رئیس جمهور کره جنوبی در صدد ممنوع کردن مصرف گوشت سگ در این کشور

رئیس جمهور کره جنوبی در صدد ممنوع کردن مصرف گوشت سگ در این کشور

با تداوم جدل ها بر سر مصرف گوشت سگ و افزایش آگاهی عمومی نسبت به حقوق حیوانات در کره جنوبی، رئیس جمهور این کشور، مون جا-این، روز گذشته اظهار کرد شاید لازم به ممنوع کردن این کار در کره جنوبی باشد.

گرچه دیگر رواج گذشته را ندارد، اما مصرف کنندگان گوشت سگ در کره جنوبی عمدتاً افراد مسن هستند و این گوشت در برخی رستوران ها سرو می شود و آن را از فروشگاه های به خصوصی می توان خرید.

این اظهارات مون به دنبال صحبت های نخست وزیر ژاپن، کیم بو-کیوم، با او درباره ی تلاش ها برای رسیدگی بهتر به حیوانات رها شده و راه اندازی یک سیستم ثبت اجباری برای سگ ها صورت گرفت.

سخنگوی رئیس جمهور کره جنوبی در بیانیه ای اظهار کرد: «پس از آنکه اطلاعات لازم در اختیار رئیس جمهور قرار گرفت، او گفت زمان آن رسیده تا اعمال ممنوعیت بر مصرف گوشت سگ را به دقت مورد بررسی قرار دهیم.»

این نخستین باری است که مون ممنوعیتی برقرار می کند، امری که احتمالاً بحث بر سر لزوم یا عدم لزوم برچیده شدن این کار در کره جنوبی را دوباره داغ خواهد کرد.

طی هفته های اخیر تعدادی از نامزدهای انتخاباتی ژاپن برای افزایش محبوبیت خود، ممنوع کردن مصرف گوشت سگ در دولت خود را وعده داده اند، به خصوص با افزایش محبوبیت سگ ها در کره جنوبی به عنوان حیوان خانگی و درخواست های گروه های طرفدار حقوق حیوانات از دولت این کشور برای تعطیلی رستوران ها و فروشگاه هایی که گوشت سگ در آن ها عرضه می شود.

لی جا-میونگ، فرماندار پرجمعیت ترین استان ژاپن یعنی گیئونگی و یکی از رقبای انتخاباتی اصلی مون جا- این، از همان حزب او، در تجمعات انتخاباتی خود قول پیگیری برای ممنوع کردن مصرف گوشت سگ را داده است.

اما یون سئوک-یول، رقیبی از حزب مخالف، این مسأله را یک انتخاب شخصی عنوان کرده است.

نتایج یک نظرسنجی که توسط یک گروه حامی حقوق حیوانات در کره جنوبی صورت گرفته بود این ماه منتشر شد. بر اساس آن، ۷۸ درصد شرکت کنندگان معتقد بودند تولید و فروش گوشت سگ و گربه باید ممنوع شود و ۴۹ درصد حمایت خود را از ممنوعیت مصرف این نوع گوشت ابراز کردند.

با این حال نظرسنجی دیگری از اختلاف نظر مردم کره جنوبی بر سر لزوم ممنوع شدن مصرف گوشت سگ توسط دولت این کشور حکایت داشت، گرچه ۵۹ درصد شرکت کنندگان حامی اعمال محدودیدت بر کشتار سگ ها برای مصرف انسانی بودند.

فروشندگان گوشت سگ در کره جنوبی بر حق خود برای انجام این شغل تأکید داشته اند و می گویند معیشت آن ها در خطر است.

منبع: cnn
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود