ایندیانا جونز دنیای واقعی در جستجوی شهرهای گمشده و قاتل سریالی جنگل های آمازون

ایندیانا جونز دنیای واقعی در جستجوی شهرهای گمشده و قاتل سریالی جنگل های آمازون

همه چیز با داستان شهرهای گمشده و گنجینه طلای پنهان شده، خدایان باستانی و قول یک ماجراجویی جذاب آغاز شد. اما برای مگان هاین و تیمش، ماموریت ماجراجویانه در جنگل های آمازون پیچشی شیطانی را تجربه کرد وقتی با یک قاتل سریالی چشم در چشم شدند. مگان ۳۷ ساله که بریتانیایی است و در زمینه زندگی در شرایط سخت تخصص دارد، در این باره می گوید: «نقش من بررسی این موضوع بود که آیا این شهرها [شهرهای گمشده] در این منطقه وجود دارند یا خیر. این هیجان اولیه در مورد آغاز ماجراجویی و پیدا کردن شهرهای گمشده بسیار فوق العاده بود. اما در ادامه این مسیر دچار پیچش شده و به رازگشایی قتل تبدیل شد و ناگهان با این واقعیت مواجه شدیم که در حال ساخت یک برنامه سرگرمی نیستیم و اکنون این موضوع به تحقیق در مورد اینکه چه اتفاقی برای این افراد رخ داده تبدیل شد».

یک متخصص بقا در شرایط سخت همراه با تیمش که ایندیانا جونز دنیای واقعی لقب گرفته در جستجوی قاتل سریالی آمازون است

این داستان حیرت انگیز از اواخر دهه ۱۹۶۰ آغاز می شود وقتی مردی با لباسی ساخته شده از پوست شیر و پری روی موهایش با داستان شهرهای گمشده، خدایان باستانی و طلاهای پنهان شده از جنگل بیرون آمد. او مدعی بود که تاتونکا نارا نام داشته و رییس قبلیه اوگا مونگولالا است و مدعی شد که از دو شهر گمشده آکاکور و آکاهیم مطلع است، دو شهری که برای دنیای مدرن کاملاً ناشناخته بوده و انتظار ماجراجویانی را می کشیدند که آن ها را پیدا کرده و در صورت موفقیت، فراتر از تصورشان ثروتمند می شدند. ادعاهای او به لطف روزنامه نگاری آلمانی به نام کارل براگر که آن ها را در کتابی به نام The Chronicle of Akakor در سال ۱۹۷۶ مستند کرده بود برای همه عیان شد.

یک متخصص بقا در شرایط سخت همراه با تیمش که ایندیانا جونز دنیای واقعی لقب گرفته در جستجوی قاتل سریالی آمازون است

این فیلم حتی الهام بخش فیلم هالیوودی بلاک باستر Indiana Jones در سال ۲۰۰۸ و در ادامه Kingdom of the Crystal Skull شد. سه ماجراجو که تحت تاثیر این داستان قرار گرفته بودند، تاتونکا نارا را در دهه ۱۹۸۰ به عنوان راهنما استخدام کرده و به سوی شهرهای گمشده رفتند اما دیگر هیچگاه خبری از آن ها نشده و از جنگل خارج نشدند. در حالی که داستان تاتونکا نارا زیر ذره بین قرار داشت، تمدن های گمشده جای خود را به هویت های رازآلود، قتل و اتهام سرپوش گذاشتن بر واقعیت توسط دولت شد. از این رو مگان و تیمش، از جمله یک روزنامه نگار ایرلندی به نام پل کانلی و یک مامور سابق اف بی آی به نام بابی چاکون، ماجراجویی خود را برای پاسخ به این سوال که آیا شهرهای گمشده آکاکور و آکاهیم وجود دارند یا نه، آغاز کردند. آن ها همچنین می خواستند بدانند که واقعاً چه اتفاقی برای سه ماجراجویی که همراه با تاتونکا نارا وارد جنگل های آمازون شدند و دیگر بازنگشتند، افتاده است.

یک متخصص بقا در شرایط سخت همراه با تیمش که ایندیانا جونز دنیای واقعی لقب گرفته در جستجوی قاتل سریالی آمازون است

اما ماجراجویی آن ها که با عنوان سریال Curse of the Lost Amazon Gold از شبکه Sky History پخش می شد به بررسی یک راز قتل تبدیل شد که به افشاگری های هولناکی در مورد سرگذشت سه ماجراجوی علاقمند به شهرهای گمشده منجر شد. مگان که بارها با بیر گریلز، مجری و ماجراجوی مشهور سریال های مستند همکاری داشته است می گوید: «از کودکی می خواستم ایندیانا جونز باشم. این فیلم ها را دوست دارم. این ماجراجویان حتماً کتاب را خوانده و تحت تاثیر آن قرار گرفته اند و تصورتشان از کنترل خارج شده است. آن ها به این مرد اعتماد کرده اما بازنگشته اند. این نشان می دهد که چنین محیط هایی تا چه اندازه می تواند خطرناک باشد». بین سال های ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۷، جان رید آمریکایی، هربرت وانر سوییسی و کریسیتین هوسر سوئدی ماجراجویی های انفرادی را در جنگل های آمازون آغاز کردند اما برای همیشه ناپدید شدند.

یک متخصص بقا در شرایط سخت همراه با تیمش که ایندیانا جونز دنیای واقعی لقب گرفته در جستجوی قاتل سریالی آمازون است
تاتونکا نارا

یک پیچش ترسناک دیگر این است که بروگر تنها چند روز پیش از آنکه تحقیقاتی را در مورد رهبر قبیله آمازونی که از جانب پلیس آلمان به قتل سه ماجراجو متهم بود، آغاز کند به شکلی هولناک در خیابان های ریو دژانیرو به قتل رسید. به کمک راهنماها، مگان و تیم اسکای هیستوری به قلب جنگل های آمازون رفتند تا با مردم محلی صحبت کرده و از واقعیت هولناک در مورد مرد بومی مرموز شوکه شدند. مگان در این باره می گوید: «سه اکتشاف گر بودند که می دانستیم مفقود شده اند. بقایای هربرت در ادامه پیدا شده و او از ناحیه پشت سر مورد هدف گلوله قرار گرفته بود. دو نفر دیگر هرگز پیدا نشدند اما ما با شاهدی صحبت کردیم که مدعی شد آن ها می دانند تاتونکا نارا جان رید را کشته است. اما این موضوع هیچگاه توسط پلیس مورد بررسی قرار نگرفت. از این رو دیگر دنبال فلسفه ها در این زمینه نبودیم و به دنبال بقایای انسانی و همچنین مناطقی بودیم که می دانستیم این مرد با مشتریانش معمولاً آنجاها می رود. در واقع ما بر این باوریم که افراد دیگری هم هستند که در شرایط مشابهی ناپدید شده اند».

یک متخصص بقا در شرایط سخت همراه با تیمش که ایندیانا جونز دنیای واقعی لقب گرفته در جستجوی قاتل سریالی آمازون است

شرایط وقتی پیچیده تر شد که در سال ۱۹۹۰ یک نویسنده آلمانی به نام رودیگر نهبرگ که ماجرا را بررسی کرده بود مدعی شد که نارا در واقع یک آلمانی ساکن برزیل بوده و نام اصلی او هانسی هاوک است. به گفته وی تاتونکا نارا هنوز زنده بوده و تیم مگان رد او را در شهری در برزیل دنبال کرده اند. مگان می گوید که این مرد اکنون هشتاد و چند ساله بوده و وقتی با او مواجه شدند وی قویاً هر گونه ارتباطی با مفقود شدن سه ماجراجو را رد کرد. مگان در این باره می گوید :«او هشتاد و چند سال سن داشته و مردم محلی به شدت از او می ترسند. از نظر آن ها ، او شبیه یک بوگی من است که در جنگل ها پرسه می زند». همچنین تیم مگان به اسنادی دست یافته اند که نشان می دهند این مرد در واقع خبرچین پلیس بوده است.

بیشتر بخوانید:۱۰ فیلم برتر ژانر اکشن تاریخ سینما؛ از «ایندیانا جونز» تا «مزد ترس» [قسمت دوم]

منبع: mirror
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود