بانوی ترکیه ای قد بلند ترین زن جهان شد

بانوی ترکیه ای قد بلند ترین زن جهان شد

قد بلند ترین زن جهان می گوید: «متفاوت بودن آن قدرها که فکر می کنید بد نیست.» رمیسا گِلگی هنگام تولد به «سندرم ویور» (Weaver Syndrome) مبتلا بود؛ بیماری ارثی نادری که باعث رشد سریع و نیز عارضه هایی دیگر می شود.

به گزارش Mirror، قد این زن ۲۴ ساله ۲۱۵ سانتی متر است و این هفته توسط «رکوردهای جهانی گینس» به عنوان قد بلند ترین زن جهان که در قید حیات است، تایید شده است. این بانوی ترکیه ای همزمان که توسط واکر خود سر پا می ایستد، می گوید: «متفاوت بودن آن قدرها که فکر می کنید بد نیست زیرا می تواند برایتان موفقیت های غیرمنتظره ای به همراه بیاورد.»

این دومین رکورد جهانی اوست چرا که پیش از این نیز در سال ۲۰۱۴ در ۱۸ سالگی به عنوان قد بلند ترین دختر نوجوان جهان موفق به ثبت رکورد شده بود.

کریگ گلندی، سردبیر «رکوردهای جهانی گینس» می گوید: «باعث افتخار است که نام رمیسا را دوباره در کتاب رکوردها ثبت کنیم. روحیه ی شکست ناپذیر و افتخار او به متفاوت بودن الهام‌بخش دیگران است.»

قد بلند ترین زن جهان

رمیسا که اغلب با کمک ویلچر یا واکر حرکت می کند می گوید که امیدوار است از عنوانش برای بالا بردن آگاهی راجع به اختلالات ژنتیکی نظیر سندرم ویور استفاده کند.

او می گوید: «من به شخصه فکر می کنم تفاوت و سایر ویژگی هایی که کاستی به نظر می رسند را می شود با خواستن و تلاش به مزیت تبدیل کرد. این دقیقا همان کاری است که من انجام دادم.»

قد بلند ترین مرد جهان، سلطان کوسن، نیز با قد ۲۵۱ سانتی متر اهل ترکیه است. رمیسا می گوید که دوست دارد روزی او را حضوری ملاقات کند.

قد بلند ترین زن جهان

قد بلند ترین زن جهان در همه ی ادوار جِنگ جین لیان اهل چین بوده که قدی معادل ۲۴۶ سانتی متر داشت. او در سال ۱۹۸۲ درگذشت.

سندرم ویور اغلب پیش از تولد شروع می شود و گاهی با رفلکس های شدید، ویژگی های خاص جسمانی یا از شکل افتادگی پاها همراه است. افراد مبتلا ممکن است چشم ها و گوش های خیلی بزرگی داشته باشند.

دلیل ابتلا به این سندرم معلوم نیست اما برخی پژوهشگران بر این باورند که این عارضه، ارثی است. در مورد رمیسا اما هیچ کدام از والدین و یا خواهر و برادرهای بزرگ تر او به این سندرم مبتلا نیستند.

بیشتر بخوانید:

درگذشت قدبلندترین مرد امریکا در سن ۳۸ سالگی

پسر کانادایی قدبلندترین نوجوان جهان شد

مرتضی مهرزاد، بلندقدترین ورزشکار تاریخ پارالمپیک

بلندقدترین مردم جهان در حال آب رفتن هستند

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود