این نشانه ها می گوید خانه شما لانه حشرات شده

این نشانه ها می گوید خانه شما لانه حشرات شده

اگر فکر می کنید خانه تان حشره ای ندارد باید بدانید که احتمالاً اینگونه نیست. تحقیقات نشان داده در هر خانه ی معمولی ای بیش از ۱۰۰ نوع حشره زندگی می کند. البته جای نگرانی نیست چون اغلب آن ها بی ضرر هستند و به قدری کوچک اند که محال است اصلاً از حضورشان باخبر شویم. اما حشراتی هم هستند که خرابی به بار می آورند یا ناقل بیماری هستند و ممکن است تشخیص شان سخت باشد.

در ادامه از نشانه هایی خواهیم گفت که از هجوم حشرات به خانه شما حکایت دارند.

۱- گاهی جای نیش روی بدن تان می بینید

گرچه پیدا کردن چند جای نیش روی بدن خود در فصل تابستان امری طبیعی است (به ویژه اگر زمان زیادی را در فضای باز بگذرانید)، اما اگر در مواقع دیگری هم با چنین چیزی رو به رو شوید، مثلاً اگر با جای نیش از خواب بیدار شوید، باید نگران شوید. این امر ممکن است نشان دهنده ی هجوم ساس های تختخوابی به خانه ی شما باشد. برای حل این مشکل همه ی وسایل اتاق خواب را خوب جاروبرقی بکشید و همه ی دور ریختنی ها را دور بیاندازید.

۲- بوی بدی به مشام می رسد

یکی از نشانه های آشکار هجوم حشرات به یک خانه، احساس بو است. این امر زمانی رخ می دهد که تعداد حشرات زیاد باشد. در مکان هایی که سوسک ها زندگی می کنند، یک بوی روغنی و مشک مانند به مشام می رسد. آن ها یک رد قهوه ای قرمز مانند هم از خود باقی می گذارند. برای مقابله با این حشرات می توانید از جوش شیرین، بوریک اسید، نعناع فلفلی یا روغن علف لیمو هم استفاده کنید.

۳- صداهای عجیبی به گوش می رسد

شاید از دیوارها یا کف زمین، به ویژه هنگام شب، صداهای عجیبی به گوش می رسد. این صداها ممکن است از موریانه ها باشد. این حشرات صدایی با ضربات آهسته و پیوسته تولید می کنند. یک نشانه ی دیگر حضور موریانه ها این است که وقتی به سطوح چوبی ضربه می زنید، صدایی پوک می دهند. اگر متوجه وجود موریانه در خانه ی خود شدید، سریع دست به کار شوید چون این حشرات بسیار مخرب هستند و ممکن است خانه تان را ناامن کنند.

۴- رنگ روی سطوح چوبی ریزش دارد

این هم یک نشانه ی دیگر هجوم موریانه ها است. این حشرات زیر سطوح چوبی زندگی می کنند، به همین دلیل رنگ توان ایستادگی در برابر آن ها را ندارد، درنتیجه لایه ی نازک رنگ شروع به ریختن یا حباب زدن می کند. به علاوه، موریانه ها به رطوبت نیاز دارند و این یک دلیل دیگر صدمه زدن آن ها به چوب رنگ خورده است. راه های زیادی برای خلاص شدن از موریانه ها وجود دارد، اما بهتر است این کار را به عهده ی افراد متخصص بگذارید.

۵- چیزهای پارچه ای تان صدمه دیده اند

اگر در لباس هایتان سوراخ دیده اید، ممکن است کار بید باشد. این حشرات درون کمدها زندگی می کنند، چون منبع تغذیه ی آن ها الیاف طبیعی (پشم، ابریشم و غیره) است. برای خلاص شدن از این حشرات، همه ی لباس های خود را بشویید، سپس تمام خانه، به خصوص فرش ها را هم خوب جارو برقی بکشید. سوسک فرش هم نشانه های مشابهی دارد و لباس های خزدار و پشمی را سوراخ می کند. استفاده از بخار شوی و جارو برقی به همراه سرکه، باید کمک کننده باشد.

۶- گل ها و گیاهان تان آسیب دیده اند

در مورد گیاهان ابتدا باید چیزی که به آن ها صدمه می زند را پیدا کنید چون حشرات زیادی هستند که می توانند به گل ها و گیاهان آسیب بزنند. نحوه ی مقابله با این حشرات به نوع آن ها بستگی دارد، از استفاده از حشره کش های شیمیایی گرفته تا آوردن کفشدوزک به خانه.

۷- کفشدوزک و عنکبوت در خانه تان زیاد می بینید

حضور کفشدوزک ها اگر به خواست خودتان نبوده باشد، ممکن است نشانه ی هجوم حشرات به خانه ی شما باشد. این مسأله در مورد عنکبوت ها هم صدق می کند. هم کفشدوزک ها و هم عنکبوت ها در دسته ی حشرات شکارچی قرار می گیرند، بنابراین مشاهده ی آن ها در خانه به معنای فراوانی غذا برای آن ها است (آن ها از مایت ها، مگس های سفید و شپشک ها تغذیه می کنند) . اگر خود این حشرات را نمی بینید، به این معنا است که کفشدوزک ها و عنکبوت ها خود فعلاً کنترل اوضاع را در دست گرفته اند اما احتمالاً این وضع دوام نخواهد آورد.

۸- روی چیزهای کاغذی لکه های زرد می بینید

این امر ممکن است نشانه ی هجوم حشره ی ماهی نقره ای باشد. این حشرات کوچک از قند و نشاسته ی درون کاغذ تغذیه می کنند، به همین دلیل لکه های زردی را می بینید که داخل کتاب ها، اسناد، روی کاغذ دیواری و غیره، از خود به جای می گذارند. جدا از گزینه های شیمیایی، می توانید از مواد طبیعی هم برای دفع این حشرات استفاده کنید، مانند خرده های برگ سدر، روغن سدر و آب و همچنین دارچین.

منبع: brightside
بدون نظر

ورود