بازیگر نقش «علی عبدل» در سریال «بازی مرکب» کیست؟

بازیگر نقش «علی عبدل» در سریال «بازی مرکب» کیست؟

سریال کره ای «بازی مرکب» (Squid Game) که از نتفلیکس پخش شد، به خاطر موضوع دیوانه وارش یعنی «قمار با جان خود» به سوژه ی داغ شبکه های اجتماعی بدل شده است. این مجموعه به یکی از پربیننده ترین سریال ها بدل شده و هر چه افراد بیشتری آن را تماشا و به دیگران توصیه می کنند، طرفداران آن هم بیشتر می شود. این سریال داستان گروهی را روایت می کند که در یک مجموعه بازی کودکانه با جان خود قمار می کنند و در نهایت فرد برنده میلیون ها دلار جایزه خواهد گرفت.

در میان شخصیت های این سریال یک چهره ی هندی به نام «علی عبدل» یا «بازیکن شماره ۱۹۹» وجود دارد که توجه بینندگان را به خود جلب کرده است. بازی در سریال «بازی مرکب» آنوپام تریپاتی (Anupam Tripathi) هندی را از شهرتی جهانی برخوردار کرده است. او در این سریال نقش یک مهاجر پاکستانی را ایفا می کند که شرایط باعث می شود وارد این بازی شود. نه تنها به دلیل بازی دقیق و ظریف خودش، بلکه به دلیل ویژگی های شخصیتی علی هم آنوپام با واکنش مثبت بسیاری از کاربران شبکه های مواجه شده است. او در حال حاضر بیش از ۳/۴ میلیون دنبال کننده در اینستاگرام دارد و از قرار معلوم حضور در این سریال باعث افزایش ناگهانی محبوبیت او شده است.

آنوپام در مصاحبه ی اخیر خود با ورایتی گفته: «سریال ۱۷ سپتامبر منتشر شد. هنوز یادم است که تا ساعت ۴ بعد از ظهر ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۱ زندگی ام خوب بود اما از ساعت ۵ بعد از ظهر فوق العاده شد. یک دفعه همه داشتند به من پیام می دادند و همه اش هم “علی” بود.»

آنوپام تریپاتی کیست؟

آنوپام متولد سال ۱۹۸۸ در شهر دهلی ِ هند است. او در سال ۲۰۱۰ برای ادامه ی تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی به کره جنوبی آمد. از آن زمان در این کشور زندگی می کند و به عنوان بازیگر در تئاتر، تلویزیون و سینما فعالیت داشته است. در حقیقت آنوپام در سال ۲۰۱۴ نقشی کوتاه در فیلم سینمایی کره ای «قصیده ای برای پدرم» (Ode To My Father)، ایفا کرد.

آنوپام در کودکی به موسیقی علاقه داشت تا آنکه برحسب اتفاق بازیگر نمایشی هندی به نام «اسپارتاکوس» شد. او بعدها به یک گروه تئاتر در شهر دهلی پیوست و از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ در این گروه فعالیت داشت.

آنوپام ابتدا می خواست به مدرسه ملی تئاتر دهلی نو درخواست پذیرش دهد اما در رشته ی بازیگری دانشگاه هنر کره جنوبی با بورسیه ی تحصیلی پذیرفته شد و اینگونه شد که برنامه اش تغییر کرد.او در عرض دو سال زبان کره ای را یاد گرفت. بعد از فارغ التحصیلی، در فیلم سینمایی «قصیده ای برای پدرم»، سریال «نسل خورشید» (Descendants of The Sun) و فیلم سینمایی «رفتگران فضایی» (Space Sweepers) نقش آفرینی کرد که همگی از تولیدات کشور کره جنوبی هستند. بعد از آن برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته ی بازیگری در همان دانشگاه قبلی خود درخواست پذیرش داد و بار دیگر بورسیه ی تحصیلی آن را دریافت کرد.

آنوپام به ورایتی گفت که قصد دارد کارهای بیشتری در کره جنوبی، با گویش ها و زبان های مختلف انجام دهد. او انگلیسی و هندی را هم به صورت روان صحبت می کند. او گفت: «من فقط در هند تئاتر بازی کردم ولی دلم می خواهد ببینم با زبان خودم بازی ام چطور می شود. دوست دارم افکار و احساساتم را در آنجا بیان کنم. این آرزوی غایی من است، اینکه در کشور خودم و در برابر مردم خودم بازی کنم.»

آنوپام که اهل هند است، وقت هایی که دلش برای کشورش تنگ می شود، آهنگ های هندی را زمزمه می کند و با آن ها می رقصد. او چند ویدئوی جالب هم با این موضوع در صفحه ی اینستاگرامش منتشر کرده است. آنوپام گیتار هم می زند.

این بازیگر جوان گفت برای فرو رفتن در نقش علی در سریال «بازی مرکب» مستندهای بی‌بی‌بی و ویدئوهای یوتیوب درباره ی مهاجران پاکستانی را تماشا می کرد و با دوستان پاکستانی اش در کره جنوبی وقت می گذراند تا ظرایف بیان زبان اردو را یاد بگیرد.

منبع: news18
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود