قوانین خاندان سلطنتی انگلیس که تنها پرنس ویلیام و کیت میدلتون ملزم به رعایتشان هستند

قوانین خاندان سلطنتی انگلیس که تنها پرنس ویلیام و کیت میدلتون ملزم به رعایتشان هستند

پرنس ویلیام و کیت میدلتون، پادشاه و همسر پادشاه آینده ی انگلیس هستند (در خاندان سلطنتی انگلیس همسر فرمانروا، ملکه یا پادشاه محسوب نمی شود، همانطور که پرنس فیلیپ، همسر ملکه الیزابت، پادشاه انگلیس نبود)، به همین دلیل باید قوانین خاصی را رعایت کنند که دیگر اعضای خاندان سلطنتی انگلیس ملزم به رعایت شان نیستند. مثلاً از دوک و دوشس کمبریج انتظار می رود در مورد بسیاری از مسائل از جمله پوشش و تعطیلات باید موافقت ملکه را جلب کنند.

در ادامه از قوانینی خواهیم گفت که تنها پرنس ویلیام و کیت میدلتون ملزم به رعایت آن ها هستند.

۱- برای ازدواج باهم باید از ملکه اجازه می گرفتند

طبق حکم «ازدواج های سلطنتی» که در سال ۱۷۲۲ صادر شده بود، تمامی اعضای خاندان سلطنتی باید پیش از ازدواج موافقت فرمانروا را جلب می کردند. با این حال، این حکم لغو و جایش را به حکم «وارث تاج» داد که در سال ۲۰۱۳ صادر شد. طبق حکم جدید تنها ۶ نفر اول صف جانشینی تاج و تخت ملزم به رعایت این قانون هستند.

بزرگ ترین پسر پرنس چارلز و وارث آشکار تاج و تخت او یعنی پرنس ویلیام از آنجایی که در حال حاضر جایگاه دوم را در صف جانشینی تاج و تخت دارد، مشمول این قانون می شود. اما از قرار معلوم، مادربزرگش هیچ مخالفتی با ازدواج او نداشت و با کمال میل با آن موافقت کرده بود.

۲- برای لباس عروسی خود باید تأیید ملکه را می گرفتند

اگر لباس های عروسی به زعم ملکه خلاف موازین سلطنتی باشد او قدرت مخالفت با لباس ها را دارد. این بدان معنی است که کیت احتمالاً مجبور شده قبل از روز ازدواجش لباس عروسی اش را به ملکه الیزابت دوم نشان دهد.

در مورد پرنس ویلیام هم میان مردهای خاندان سلطنتی رسم است که برای مراسم ازدواج شان یونیفورم نظامی شان را بپوشند. و دوک کمبریج هم درست مانند پدربزرگش حلقه ی ازدواج دست نکرده بود – سنتی که پرنس هری بعد از ازدواج با مگان مارکل، با دست کردن یک حلقه پلاتینیومی شکست.

۳- مسائل پزشکی مربوط به بارداری کیت باید رسانه ای شود

طبق پروتکل سلطنتی، اعضای خاندان تا قبل از سه ماهه ی اول بارداری نمی توانند خبر آن را اعلام کنند. اما وقتی کیت پرنس جورج را باردار بود، به دلیل استفراغ های شدید صبحگاهی اش، زودتر از زمان مقرر بیانیه ای در رابطه با بارداری وی منتشر شد.

کاخ باکینگهام همه ی مشکلات پزشکی و اخبار مربوط به بارداری دوشس را منتشر می کند تا علت عدم حضور او در برنامه های از پیش تعیین شده را توضیح دهد.

۴- نام فرزندشان را قبل از هر کسی باید به ملکه بگویند

پرنس ویلیام و کیت رسماً ملزم به جلب موافقت ملکه در مورد نام فرزندان شان نیستند اما معمولاً تأیید ملکه را در این خصوص می گیرند. اسامی هم باید قبل از رسانه ای شدن به ملکه گفته شود.

داشتن آزادی عمل در انتخاب اسم فرزند خود هم بستگی زیادی به جایگاه فرد در صف جانشینی تاج و تخت دارد. هر چه فرد فاصله ی بیشتری با تاج و تخت در صف جانشینی داشته باشد، از آزادی بیشتری برای انتخاب اسم های منحصر به فرد یا نامتعارف برخوردار است.

۵- پرنس ویلیام و پسرش، پرنس جورج رسماً اجازه ی سفر هوایی با یکدیگر را ندارند

وارثان تاج و تخت نباید با یکدیگر سفر کنند تا در صورت بروز حادثه لطمه ای به دودمان سلطنتی وارد نشود. اما دوک و دوشس ساسکس با اجازه ی ملکه از این قانون پیروی نکردند. اینطور که گفته می شود ملکه این قانون را تعدیل کرد چون سفر هوایی این روزها ایمن تر به نظر می رسد.

پرنس ویلیام و کیت حالا با همه ی فرزندان شان سفر می کنند، اما پرنس جورج وقتی به ۱۲ سالگی برسد، باید جداگانه سفر کند.

۶- باید پروتکل های مربوط به تعطیلات را رعایت کنند

در خاندان سلطنتی رسم است که عید کریسمس را همه در کنار هم در ملک سندرینگهام ملکه می گذرانند، اما ویلیام و کیت دوست دارند فرزندان شان با هر دو خانواده ی پدری و مادری خود معاشرت داشته باشند.

یک سنت قدیمی بود که بر اساس آن عروس و دامادها و خویشاوندانی که خون سلطنتی نداشتند اجازه ی حضور در کنار خاندان سلطنتی در کریسمس را نداشتند اما این سنت هم تغییر کرده و ملکه به بچه ها اجازه می دهد در تعطیلات زمان بیشتری را در خانه ی خانواده ی میدلتون در برکشیر سپری کنند.

۷- پوشش آن ها باید دیگران را تحت تأثیر قرار دهد و کیت می تواند هر جواهری را از مجموعه جواهرات ملکه قرض بگیرد

کیت می تواند هر کدام از جواهرات گران قیمت ملکه را قرض بگیرد، البته به شرط موافقت ملکه. به گفته ی کارشناسان حوزه ی مسائل خاندان سلطنتی، ملکه تمایل بسیار زیادی به شریک شدن کلکسیون جواهراتش با دوشس دارد و کیت طی این سال ها در موقعیت های مختلفی با این جواهرات سلطنتی دیده شده است.

اگر برایتان سؤال است که چرا پرنس ویلیام همیشه شلوار کتان به تن می کند، علتش آن است که باید اصول پوشش سفت و سخت خاندان سلطنتی را رعایت کند. شلوار جین برای بعضی موقعیت ها بسیار غیر رسمی است اما شلوارهای کتان پذیرفته تر هستند.

۸- در مورد ابراز علاقه به یکدیگر در ملأعام باید دقت بیشتری داشته باشند

گرچه هیچ قانونی وجود ندارد که اعضای خاندان سلطنتی را از ابراز علاقه به یکدیگر در ملأعام منع کرده باشد، اما ملکه به ندرت دست پرنس فیلیپ را می گرفت و این امر به الگویی برای دیگر اعضای خاندان بدل شده است.

یک کارشناس حوزه ی مسائل خاندان سلطنتی می گوید اینکه تا چه حد ابراز علاقه به یکدیگر در ملأعام مناسب محسوب می شود بستگی به رسمی یا غیر رسمی بودن موقعیت دارد. پرنس ویلیام و کیت معمولاً چنین کاری را در ملأعام انجام نمی دهند اما گهگاه دست در دست هم یا در آغوش هم دیده می شوند.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود