تیموتی شالامی لباسی منقش به تصویر گلشیفته فراهانی به تن کرد

تیموتی شالامی لباسی منقش به تصویر گلشیفته فراهانی به تن کرد

تیموتی شالامی، بازیگر مشهور هالیوودی، لباسی منقش به تصویر گلشیفته فراهانی طراحی کرده که سود حاصل از فروش آن صرف کمک به مردم افغانستان خواهد شد.

تیموتی شالامی در پستی اینستاگرامی از این هودی که آن را به همراه حیدر اکرمن، طراح برند مشهور Ackerman، طراحی کرده و نامش را «سربازان خاموش» گذاشته، رونمایی کرد. تمام سود حاصل از فروش این لباس به یک بنیاد فرانسوی به نام «بنیاد افعانستان آزاد» اهدا خواهد شد که به حمایت از زنان و کودکان افغانستان می پردازد.

شالامی در پست خود نوشته: «من و حیدر آکرمن از چند سال قبل می خواستیم همکاری ای باهم داشته باشیم. در ماه اوت که هر دومان از بحران انسانی رخ داده در افغانستان شوکه شده بودیم، تصمیم به طراحی هودی‌ ای گرفتیم که صددرصد عواید فروش آن به بنیاد “افغانستان آزاد” خواهد رسید، یک سازمان حمایتی که برای حفظ حقوق زنان و کودکان تلاش می کند. با توجه به تداوم بی رحمی ها، ما باید صدای این سربازان خاموش باشیم.»

گلشیفته فراهانی هم در پستی اینستاگرامی با انتشار عکس هایی از خود با هودی که شالامی و اکرمن آن را طراحی کرده اند، نوشت: «دوست ارزشمندم حیدر و تیموته استثنائى با همکارى یکدیگر این لباس را براى کمک و همیارى با زنان و دختران افغانستان طراحى کردند. با سفارش این لباس در سایت حیدر شما مستقیم به این هدف بزرگ کمک خواهید کرد. باشد که هیچ انسانى در هیچ شرایطى زیر سلطه انسانى دیگر نباشد.»

اما گلشیفته فراهانی تجربه ی بازی در نقش یک زن افغانستانی را هم دارد.

او در سال ۲۰۱۲ در فیلمی به نام «سنگ صبور» ساخته ی عتیق رحیمی، کارگردان افغانستانی – فرانسوی نقش آفرینی کرد. فراهانی در این فیلم نقش یک زن افغان را برعهده داشت که از همسر بیمار خود پرستاری می کرد.

این فیلم که بر اساس رمانی با همین نام نوشته ی عتیق رحیمی و ژان-کلود کریر ساخته شده بود، به عنوان نماینده ی افغانستان در مراسم اسکار سال ۲۰۱۲ در بخش بهترین فیلم خارجی‌ زبان انتخاب شد، گرچه در نهایت در این بخش نامزد جایزه اسکار نشد.

بیشتر بخوانید:

انتقال دختران فوتبالیست افغان به انگلیس با کمک کیم کارداشیان

افشاگری گلشیفته فراهانی درباره علت ترک هالیوود

گلشیفته فراهانی نامزد عنوان زیباترین زن دنیا شد

روایت گلشیفته فراهانی از پشت پرده مهاجرتش

گلشیفته فراهانی شهروند فرانسه شد

انتقاد بهزاد فراهانی از سانسور در برنامه «دورهمی» بخاطر حرفهایش درباره گلشیفته

صحبت های بهزاد فراهانی در مورد علت رفتن گلشیفته از ایران و نقش سید محمد خاتمی

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۵ نظر

ورود

 • عابد دی ۴, ۱۴۰۰

  وقتی هدفت واقعی نباشه براش اینقدر هم وقت نمیگذاری که متوجه بشی تصویری که برای طرحت انتخاب کردی تصویر یک زن افغانستانی نیست. مثل اینکه عکس تیموتی شالامی رو روی تیشرت حمایت از کودکان آفریقایی چاپ کنیم. گلشیفته هم به جای افتخار کردن الکی بهتر بود واقعیت رو بگه.

 • ایران دی ۵, ۱۴۰۰

  واقعا عجیبه ،لباس برای حمایت از زنان افغانستان ولی عکس یه غیر افغان روی لباس هست ،یعنی زنان افغان رو اینهمه از دنیا بی بهره میدونن که نمیخوان عکسشون رو هم نشون بدن،افسوس

 • .. دی ۵, ۱۴۰۰

  چی دارین میگین برای خودتون فراهانی اینجا نقش یه زن افغانستانی رو بازی کرده و فیلم زیبایی هم هست به همین دلیل این عکس رو زدن ، پس الکی چرت نگین

  • -- دی ۵, ۱۴۰۰

   دنزل واشنگتن و مورگان فریمن و خیلی از بازیگرهای سیاهپوست آمریکایی هم نقش شخصیتهای ستم کشیده آفریقایی رو بازی کردند اتفاقا خیلی فیلمهای زیبایی هم هستند پس چطوره از این به بعد روی تیشرت های حمایت از مردم آفریقا عکس اونها رو چاپ کنیم؟! کلا قبل از اظهار نظر کمی فکر کردن بد نیست.

 • علی دی ۵, ۱۴۰۰

  گلشیفته به مردم اراک کی کمک میکنی