تخریب دودکش های نیروگاه فری بریج و تبدیل‌شان به تلی از خاک در ۷ ثانیه + ویدیو

تخریب دودکش های نیروگاه فری بریج و تبدیل‌شان به تلی از خاک در ۷ ثانیه + ویدیو

خیل عظیمی از تماشاگران، شاهد تخریب دودکش‌های بلندی بودند که طی یک انفجار کنترل‌شده فرو ریختند. دو دودکش ۲۰۰ متری در محل سابق نیروگاه فری بریج (Ferrybridge) تخریب شدند. در روز یکشنبه و پیش از انفجار، یک ناحیه‌ی ۲۵۰ متری ایجاد و برخی خانه‌های اطراف نیز تخلیه شد.

تنها ۷ ثانیه زمان نیاز بود تا بخش اعظمی از این نیروگاه مشهور منفجر و تخریب شود. نیروگاه سابق فری بریج در نزدیکی لیدز برای سالیان دراز بخشی از دورنمای شهری و اجتماع یورکشایر بوده است. و حالا شاهد مرحله‌ای دیگر از تخریب این نیروگاه تاریخی که در سال ۲۰۱۹ آغاز شده بود، هستیم.

نیروگاه فری بریج

حدود ساعت ۹:۴۰ صبح امروز موشکی در آسمان بالای فری بریج اوج گرفت و این نشان از این بود که تا ۶۰ ثانیه دیگر این بنا به تلی از خاک تبدیل خواهد شد.

پرنده‌های اطراف به سرعت به پرواز درآمدند و بسیاری از افرادی که دور نیروگاه جمع شده بودند، مشتاقانه انتظار چیزی را می‌کشیدند که برای دیدنش لحظه‌شماری کرده بودند. اولین بخشی که فرو ریخت، موتورخانه بود و سپس با فاصله‌ی کمی دودکش‌ها. ابتدا صدای غرشی مهیب و کمی بعد از آن سکوت فضا را فرا گرفت. برای چند ثانیه سکوت عجیبی افتاد و مردم در بهت و حیرتِ صحنه‌ای که نظاره کرده بودند، بی‌صدا و بی‌حرکت ایستاده بودند.

نیروگاه فری بریج

توده‌های غلیظی از دود و گرد و خاک به آسمان بلند ولی خیلی زود ناپدید شد. اَلوک شارما، رئیس کنفرانس تغییر اقلیم ۲۰۲۱ سازمان ملل متحد، گفت: «زمانش فرا رسیده که کشورها انرژی زغال سنگی را به کتاب‌های تاریخ بسپارند و از سیاره‌مان برای نسل‌های بعد محافظت کنند.»

وی ادامه داد: «انگلیس به سرعت در حال رفتن به سمت انرژی پاک است و فرصت‌های شغلی زیادی در زمینه‌ی انرژی‌های تجدیدپذیر و انقلاب صنعتی سبز ما وجود دارد.» تخریب نیروگاه فری بریج در سال ۲۰۱۹ شروع شد و پیش‌بینی می‌شود که تا آخر سال ۲۰۲۱ پایان یابد.

بیشتر بخوانید:

تغییرات اقلیمی و آینده ای تیره و تار که در انتظار بشر خواهد بود

بیو زغال؛ سوختی بدست آمده از فاضلاب که دی اکسید کربن تولید نمی کند

منبع: Mirror
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود