زن در رابطه جنسی واقعاً چه احساسی دارد؟

زن در رابطه جنسی واقعاً چه احساسی دارد؟

احساس زن در رابطه جنسی بسیار متفاوت از مرد است. خیلی از خانم ها رابطه جنسی را عمیق‌ترین شکل عشق و ارتباط می‌دانند و بعضی دیگر از زنان به شدت گرایش جنسی دارند. اما تجربه زنان در رابطه جنسی و شیوه ابراز تمایلات جنسی اغلب با آقایان بسیار فرق دارد. در این مطلب روزیاتو، برخی از رایج ترین روش هایی خواهیم گفت که نشان می دهد زنان با مردان تفاوت دارند.

رابطه جنسی از ذهن شروع می شود

وقتی مردان می بینند همسرشان به اندازه او هوس و میل جنسی ندارد و به شکل آن ها بروز نمی دهد اغلب ناامید می شوند. اما این را هم باید در نظر گرفت که بدن آقایان از نظر هورمونی بسیار متفاوت از زنان است. تستوسترون باعث ایجاد میل فیزیولوژیکی در هر دو جنس زن و مرد می شود، اما نسبتا به درجات مختلف. انگیزه هورمونی مردانه در رابطه جنسی باعث ایجاد یک فریاد بلند در مرد می شود اما همین انگیزه در زنان به شکل زمزمه گاه به گاه بروز پیدا می کند. زنان با خیال پردازی، به خاطر سپردن و تخیل رابطه جنسی داغ است که موتور جنسی‌شان روشن می شود و حرکت می کند. بنابراین، زنان در مواقع شیفتگی یا عاشق شدن – وقتی مدام به با هم بودن فکر می کند – اشتهای جنسی بیشتری دارند و برانگیختگی جنسی آنها آسان است.

رابطه جنسی در مورد خواسته شدن است

مردیث چیورز، محقق جنسی، می‌گوید: «آرزو بودن برای زنان ارگاسم است». در حالی که دیدن یک مرد جذاب ممکن است باعث ایجاد یک هیجان کوچک در زنان شود اما در واقع این فکر واکنشِ مرد به او است که مثل صاعقه به مغزش برخورد می کند؛ مثلا از خودش می پرسد: “من نمی دانم که آیا او فکر می کند من جذاب هستم یا نه؟”. زن وقتی بداند مردش تشنه اوست، تخیلش درگیر شده و افکار جنسی در مغزش شعله ور می شود. همانطور که مردان اغلب پس از ازدواج انتظار دارند رابطه جنسی فراوان داشته باشند، زنان نیز انتظارات زیادی از ادامه روابط عاشقانه دارند تا به او نسبت به تمایل جنسی اطمینان دهند.

رابطه جنسی یک بسته ترکیبی است

بیشتر زنان عاشق رابطه جنسی هستند، اما باید بدانید میل جنسی با خستگی، رنجش و مشکلات فیزیولوژیکی، درد و یائسگی خیلی راحت از بین می رود. زنان اغلب با تمایل به داشتن یک تجربه خوب در رابطه جنسی به رختخواب می‌روند، اما ممکن است واقعاً نخواهند رابطه جنسی داشته باشند یا حداقل تا زمانی که تحریک نشده‌اند، تمایلی به رابطه جنسی ندارند. گاهی اوقات رسیدن به اوج برانگیختگی ممکن است تلاشی سخت و پر از چالش باشد (حتی برای اکثر زنان ممکن است ۴۵ دقیقه طول بکشد). تجربه ارگاسم منظم برای زنان به راحتیِ مردان نیست، اما برای ادامه میل جنسی، لازم است. بنابراین، در حالی که مردان عاشق تنوع در رابطه جنسی هستند، زنان ممکن است موقعیت یا روال آزمایش شده همیشگی و واقعی را ترجیح دهند زیرا تضمین بیشتری برای لذت او وجود دارد که به او اجازه می دهد در آن لحظه آرامش داشته باشد.

رابطه جنسی مبتنی بر شرایط است

در حالی که بسیاری از زنان ارگاسم را از طریق خودتحریکی یاد می گیرند، اما چیزهای بیشتری در رابطه جنسی وجود دارد که زنان با شروع زندگی مشترک و آغاز زندگی جنسی خود تجربه می کنند. ممکن است اولین باری که زنان از نزدیک لمس می شوند توسط شخص دیگری غیر از همسرشان باشد، اما تقریباً همه مردان زندگی جنسی خود را با خودارضایی شروع می کنند. نیاز جنسی بالقوه بدترین شکل آسیب پذیری است – اینکه بخواهیم معشوق ما را لمس کند و برای ما لذت به ارمغان بیاورد، تجربه نیاز است.

بیشتر اوقات، فراز و نشیب‌های رابطه زناشویی باعث می‌شود که زنان تمایل جنسی خود را کنار بگذارند و از عشق و احساس خود محافظت کنند؛ کاری که مردان با توجه به نیروی انگیزه بیولوژیکی‌شان نمی‌کنند و نمی‌توانند. نیاز زن به احساس امنیت عاطفی قبل از لحظه جنسی اغراق پذیر نیست. عشق‌بازی و اغواگری روش‌هایی هستند که هم زن و هم مرد می‌توانند با کمک آن، زمینه‌ای برای رابطه جنسی ایجاد کنند. این روش‌ها به زنان کمک می‌کند از دغدغه‌های روز و فهرست ذهنی کارهایی که باید انجام دهد جدا شده و به نقطه‌ آسیب‌پذیر تحریک جنسی برساند.

رابطه جنسی یکی از جنبه های عشق است

رابطه جنسی، صحبت کردن، معاشرت، کار با هم، مدیریت خانه و خانواده به صورت تیمی، جشن گرفتن تعطیلات، هدیه دادن و گرفتن و محبت کردن ممکن است عشق مرد به زن را نشان دهد. در واقع همان طور که می بینید، رابطه جنسی بخشی از کل است، نه عامل اصلی و تعیین کننده. عشق ورزی ممکن است از گرمایی که او در رابطه زناشویی احساس می کند ناشی شود، اما لزوماً منبع گرما نیست.

رابطه جنسی راهی است برای عشق دادن

مطلقاً منظورمان این نیست که زنان موظف هستند در مواقعی که نمی خواهند رابطه جنسی داشته باشند. اما گاهی اوقات ممکن است زن نیاز همسرش به رابطه جنسی را تشخیص دهد و با وجود عدم تمایل خود، بخواهد نیاز او را برآورده کند. اگر صمیمیت رابطه و حسن نیت وجود داشته باشد، این پیشکش می تواند هدیه واقعی عشق باشد. از آنجا که زنان اغلب پس از برانگیختگی میل جنسی را حس می کند، ممکن است خودش را هم خوشحال کند که شروع به عشق ورزی کرده است. بسیاری از زنان از رابطه جنسی رضایت عمیقی پیدا می‌کنند، حتی اگر بدون ارگاسم باشد.

مردان و زنان برای خوشبختی باید عمیقاً به شریک زندگی خود دلبستگی داشته باشند. اما اغلب محل شروع ما متفاوت است. صمیمیت عاطفی همراه با صمیمیت جنسی، ترکیبی است که یک ازدواج یا شراکت پرشور ایجاد می کند.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

تأثیر تصویر بدن بر زندگی جنسی شما ؛ در رابطه جنسی زیبا و جذاب دیده می شوم یا نه؟

اشتباهات در رابطه جنسی ! با این گاف‌های خجالت‌آور و لحظات ناخوشایند چه کنیم؟

۱۵ فایده اعجاب انگیز رابطه جنسی در زیبایی همسران

علائم اعتیاد به رابطه جنسی در مردان ؛ هشدارها و زنگ خطرها را بشناسید!

فنگ شویی اتاق خواب ؛ نکاتی مهم برای ایجاد جو رمانتیک و تاثیر مثبت در رابطه جنسی

بهترین زمان برای رابطه جنسی چه وقت است؟ صبح یا شب ؟

حفظ رابطه جنسی در میانسالی و سالمندی ؛ چه کار کنیم با افزایش سن از شوق نیفتیم ؟

رابطه جنسی و بیماری : این ۱۶ بیماری‌ و مشکل جسمی مخرب رابطه جنسی اند

بهداشت بعد از رابطه جنسی ؛ بعد از نزدیکی، کدام کارها را باید (و نباید) انجام دهید؟

چرا در ازدواج های طولانی مدتی رابطه جنسی کمرنگ می شود؟

یک نظر

ورود

  • سیما آبان ۲۲, ۱۴۰۰

    دقیقا همین طوره. خانوم ها تصورشون کاملا با مردها فقط میکنه و رابطه جنسی ریشه روحی و روانی داره . اگه حال دل ادم خوب نباشه هیچ چیزی خوب پیش نمیره تو زندگی. رابطه جنسی هم یه بخشی از اونه