گران ترین خانه آمریکا به مبلغ ۲۹۵ میلیون دلار به فروش گذاشته شد

گران ترین خانه آمریکا به مبلغ ۲۹۵ میلیون دلار به فروش گذاشته شد

گران ترین خانه آمریکا عمارتی ۳,۵۰۰ متری است که ۵ استخر، پارکینگ با ظرفیت ۳۰ ماشین، سالن بولینگ و سالن همایش دارد و حالا به مبلغ ۲۹۵ میلیون دلار به فروش گذاشته شده است.

گران ترین خانه امریکا

با این حال، این عمارت که ساخته شدنش ۸ سال وقت برده و زمانی ۳۴۰ میلیون دلار قیمت داشته از زمان اجرائیه سند رهنی اش در سال پیش اگر سریع به فروش نرسد، در ماه اکتبر به مزایده گذاشته خواهد شد.

گران ترین خانه امریکا

به گزارش دیلی میل، اگر این عمارت با این قیمت به فروش برسد، گران ترین خانه امریکا در تاریخ این کشور لقب خواهد گرفت و از پنت هاوس «کن گریفین» که در سال ۲۰۱۹ مبلغ ۲۳۸ میلیون دلار برایش پرداخت فراتر خواهد رفت.

گران ترین خانه امریکا

براندون ویلیامز، کارشناس املاک The Beverly Hills Estates درباره ی این عمارت می گوید: «این حقیقتاً یک شاهکار مدرن است. چنین چیزی شاید هرگز دوباره ساخته نشود.»

عمارت The One

با تمام این اوصاف، نیل نیامی ۵۳ ساله که سابقاً در هالیوود به تهیه کنندگی مشغول بوده و حالا در حوزه املاک فعالیت می کند، در سال ۲۰۱۳ ساخت این عمارت را با کمک ۶۰۰ کارگر پیمانی آغاز کرد. در زمان ساخت، نیامی آن را «بزرگ ترین و گران ترین خانه مدرن در امریکا» نامید. او که تهیه کنندگی فیلم هایی نظیر The Watcher و The Patriot را به عهده داشته، آن زمان تصور می کرد که می تواند این عمارت فوق العاده را به قیمت ۵۰۰ میلیون دلار بفروشد اما در این راه حسابی ناامید شده است.

نیامی با همکاری پل مک‌لین، معمار معروف و کاترین روتوندی، طراح داخلی بنام، ساخت این عمارت منحصر به فرد را شروع کرد اما فراتر رفتن هزینه از پیش بینی ها او را در قرضی ۱۸۰ میلیون دلاری واگذاشت.

سال پیش برای فروش این بنای عظیم مبلغ ۳۴۰ میلیون دلار در نظر گرفته شد اما پس از ۱۰ ماه که تقاضایی برایش پیدا نشد از بازار بیرون کشیده و در نهایت با کسر ۴۵ میلیون دلار دوباره برای فروش گذاشته شد.

گفته می شود که نیامی برای تکمیل این پروژه میلیون ها دلار وام گرفته است. حالا و بعد از یک دهه این عمارت همچنان ناتمام است و هر کس که آن را خریداری کند باید میلیون ها دلار پول و چندین ماه زمان صرف کند تا آن را قابل زندگی کند. اگر تا ماه آینده چنین خریداری پیدا نشود، این عمارت در ۷ فوریه به طور آنلاین به مزایده گذاشته خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

گشتی در گران قیمت ترین اتاق هتل دنیا با قیمت هر شب اجاره ۱۰۰ هزار دلار!

اولین استخر هوایی معلق دنیا در لندن + ویدئو

منبع: Dailymail
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • وحشی دی ۱۹, ۱۴۰۰

    نه تنها تهران بلکه تو کل کشور خونه قیمتش بالاس
    ۱۴۰ متر زمین تو یه شهرک اطراف همدان ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان. یعنی متری حدود هشت و نیم میلیون تومان. تازه مرکز استان نیست. یه شهرکه ۳۰ کیلوتر از همدان خارج.
    تو نروژ به اون گرونی زمین اطراف اسلو حدود متری ۶ میلیون تومنه.
    https://www.finn.no/realestate/plots/ad.html?finnkode=215631862