نام آلبوم جدید ادل چه عددی خواهد بود؟ ریاضیدانان پاسخ می دهند

نام آلبوم جدید ادل چه عددی خواهد بود؟ ریاضیدانان پاسخ می دهند

ادل پیشاپیش با آلبوم جدیدش با عنوان ۳۰ همه را شگفت زده کرد، مجموعه ای که چهارمین آلبوم رسمی او در دوران فعالیتش به شمار می آید اما نام آلبوم جدید ادل در آینده چه می تواند باشد؟. منتقدان از این آلبوم جدید ادل استقبال کرده و طرفداران موسیقی نیز ادل را به خاطر آن ستوده اند. اگر طرفدار ادل باشید می دانید که عنوان و نام تمامی آلبوم های او تاکنون متشکل از اعدادی دو رقمی بوده است و همین موضوع باعث شده بسیاری از خود بپرسند که ماجرای این اعداد چیست؟

ادل پیشاپیش با آلبوم جدیدش با عنوان 30 همه را شگفت زده کرد، اما نام آلبوم جدید ادل در آینده چه می تواند باشد؟

بسیار ساده است که حال و هوایی مشابه را در تمام آلبوم های ادل یافت، اعدادی که به زمان نوشتن ترانه های هر آلبوم اشاره دارند. آلبوم های قبلی ادل ۱۹، ۲۱، ۲۵ و اخیراً نیز ۳۰ بوده اند و همین موضوع باعث شده ریاضیدانان به دنبال حدس زدن عدد بعدی و نام آلبوم جدید این خواننده مشهور بریتانیایی باشند. ریاضیدانان از زنجیره اعداد یا زنجیره های عددی خوششان می آید و به همین خاطر است که آنتونی بوناتو که یک ریاضیدان است، قصد دارد الگوهای موجود در دنیای موسیقی را با دقت بیشتری مورد بررسی قرار دهد. بوناتو در وبلاگش گفته است: «فهرست همراه با نظم زمانی عناوین آلبوم های ادل که ۱۹، ۲۱، ۲۵ و ۳۰ است باعث شد که دیوید پاتریک، مدیر برنامه ریزی ریاضی و علوم در مرکز حل مسائل هنری عبارت «زنجیره ادل» را ابداع کند.

ادل پیشاپیش با آلبوم جدیدش با عنوان 30 همه را شگفت زده کرد، اما نام آلبوم جدید ادل در آینده چه می تواند باشد؟

ریاضیدانان عاشق زنجیره های عددی هستند، زنجیره های که در همه جا در دنیای موسیقی دیده می شوند. زنجیره ها در واقع تنها اعدادی هستند که در یک نظم خاص شکل می گیرند. ساده ترین زنجیره ای که در کودکی یاد گرفته ایم همان شمارش اعداد ۱،۲،۳،۴ و الی آخر است». در مقاله ای که توسط پاتریک نوشته شده، این ریاضیدان اصرار دارد که انتخاب اعداد برای آلبوم های ادل مثالی از «زنجیره عدد صحیح» است. تعریف عمومی زنجیره عدد صحیح یک فهرست منظم از اعداد صحیح است که اصولاً اعداد کامل بدون اعشار هستند. یکی از مشهورترین زنجیره های عدد صحیح در ریاضی، زنجیره فیبوناچی است، زنجیره ای که با ۰ و ۱ شروع شده و سپس دو عدد پشت سر هم را اضافه می کند. پاتریک حتی به ایده «سکانس ادل» خاص خود دست یافته و از یک پایگاه داده آنلاین برای اعداد صحیح کمک گرفته تا ارتباطی بین اعداد انتخاب شده توسط ادل برای عنوان آلبوم هایش پیدا کند. او در ادامه توانست به زنجیره ای با عنوان A072666 برسد که به ترتیب زیر آغاز می شود: ۲،۳،۴،۵،۶،۸،۱۰،۱۱،۱۳،۱۴،۱۸،۱۹،۲۱،۲۵،۳۰،۳۱،۳۶،۴۱،۴۳ و ۴۴.

ادل پیشاپیش با آلبوم جدیدش با عنوان 30 همه را شگفت زده کرد، اما نام آلبوم جدید ادل در آینده چه می تواند باشد؟

زنجیره عددی مشهور ادل را می توان در میانه های این زنجیره دید جایی که اعداد ۱۹،۲۱،۲۵ و ۳۰ پشت سر هم قرار گرفته اند و اگر این زنجیره را ملاک قرار دهیم، عنوان آلبوم جدید ادل عدد ۳۱ خواهد بود. البته تنها ادل نیست که از اعداد در عنوان آلبوم هایش استفاده می کند و بیتل های، اسپایس گرلز و دیوید بووی نیز از دیگر ستارگان موسیقی بریتانیا هستند که این کار را در طول دوران فعالیت موسیقایی خود انجام داده اند. از آلبوم های دارای عناوین عددی گروه بیتلز می توان به Eight Days a Week و When I’m Sixty Four اشاره کرد و بیانسه نیز آلبومی با عنوان ۷/۱۱ دارد و اد شیران نیز از سمبل ها برای نامگذاری عددی آلبوم هایش استفاده کرده است. از این رو اگر چه نمی دانیم عنوان آلبوم بعدی ادل چه خواهد بود اما اگر بر اساس علم ریاضیات انتخاب شود، نام آلبوم بعدی ادل ۳۱ باید باشد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۳ نظر

ورود

  • هیمن آذر ۱۹, ۱۴۰۰

    بابا زور الکی چیه …. خودش گفته مربوط به عدد سن هست که در اول سال آلبوم رو ساختم. سی هست چون سی سالش میشه

  • زد ررووسرش آذر ۱۹, ۱۴۰۰

    BMW از دید دیگران زیبا تره. چرا نقش ماسسکی بما نرسه. اونا خودشان بیارن. چقدر روز شک دار میگیرن کونستها

  • Mostafa آذر ۲۳, ۱۴۰۰

    مضخرف ترین مطلب یک سال اخیر همین بود