My Name سریال کره ای جدید نتفلیکس را از دست ندهید

My Name سریال کره ای جدید نتفلیکس را از دست ندهید

یکی از بیشترین سؤالاتی که در حال حاضر در دنیای استریمینگ مطرح می شود این است که بعد از سریال «بازی مرکب» (Squid Game) که بسیاری را برای اولین بار با سریال های کره ای آشنا کرد، چه سریالی باید چه تماشا کرد. حالا نتفلیکس می خواهد پاسخ این سؤال را با یک سریال جدیده کره ای به نام «نام من» (My Name) دهد که از حالا در میان ۱۰ سریال پربیننده، حتی در آمریکا، قرار گرفته است.

پخش سریال «نام من» از جمعه ی هفته ی گذشته آغاز شد و از حالا رتبه ی نهم را در میان ۱۰ سریال محبوب در آمریکا از آن خود کرده است. این سریال روایتگر داستان زنی است که به یک گروه تبهکاری ملحق می شود تا انتقام مرگ پدر خود را بگیرد و سپس خود را مأمور پلیس جا می زند. نقش اصلی این سریال را هان سو-هی ایفا می کند، یک مدل و بازیگر کره ای که بازی در سریال های کره ای را از سال ۲۰۱۷ آغاز کرده اما این احتمالاً بزرگ ترین نقش او تاکنون است.

گرچه بعید است «نام من» موفقیت شدید جهانی «بازی مرکب» را تکرار کند، اما در هر حال نباید از آن غافل شد. پس از سریال «بازی مرکب» احتمالاً شاهد صعود هر چه بیشتر سریال های باکیفیت کره ای در رده بندی ها در سرتاسر دنیا خواهیم بود چرا که دیگر مردم مایل اند به سریال های کره ای فرصت دهند و امتحان شان کنند.

سریال «نام من» با کسب امتیاز ۸/۱ از سوی کاربران وبسایت IMDB، در یک قدمی سریال «بازی مرکب» قرار گرفته که از کاربران این وبسایتامتیاز ۸/۲ دریافت کرده است. یک شباهت دیگر این سریال به «بازی مرکب» ثباتی است که در نویسندگی و کارگردانی تمامی قسمت های آن وجود دارد. نویسندگی و کارگردانی تمامی قسمت های سریال «بازی مرکب» برعهده ی هوانگ دانگ – هیوک بود. در سریال «نام من» هم نویسنده و کارگردان همه ی ۸ قسمت آن ثابت هستند. کیم با – دان نویسنده ی این سریال و کیم جین – مین کارگردان این سریال است.

با آغاز پخش فصل سوم سریال «تو» (You) در آمریکا و دیگر کشورها، تب سریال «بازی مرکب» اندکی فروکش کرده است که این بدان معنی است که این سریال دیگر بیشتر روزها با کسب رتبه ی اول سریال های محبوب رکوردشکنی نخواهد کرد. اما پیش بینی می شود به مرور شاهد سریال های کره ای بیشتری در این فهرست باشیم و نتفلیکس نیز به وضوح در تلاش است تا موفقیت «بازی مرکب» را تکرار کند. به طوری که با وجود آغاز پخش سریال «تو»، این سرویس استریمینگ حالا در تبلیغات خود به بینندگانش توصیه می کند بعد از «بازی مرکب» سریال «نام من» را تماشا کنند. بنابراین انتظار سلطه ی هر چه بیشتر سریال های کره ای را در آینده باید داشت.

منبع: forbes
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۵ نظر

ورود

 • سجادی مهر ۲۶, ۱۴۰۰

  داستان فیلم اینطوری هست که پدر دختر داستان عضو یک‌ انجمن توزیع مواد مخدر در کره جنوبی هست که توسط یک فرد ناشناس کشته میشه و دختر هم برای پیدا کردن قاتل پدر به عضویت انجمن در میاد. در ادامه هم برای کمک به انجمن عضو نیروی پلیس در بخش مواد مخدر میشه و…

 • فرشاد مهر ۲۸, ۱۴۰۰

  کمپانی نتفلیکس با سوء استفاده از شرایط جهانی همه گیری کرونا توانست چرخ کمپانی های دیگر از جمله hboو اپل و غیره را تا حدودی ازکار بیندازد واین را مدیون افراد پشت صحنه ای هست که ازاین کمپانی حمایت میکنند و اکنون با سریال های درجه دو کره ای که همگی شان اقتباس های مکرر و متنوع از فیلم های هالیوودی هستند (به مانند بازی مربع) سعی دارد ازطریق چنین مینی سریالهای کره ای که هیچ مفهوم اساسی در خود ندارند و داستانهای شان مانند فیلم های بالیوودی کُپی فیلمها وسریالهای آمریکایی و اروپایی هستند ؛ فقط مخاطب جمع کند و خیلی واضح هست که چنین سرمایه گذاری از نتفلیکس تنها جمع کردن دلارهایی هست که از شبکه های جهانی درقبال این سریالهای کره ای که مانند موروملخ همچنان درحال اقتباس فیلنامه های کارگردانان بزرگ هستند ؛و این صورت وضعیت معلوم نیست تا کجا ادامه خواهد یافت. فقط شگفتا ازکشوری مانند کره که به غیر ازمعدود کارگردان ها ونویسنده هایش ، درصنعت فیلم وسریال سازی دارد مبدل به همتای خود یعنی بالیوود میگردد!

  • مهدی آبان ۱, ۱۴۰۰

   داداش بیا پایین از منبر،کم داستان بگو سرمون درد گرفت

  • بچه بیا پایین آبان ۱۹, ۱۴۰۰

   داداش چه زر میزنی هرکی سبک خودشو داره دوست نداری نبین کسی مجبورت نکرده

  • شایان تیر ۲۸, ۱۴۰۱

   سریال های درجه دو؟ خنده داره… این سریال ها خیلی با کیفیت و خوش ساخت هستند کی دراما رو با بالیوود یکی میکنی؟ چی زدی تو؟ کیدراما بهترین فیلم ها و سریال ها رو داره. فیلم های آمریکایی، اروپایی و بالیوود هیچوقت به فیلم و سریال های کره ای یا همون کی دراما نمیرسن. این یه حقیقته.