مادر قهرمان با نوشیدن ادرار خود کودکانش را از مرگ نجات داد

مادر قهرمان با نوشیدن ادرار خود کودکانش را از مرگ نجات داد

یک زن ونزوئلایی به خاطر زنده نگه داشتن فرزندانش بعد از واژگونی قایق حامل آن ها و سرگردان شدن شان در دریا به مدت چهار روز، قهرمان لقب گرفته است.

روز سوم سپتامبر، ماریلی چاکون، همسر و دو فرزند ۶ و ۲ ساله ی آن ها به همراه ۵ نفر دیگر در یک سفر دریایی تفریحی از شهر هیگوروتی راهی جزیره ی تورتوگا در ونزوئلا شده بودند که موج بزرگی قایق آن ها را به دو نیم کرد.

این حادثه سبب شد سرنشینان قایق چهار روز در یک قایق نجات زیر آفتاب سوزان در دریا سرگردان شوند.

چاکون برای زنده نگه داشتن فرزندانش ادرار خود را نوشید و با این کار توانست با شیر خود آن ها را تغذیه کند.

فرزندان او که جوز دیوید و ماریا بئاتریز کمبلر چاکون نام دارند، هفته ی گذشته توسط نیروهای امداد و نجات زنده پیدا شدند. وقتی بچه ها را پیدا کردند، به مادر خود چسبیده بودند که بر اثر تشنگی جان خود را از دست داده بود.

مؤسسه ملی فضاهای آبی ونزوئلا دراینباره به نیوزویک گفته: «مادر که جان خود را از دست داده، فرزندانش را با تغذیه از شیر خود و نوشیدن ادرارش زنده نگه داشته بود. او سه یا چهار ساعت قبل از رسیدن نیروهای امداد و نجات، بعد از سه روز محرومیت از آب به دلیل از دست رفتن آب بدنش جان خود را از دست داده بود.»

پرستار ۲۵ ساله ی بچه ها، ورونیکا مارتینز هم زنده در قایق نجات پیدا شد. او به خاطر سوختگی های درجه یک و از دست دادن آب بدنش تحت مداوا قرار گرفت.

پنج نفر دیگر، از جمله پدر بچه ها هنوز پیدا نشده اند. مؤسسه ملی فضاهای آبی ونزوئلا احتمال پیدا شدن آن ها را بسیار اندک عنوان کرده است.

مرگ چاکون ونزوئلا را در شوک فرو برده است. مراسم خاکسپاری این زن به طور زنده از یوتیوب پخش شد.

پدر او، هامبرتو چاکون گفت این سفر دریایی تفریحی یک مسافرت خانوادگی ساده برای سرگرم کردن بچه ها بود.

منبع: insider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود