زندانی شدن کارکنان یک ساختمان اداری در پکن به ‌دلیل شناسایی یک مورد ابتلا به امیکرون

زندانی شدن کارکنان یک ساختمان اداری در پکن به ‌دلیل شناسایی یک مورد ابتلا به امیکرون

تنها نزدیک به یک هفته تا مراسم افتتاح المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن باقی مانده اما با شناسایی یک مورد ابتلا به سویه امیکرون در پایتخت چین، تدابیر کنترلی برای مقابله با ویروس کرونا افزایش یافته است.

پکن مکان ‌هایی که فرد مبتلا به آن ها رفت و آمد داشته را قرنطینه کرده است. به گفته ی رسانه ها، مردم در حال انتقال بالش و دیگر وسایل خواب مشابه به یک ساختمان اداری دیده شده اند که همکاران فرد مبتلا در آنجا قرنطینه شده اند.

بر اساس گزارش یکی از رسانه های دولتی چین به نام بیجینگ دیلی، تعداد زیادی از کارکنان از شب روز یکشنبه در این ساختمان اداری پکن قرنطینه شده اند. بیجینگ دیلی پیام های وی‌چت ارسال شده از سوی افراد داخل ساختمان را منتشر کرده که درخواست می کردند برای آن ها در بیرون ساختمان لوازم خواب بگذارند.

گرچه پایتخت چین به طور کامل قرنطینه نشده، اما بر اساس گزارش بیجینگ دیلی، تمام کسانی که وارد پکن می شوند ملزم هستند ظرف ۷۲ ساعت پس از ورود به شهر، تست کرونا دهند.

پیش از این نیز اعلام شده بود برای خروج از پکن به تست کرونا نیاز است. کسانی که قصد ترک پایتخت چین را دارند تست کرونای آن ها باید ۴۸ ساعت قبل از خروج از شهر منفی باشد.

پکن روز شنبه از شناسایی یک مورد ابتلا به سویه امیکرون خبر داد. محل زندگی و کار فرد مبتلا قرنطینه شده است.

این در حالی است که کمتر از یک هفته قبل از آن هم در یکی از محلات شمالی پکن به نام تیانجین ۹۷ مورد ابتلا به کرونا شناسایی شده بود و این موضوع سبب شد تمام جمعیت میلیونی شهر ملزم به انجام تست کرونا شوند.

چین با شناسایی هر موردی از ابتلا به کرونا اقدام به قرنطینه ی فوری می کند.

تا ۱۱ ژانویه نزدیک به ۲۰ میلیون نفر در سرتاسر چین تحت قرنطینه ی کرونایی قرار داشتند. شهر شیان که ۱۳ میلیون نفر جمعیت دارد، به دنبال ثبت هزار مورد ابتلا به کرونا در فاصله ی ۹ تا ۲۳ دسامبر در این شهر، در نهایت در روز ۲۳ دسامبر قرنطینه شد. یوژو، یکی از شهرهای مرکزی چین هم که ۱/۲ میلیون نفر جمعیت دارد، پس شناسایی ۳ مورد ابتلا به کرونای بدون نشانه در این شهر، در ماه ژانویه قرنطینه شد. و آنیانگ، شهر ۵/۵ میلیون نفری چین هم پس از شناسایی ۲ مورد ابتلا به سویه امیکرون تحت قرنطینه قرار گرفت.

المپیک پکن از روز ۴ فوریه ۲۰۲۲ آغاز خواهد شد. بنابر تصمیم چین، در مدت برگزاری المپیک، ورزشکاران، مقامات، رسانه ها و خبرنگاران تنها در یک منطقه ی مشخص رفت و آمد خواهند داشت. ورزشکاران باید هر روز تست کرونا دهند و تماشاچیان از فریاد زدن هنگام تشویق ورزشکاران منع شده اند و تنها می توانند برای آن ها دست بزنند.

منبع: insider
مطالب مرتبط
دیجیاتو
یک نظر

ورود