با فلیپی آشنا شوید؛ ربات سرآشپز که می‌تواند ۳۰۰ همبرگر در روز بپزد

با فلیپی آشنا شوید؛ ربات سرآشپز که می‌تواند ۳۰۰ همبرگر در روز بپزد

ربات سرآشپزی با نام «فلیپی» که برای آماده کردن ۳۰۰ برگر در روز طراحی شده، پس از به‌روزرسانی اخیرش توانایی این را پیدا کرده که سیب زمینی ها را درون سرخ کن نیز قرار دهد.

به گزارش دیلی میل، این ربات که توسط Miso Robotics، یک استارتاپ خدمات غذایی مستقر در پاسادینای کالیفرنیا ساخته شده، حالا قادر است دو برابر کارهایی که فلیپی اول انجام می داد را همچون پر کردن و خالی کردن سبد سیب زمینی ها انجام دهد.

شرکت White Castle برای پروژه ی فلیپی به Miso پیوسته و بازخوردهایی را ارائه داده که بهبود کارایی محصول نهایی را به همراه داشته است. آن ها سپس فلیپی اولیه را در سپتامبر ۲۰۲۰ در جایی در Chicagoland کار گذاشتند.

ربات سرآشپز

از قدیم الایام کار کردن در بخش انتهایی رستوران های فست فود به خاطر نزدیکی به روغن داغ و گریل در آشپرخانه ای کوچک با خطرات فراوانی همراه بوده است و همین مطلب Miso را بر آن داشت تا دنبال یک چاره باشد. فلیپی ۲، نسخه ی جدید راهکار آن هاست که به منظور به حداکثر رساندن کارایی آشپزخانه در عین کار کردن در کنار همکاران انسان ساخته شده است.

اگرچه شرکت Castle می گوید که از دستاوردهای این ربات در بهره وری تحت تاثیر قرار گرفته و رضایت دارد، کارکنان به این نکته اشاره داشتند که هنگام کار فلیپی، از نقطه ی آغازین تماس با مواد خام تا هنگامی که غذای پخته بر روی ظرف قرار می گیرد، به همراهی یک انسان نیاز است. این بدین معنی بود که به وجود یک یا دو نفر از کارکنان در چند مرحله ی موجود نیاز خواهد بود.

ربات سرآشپز

مدیریت سبد سیب زمینی ها به صورت خودکار انجام نمی شد، بنابراین فرآیند پخت و پز آن قدری که می بایست روان نبود؛ این یکی از دلایل به وجود آمدن فلیپی ۲ بود.

در فلیپی ۲ نیاز به کمک انسان رفع نشده است؛ بلکه بخش سرخ کردن را حتی در زمان اوج کار بسیار سبک تر کرده است و این به کارکنان اجازه می دهد که بر روی وظایف دیگر تمرکز کنند.

هنگامی که غذا در محفظه های این ربات سرآشپز گذاشته می شود، هوش مصنوعی وارد عمل می شود، غذا را به طور خودکار تشخیص می دهد و آن را در سبد مناسبش می پزد. این، میزان تماس انسان با غذا را به طور قابل ملاحظه ای می کاهد و خطر سوختگی های بالقوه ناشی از روغن داغ و… را کاهش می دهد. فلیپی ۲ فضای کمتری را در آشپزخانه اشغال می کند و با سیستم پر کردن و خالی کردن سبد جدیدش، تولید را به شدت افزایش می دهد.

بیشتر بخوانید:

با نورو، ربات پیتزابر خودران در آمریکا آشنا شوید

منبع: Dailymail
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود