حمله نماینده نجف آباد با لودر به دانشگاه آزاد + فیلم

حمله نماینده نجف آباد با لودر به دانشگاه آزاد + فیلم

اخیراً فیلمی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که در آن ابوالفضل ابوترابی، نماینده نجف آباد، سوار بر لودر در حال تخریب بخشی از دیوارهای دانشگاه آزاد است. اما ماجرا از چه قرار بود؟

اصل ماجرا مربوط می شد به احداث یک زیرگذر در همسایگی دانشگاه که گویا طولانی شدن روال اداری باعث شده بوده که نماینده نجف آباد خودش دست به کار شود.

روابط عمومی دانشگاه آزاد نجف آباد بیانه ای صادر کرد و طی آن اعلام داشت که پس از اعلام وصول تقاضای آزادسازی اراضی حاشیه جنوبی، دانشگاه مراحل اداری را آغاز کرده و در جلسه ای که در تاریخ ۱۱ مهر با حضور مسئولین دانشگاه برگزار شده، دانشگاه خواستار مهلت یک ماهه شده که با آن موافقت شده اما نماینده نجف آباد ۴ آبان و فقط بعد از هشت روز از ابلاغ تقاضای آزادسازی به دانشگاه، این اقدام را انجام داده است.

دانشگاه آزاد نجف آباد تاکید کرد که اجرای این طرح یکی از مسئولیت های اجتماعی در دانشگاه محسوب شده و در ابتدای امر نیز تقاضای خود دانشگاه بوده.

حمله نماینده نجف آباد به دانشگاه آزاد

در پایان بیانیه روابط عمومی دانشگاه آمده : «این واحد دانشگاهی به دلیل عمل به وظایف و مسئولیت‌های قانونی خود، در اسرع وقت موضوع را پیگیری و مکاتبات لازم را با مسئولین شهرستان و مقامات قضایی انجام می‌دهد و ضمن اعلام اعتراض شدید نسبت به این اقدام غیرقانونی و ساختارشکنانه، خواستار توقف فوری هرگونه عملیات عمرانی تا قبل از طی شدن مراحل اداری، عقد توافقنامه و تعهدات شهرداری و اخذ مجوز‌های لازم از مراجع ذیصلاح دانشگاه آزاد اسلامی می‌گردد که این موضوع انجام و کلیه عملیات‌ها متوقف می‌شود ضمن اینکه در این مکاتبات دانشگاه حق خود را در پیگیری قضایی موضوع محفوظ نگه می‌دارد.»

البته بعدتر امیررضا نقش، رئیس دانشگاه آزاد نجف آباد گفت که دانشگاه آزاد شکایتی را ثبت نکرده است.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی نماینده ی مردم شهرستان های نجف آباد و تیران و کرون بیان کرد که این پروژه بعد از سال ها پیگیری به نتیجه رسیده و به دلیل تردد روزانه اساتید، دانشجویان و کارکنان، وضعیت کنونی فاقد ایمنی و بسیار خطرناک است.

ابوترابی گفته بود که با توجه به نزدیکی زمستان در صورت عدم اقدام فوری، امکان برگشت خوردن بودجه نیز وجود دارد و در عین حال این زیرگذر تردد ۲۰ هزار نفر را تسهیل و ایمن می‌ کند و در نتیجه احداث آن اهمیتی حیاتی دارد چرا که در چند سال گذشته دانشجویان دچار حادثه شده و اتفاقی مشابه واژگونی اتوبوس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد رخ داده بود.

وی در پایان گفت: «رئیس دانشگاه آزاد نجف‌ آباد همکاری‌ های لازم را تمام و کمال داشته اما بروکراسی مملکت و تمرکز گرایی بیش از حد باعث این مشکلات شده است. ما در زمان کلنگ‌ زنی حتی از مسئولان دانشگاه تقدیر و تشکر هم داشته‌ایم.»

بیشتر بخوانید:

حکم حبس برای نماینده مجلسی که به یک سرباز سیلی زده بود

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود