ماشین استون مارتین پرنس چارلز با شراب و پنیر کار می کند!

ماشین استون مارتین پرنس چارلز با شراب و پنیر کار می کند!

پرنس چارلز، ولیعهد انگلیس، در مصاحبه ای جدیدی با بی‌بی‌سی گفته بخشی از سوخت خودروی استون مارتین قدیمی اش از ضایعات پنیر و اضافات شراب تأمین می شود.

این گفتگو در باغی ضبط شد که به گفته ی پرنس چارلز، به افتخار تولد نوه اش پرنس جورج آن را بنا کرده است. چارلز در این مصاحبه به تشریح روش های عملی ای پرداخت که برای پیوند زدن علاقه اش به محیط زیست به زندگی روزمره به کار می گیرد. یکی از این روش ها، تغییر منبع سوخت خودروی قدیمی ای بود که ملکه انگلیس به مناسبت تولد ۲۱ سالگی پرنس چارلز به او هدیه داده بود.

پرنس چارلز در اینباره گفت: «استون مارتین قدیمی من حالا با ضایعات کار می کند. باورتان می شود با اضافات شراب سفید انگلیسی و شیرابه ی فرآیند تولید پنیر کار می کند؟»

چارلز سال گذشته به تلگراف گفته بود به مهندسین شرکت خودروسازی استون مارتین اصرار کرد که یک سوخت جایگزین برایش پیدا کنند و این درخواست او ابتدا با واکنشی منفی مواجه شد.

او در اینباره گفته بود: «مهندس های استون مارتین گفتند اینطوری ماشین خراب می شود. من هم گفتم اگر شد دیگر از آن استفاده نمی کنم. اینطوری شد که با آن کنار آمدند و حالا خودشان اعتراف می کنند که با این سوخت جدید بهتر و قوی تر کار می کند تا با بنزین.»

این استون مارتین البته تنها وسیله ی نقلیه ی خاندان سلطنتی نیست که او موفق به تغییر سوختش شده است. پرنس چارلز به تلگراف گفت که او برای تغییر سوخت قطار سلطنتی به روغن پخت و پز هم تلاش زیادی کرد.

چارلز که اولین بار در سال ۱۹۷۰ به صحبت درباره ی مسائل زیست محیطی پرداخت، در مصاحبه ی جدید خود با بی‌بی‌سی گفت که جالب است که بعد مدت ها که تا حدودی مورد تمسخر قرار می گرفت، از او خواسته شد درباره ی بحران آب و هوایی کره زمین صحبت کند.

او در اینباره گفت: «من را متهم می کردند که ضد علم هستم. اگر برایتان قابل تصور باشد، چندان جالب نبود.»

او خود را فردی واقع گرا توصیف کرد که فکر می کند بسیار طول کشید تا دنیا نگرانی هایی که درباره ی وضعیت آب و هوای کره زمین وجود دارد را در میان مردم جا بیاندازد. او گفت حالا نوبت رهبران دنیا است که دست از حرف زدن بردارند و وارد عمل شوند، چیزی که او ۴۰ سال است برای وقوع آن تلاش می کند.

چارلز در ادامه گفت که به شدت نگران دنیایی است که برای نوه هایش باقی می گذارد.

او گفت: «فکر می کنید برای چه این همه سال این کار را کرده ام؟ چون نگران نسل های بعدی بوده ام. واقعاً این کار را برای این کرده ام که مطمئن شوم بچه های من، نوه های شما و همه آینده ای دارند.»

منبع: insider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود