی از جذابیت و حساسیت بالایی برخوردار خواهد بود.

البته این اولین باری نیست که چنین اتفاقی می افتد و در المپیک ریو نیز مهدی خدابخشی در همین رشته ی تکواندو برابر میلاد بیگی قرار گرفت که با پرچم آذربایجان در این رویداد شرکت کرده بود. خدابخشی در همان مبارزه شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

لازم به ذکر است علاوه بر کیمیا علیزاده، نام سه ورزشکار ایرانی دیگر در فهرست ۲۹ نفره ی تیم پناهندگان المپیک به چشم می‌ خورد.

دینا پوریونس لنگرودی در رشته تکواندو (پناهنده در هلند)، سعید فضل‌‌ اولی در رشته قایقرانی (پناهنده در آلمان)، هامون درفشی‌پور در رشته کاراته (پناهنده در کانادا) و جواد محجوب در رشته جودو (پناهنده در کانادا)، سه ایرانی دیگر تیم پناهجویان در مسابقات المپیک توکیو هستند.

کیمیا علیزاده ، تنها بانوی مدال‌ آور ایران در تاریخ المپیک، در سال ۹۸ به دلیل آنچه خود «استفاده ی تبلیغاتی از دستاوردهای ورزشی‌ اش» توصیف کرده، به آلمان رفت و از این کشور تقاضای پناهندگی کرد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۸ نظر

ورود

 • دریا تیر ۱۹, ۱۴۰۰

  ما تکواندو کارا الگومون کیمیا بود بعد رفتنش ابروی هرچی تکواندو کارو برد اخه توکح جنبه نداری بازی نکن امیدوارم بقیع مصل ایشون نشن ب امید پیروزی ما ایرونیا?♥

  • خسته تیر ۲۰, ۱۴۰۰

   زندگی شخصی مردم به تو مربوط نیست

   • مهمان تیر ۲۰, ۱۴۰۰

    پس انتظار حمایت از مردم ایران رو هم نداشته باشه. برای ما بین این و یک حریف غیر ایرانی هیچ فرقی نیست دعا می کنیم به بدترین شکل مقابل ورزشکاران ایرانی شکست بخوره.

    • تارا تیر ۲۱, ۱۴۰۰

     حمایت!!! مثلا برای اونایی که هستن چیکار کردی که برای علیزاده انجام نمیدی؟

  • کاما تیر ۲۰, ۱۴۰۰

   اولن آبرو ریزی به این چیزا نیست. دوما شما جای اون نبودی که قضاوت میکنی. سوما رو دیکته فارسی ت بیشتر کار کن

 • مجری مسابقات کامنتی تیر ۲۰, ۱۴۰۰

  طرفداران کامنتی علیزاده ۲- طرفداران کامنتی ایرانیان۲ فعلا مساوی هستن هه هه

 • نیما تیر ۲۱, ۱۴۰۰

  دوست عزیز اینا که ۴ورزشکار دیگر هستن، نه سه تا?

 • مجری مسابقات کامنتی تیر ۲۱, ۱۴۰۰

  شاهد درگیری دوتا از طرفداران تیم ایرانیان هستیم تارا و مهمان تنکیو پلیز ست داون، نیما تماشاچی صحبت میکنن: اینا ۴ تا ورزشکارن نه سه تا.
  طرفداران کامنتی علیزاده۲ – طرفداران کامنتی ایرانیان۳ منهای۱(به دلیل درگیری) هنوز هم مساوی