صحبت های جنجالی نماینده خمینی شهر در مورد طرح ممنوعیت نگهداری از حیوانات خانگی

صحبت های جنجالی نماینده خمینی شهر در مورد طرح ممنوعیت نگهداری از حیوانات خانگی

بدنبال اعلام وصول طرحی از نمایندگان مجلس با عنوان «طرح صیانت از حقوق عامه در مقابل حیوانات مضر و خطرناک» که هدف آن ممنوعیت نگهداری از تمام حیوانات خانگی در خانه و خرید و فروش آن هاست، حجت الاسلام محمد علی نقد علی نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که نمایندگان جلوی سگ گردانی را خواهند گرفت.

محمد علی نقد علی نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که نمایندگان جلوی سگ گردانی را خواهند گرفت.

بخشی از صحبت های نماینده خمینی شهر در مورد طرح ممنوعیت نگهداری از حیوانات خانگی به شرح زیر است:

متاسفانه اخیراً باب شده است که در آپارتمان‌ها سوسمار، شیر، پلنگ، مار و لاک‌پشت‌های خطرناک به‌عنوان حیوان خانگی نگهداری می‌شود. در برخی از مواقع حتی این حیوان‌ها در سطح آپارتمان رها می‌شوند و موجب آزار و اذیت و آسیب‌های جدی جانی برای اشخاص می‌شود؛ به دلیل این‌که قانون خاصی هم در این زمینه وجود ندارد متاسفانه این روند هر روز در حال گسترش است تا آن‌جا که این کار برای برخی تبدیل به «کلاس» شده است! جلوی این کارها را می گیریم.

نمونه مشهود آن را در حمله سگ‌های خانگی به بچه‌ها در یکی از پارک های تهران بود که موجب زخمی شدن عده‌ای و حتی کشته شدن برخی شدند! این روند بدون وجود قانون و مقررات آسیب‌های بیشتری را در پی دارد لذا بنا شد که در مجلس شورای اسلامی چارچوب‌هایی مشخص شود تا از تکرار چنین وقایعی جلوگیری به عمل آید تا ان‌شاءالله حقوق مردم رعایت شود.

این متن اولیه طرح است. شما مستحضر هستید که طرح وقتی به مجلس ورود می‌کند همه زمینه‌هایی که به آن طرح مربوط می شود در آن گنجانده می‌شود. بعد از این مرحله، طرح در کمیسیون تفهیم و در کارتابل نمایندگان بارگذاری خواهد شد، نمایندگان هم ۱۰ روز فرصت دارند که پیشنهادات تکمیلی و اصلاحی خود را ارائه دهند بنابراین در کمیسیون و صحن علنی تمام مسائلی که دغدغه‌های مردم است در آن لحاظ خواهد شد.

فعلا چون طرح در مرحله ابتدایی قرار دارد و هنوز به کمیسیون ارجاع داده نشده است نمی‌شود در خصوص جزئیات آن صحبتی کرد، نمایندگان امضا کننده با کلیت حیوانات خطرناک موافقت کرده‌اند، لذا اجازه دهید که این طرح به داخل کمیسیون ارجاع داده شود آن‌موقع تصمیم‌گیری خواهد شد. قطعا حیواناتی که باعث آزار و اذیت می‌شوند شامل این مواد خواهند بود و در بقیه موارد هم کمیسیون با در نظر گرفتن همه حقوق عامه مورد بحث و بررسی قرار خواهد کرد فعلا چون هیچ‌گونه قطعیتی در مواد این طرح نیست نمی‌شود اظهارنظر کاملی را ارائه داد. در هر صورت ما با متن ابتدایی این طرح موافقت خود را اعلام کرده‌ایم.

شما خبرنگارها چون از طرح‌های موجود در مجلس اطلاع ندارید فکر می کنید که این طرح ها در چنین شرایطی نباید مورد بررسی قرار گیرد. فعلا اولویت ابتدایی مجلس مسائل اقتصادی است و در انتها به بقیه موارد هم رسیدگی خواهد کرد…فعلا جزئیات مطرح نیست و شما هم فعلا بر روی جزئیات مانور ندهید. جزئیات قابل تغییر است فعلا کلیت مدنظر است که نمایندگان با آن موافقت کرده‌اند.

محمد علی نقد علی نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که نمایندگان جلوی سگ گردانی را خواهند گرفت.

این صحبت های نماینده مجلس در حالی است که بر اساس طرح تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی «واردات، تولید، تکثیر، پرورش، خرید و فروش، حمل و نقل و گردانیدن اعم از پیاده و یا با وسیله نقلیه و نگهداری حیوانات وحشی، نامتعارف، مضر و خطرناک، از قبیل: کروکودیل (تمساح)، لاک پشت، مار، سوسمار، گربه، موش، خرگوش، سگ و سایر حیوانات نجس العین و میمون ممنوع می باشد و هر یک از مرتکبین، به جزای نقدی معادل ۱۰ تا ۳۰ برابر حداقل حقوق کارگری (که سالانه توسط دولت و اتحادیه های مربوطه تعیین و اعلان می گرددد) و نیز ضبط حیوان مربوطه محکوم می گردند».

 

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۱۱ نظر

ورود

 • کیوان آبان ۲۹, ۱۴۰۰

  رنگ رخساره خبر میدهد از سر درون. چهره اینها و اعضای طالبان و داعش رو مادرشون هم نمیتونه از هم تشخیص بده. مشخصه از چنین موجودی انتظاری جز نحسی و بدبختی برای مردم ایران نمیشه داشت. فقط امیدوارم این موجود و تمام اون کسانی که این رو نماینده خودشون می دونند مقطوع النسل بشن تا حداقل دنیا رو بیشتر از این به لجن نکشند.

  • حسین آذر ۱, ۱۴۰۰

   واقعا که
   همینکه از روی قیافه آدم ها قضاوت می‌کنه نشونه بی شعوریت هستش
   شما همون همنشین سگ باش شیپیشو بشی

   • radin.bhr اسفند ۱۵, ۱۴۰۰

    لعنت بر تو خا*ه مال اخوند

 • ارژنگ آبان ۲۹, ۱۴۰۰

  من حرف جنجالی ندیدم. اتفاقاً طرح بسیار خوبیه . همسایه ما سگ داره سگش هر شب تا ساعت یک نصف شب پارس می‌کنه . آسایش رو از کل مجتمع گرفته .

  • رامین آبان ۳۰, ۱۴۰۰

   چون همسایه شما عوضیه پس باید کلا نگهداری از حیوانات خانگی ممنوع بشه؟ اتفاقا در نزدیکی ما هم یک مسجد هست که خادمش هرشب ساعت ۲ با صدای بلند نوار نوحه خونی پخش میکنه از بلندگوهای بیرون مسجد و آسایش رو از کل محله گرفته. به نظرم یک قانون تصویب کنند کلا مساجد باید تعطیل بشن. موافقی؟

  • radin.bhr اسفند ۱۵, ۱۴۰۰

   همسایه ی ما هم تا ۳ شب صدا و سیما میبینه
   یه طرح هم برای صدا سیما خوبه

 • Mr. Saxobeat آبان ۲۹, ۱۴۰۰

  یه چیزی هست میگن چهار دیواری اختیاری
  یکی از احمقانه ترین حرف های ممکن
  من هیچ مشکلی با داشتن پت ندارم چرا که خودمم حیوان خانگی دارم.اما وقتی میبینم حیون من باعث ازار و اذیت دیگران میشه یا متقاعد میکنم طرف رو یا میفروشمش.برای چی توی اپارتمان باید ادم سگ داشته باشه بیست و چهار ساعت پارس کنه و نزاره تو ارامش داشته باشی؟بعد که بهش میگی میگه خونمه اختیارشو دارم.اخه بیشعور عشقی که تو داری داره اذیت میکنه بقیه رو.
  برای چی ادم باید خروس و مرغ داشته باشه وقتی همش صداش روی اعصاب بقبه هست؟ تا بهت تخم و مرغ بده و تو نخوای بری بخری؟مگه اینجا روستاست
  پارک هم همینه وقتی باعث ازار کسی میشی یرای چی باید بیاری؟طرف مدفوع سگشو وسط پارک ول میکنه اونقدر شعور نداره فکر کنه بچه میاد دست میزنه به این فضولاته.اگر حداقل حیوان دارید صفر تا صدشو شعور داشته باشین از خارجی ها یاد بگیرین.مدفوع حیوانت میندازه وظیفه تو هست که جمعش کنی نه پارک بان.ما فقط داشتنشو میخوایم مسیولیت پذیری نه.
  ولی در کل عمیقن معتقدم حیوان خانگی بهت مسیولت پذیری و لذت وابستگی م مهر ورزی میده اما وقتی باعث ازار و اذیت جامعه و حتی خود حیوان میشی،تو اشتباه میکنی حیوان میاری توی خونت.

 • مقصر سگ نیس مقصر همسایتونه ک دلیل پارس سگش رو رفع نمیکنه وگرنه من 4تا سگ دارم ن پارس میکنن ن خشونت هرجا هم مکان عمومی میبرم عاشقشون میشن آذر ۱, ۱۴۰۰

  طرح مزخرفیه و ما حق داریم هرچیزی ک دوست داریم نگهداری کنیم اینا دیگه دارن تو مسائل شخصی هم دخالت میکنن

 • حسین آذر ۱, ۱۴۰۰

  تو آپارتمان ما از بس سگ و گربه زیاد شده تو راه پله دائم کثیفه
  نفهم آخه آپارتمان جای حیوونه

 • radin.bhr اسفند ۱۵, ۱۴۰۰

  داداش تو که میای میگی سگ بده خودت سگی

 • radin.bhr اسفند ۱۵, ۱۴۰۰

  لعنت بر کسی که بگه سگ نجسه
  ما گند زدیم تو طبیعت حالا سگ ها گند بزنن به خانه ی ما