مقلد کیم جونگ اون می‌گوید که با وجود تهدیدهای جانی همچنان ادای او را در خواهد آورد

مقلد کیم جونگ اون می‌گوید که با وجود تهدیدهای جانی همچنان ادای او را در خواهد آورد

کیم جونگ اون هفته ی پیش در مراسم دهمین سالگرد مرگ پدرش که مصادف با دهمین سال به قدرت رسیدنش نیز بود، عبوس به نظر می رسید. اما در آن سوی مرزها در سئول، پایتخت کره جنوبی، کیم مین یونگ یا «کیم اژدها» داشت در مغازه سلمانی ظاهرش را بیشتر به رهبر کره شمالی شبیه می کرد.

او می گوید که تیپ و قیافه اش که در تقلید از کیم جونگ اون به این شکل درست شده، بسیار متقاعدکننده از آب در آمده اما جذاب نیست. شغل اصلی کیم اژدها مشاوره دادن به دانش آموزان کره جنوبی برای اپلای کردن برای دانشگاه های برجسته آمریکاست اما در کنار این به بارگذاری کلیپ های خنده دار در تقلید از رهبر کره شمالی در کانال یوتیوبش نیز می پردازد.

اما آیا این کیم قلابی از تقلید  کسی که تا این حد قدرتمند است، به خصوص پس از دریافت چندین تهدید در فضای اینترنت، می ترسد یا نه؟ او می گوید: «طرفداران کره شمالی می گویند: “اگر رهبر ما را مسخره کنی، بدجوری توی دردسر می افتی!”» او می گوید که اوایل خیلی می ترسیده اما پس از چندین سال بدون این که اتفاق خاصی برایش بیفتد، همچنان مشغول این کار است.

کیم جونگ اون

با این حال، وقتی در سال ۲۰۱۹ کیم جونگ اون در ویتنام با دونالد ترامپ دیدار کرد، کیم اژدها هم آنجا بود و مشغول تقلید و ادای کیم را درآوردن. اما بعد پلیس ویتنام او را به مدت ۶ روز زندانی کرد تا مبادا هیئت همراه رهبر کره شمالی از شیرین کاری های او باخبر شود.

منتقدان کیم اژدها اعتقاد دارند که یک دیکتاتور بی‌رحم نباید دستمایه خنده بشود اما او می گوید که آن ها منظورش را درنیافته اند. او می گوید: «وقتی من ادای کیم جونگ اون را در ملا عام در می آورم، این به اقتدار او لطمه می زند.»

و شاید کمی خنده به او و مردم کره جنوبی کمک کند تا با این قضیه که کیم اصلی همسایه شان است و دارد دهه ی دوم حکومتش را در حالی آغاز می کند که تا دندان مسلح است، کنار بیایند.

بیشتر بخوانید:

کیم جونگ اون لاغرتر و غمگین تر از همیشه در تازه ترین حضور در انظار عمومی

کیم جونگ اون در نمایشگاه تسلیحات نظامی به امریکا هشدار داد

ادامه گمانه‌زنی‌ها درباره وضعیت سلامت کیم جونگ اون؛ آیا رهبر کره شمالی از بدل استفاده می‌کند؟

پیام تبریک ملکه بریتانیا به کیم جونگ اون به مناسبت روز ملی کره شمالی

منبع: CBS News
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • محمد بهمن ۱۴, ۱۴۰۰

    کاشکی اسم چنل یوتیوبش رو می گفتید.
    تا آخر مطلب رو خوندم ولی هیچی پیدا نشد .