فروش دختران خردسال به طالبان در ازای دریافت پول، اسلحه و احشام در افغانستان

فروش دختران خردسال به طالبان در ازای دریافت پول، اسلحه و احشام در افغانستان

بر اساس ادعاها، شبه نظامیان طالبان دختران نوجوان و حتی کودک را برای بزرگ کردن و تبدیل نمودن به برده های جنسی با قیمتی کمتر از ۸۰۰ پوند خریداری می کنند. منابع خبری می گویند که کودکانی که برخی از آن ها تنها یک سال سن دارند، در قبال پول نقد، احشام و سلاح به جنگجویان طالبان فروخته می شوند. جهادی های طالبان از درماندگی و فقر مردم افغانستان سوء استفاده کرده و مردمان مناطق روستایی را هدف امیال شیطانی خود قرار می دهند. این کودکان طوری بزرگ می شوند که در آینده عروس جنگجویان طالبان باشند اما در عمل فرقی با برده جنسی ندارند. این اتفاقات در حالی است که افغانستان پس از به قدرت رسیدن دوباره این گروه شبه نظامی متعصب بدنبال عقب نشینی نیروهای خارجی و بی کفایتی دولت و نظامیان، روزگار سختی را می گذراند.

شبه نظامیان طالبان دختران نوجوان و حتی کودک را برای بزرگ کردن و تبدیل نمودن به برده های جنسی با قیمتی کمتر از 800 پوند خریداری می کنند.

منابع خبری می گویند که طالبان در روستاهای منطقه غور در نزدیکی کابل به خرید کودک و نوجوانان دختر می پردازند. هر کودک به قیمتی بین ۸۱۱ تا ۲,۰۲۷ پوند (۱۰۰,۰۰۰ تا ۲۵۰,۰۰۰ افغانی) خریداری شده یا در ازای سلاح و احشام به این گروه واگذار می شوند. گفته می شود این موضوع در مناطق روستایی نزدیک به کابل به وفور رخ داده و از زمان سقوط دولت و فروپاشی اقتصادی به اوج خود رسیده است. یک منبع خبری در صحبت با یکی از رسانه های محلی در این باره گفته است :«فقر، بیکاری و مشکلات اقتصادی شدید در ولایت غور به ازدواج کودکان و این موضوع باعث شده که برخی از خانواده ها در ازای پول، سلاح و احشام، دختران زیر سن قانونی شان را با ازدواج با مردان میانسال دربیاورند».

شبه نظامیان طالبان دختران نوجوان و حتی کودک را برای بزرگ کردن و تبدیل نمودن به برده های جنسی با قیمتی کمتر از 800 پوند خریداری می کنند.

حبیبه جمشیدی، فعال حقوق زنان در غرب افغانستان، می گوید زنان نیمی از جمعیت کشور را به خود اختصاص داده و نباید رفتاری غیرانسانی با آن ها صورت گیرد. در شرایطی که هر روز اوضاع در افغانستان وخیم تر می شود، گزارش ها از تلاش شبکه حقانی برای ایجاد یک کشور کوچک در شمال افغانستان خبر می دهند، در حالی که وزارت کشور دولت کنونی افغانستان به آن ها داده شده است.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود