ارزش ریالی استقلال و پرسپولیس مشخص شد؛ سرخ‌ها ۴۰۰ میلیارد تومان گران‌تر

ارزش ریالی استقلال و پرسپولیس مشخص شد؛ سرخ‌ها ۴۰۰ میلیارد تومان گران‌تر

پس از سال ها پیگیری مداوم، بالاخره واگذاری باشگاه های پرسپولیس و استقلال سرعت گرفت و دیروز شنبه هم هیات واگذاری، ارزش گذاری استقلال و پرسپولیس را به انجام رساند و به رسانه ها اعلام کرد.

حسین قربان زاده، رئیس سازمان خصوصی سازی، پس از برگزاری جلسه در خصوص واگذاری پرسپولیس و استقلال، اظهار داشت: «جلسه ی هیات واگذاری ۴ دستور اصلی داشت. دستور اول، درباره ی واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بود که ارزش ‌گذاری دو باشگاه در این جلسه به تصویب رسید.»

قربان زاده اضافه کرد: «ارزش نهایی باشگاه پرسپولیس ۳۲۱۰ میلیارد تومان و ارزش نهایی باشگاه استقلال ۲۷۸۰ میلیارد تومان است. ارزش گذاری استقلال و پرسپولیس، از سوی کارشناسان رسمی دادگستری از دارایی‌ های این دو باشگاه و به ویژه دارایی نامشروط که برند دو باشگاه بوده انجام شد و به تصویب اعضای هیات واگذاری رسید.»

ارزش گذاری استقلال و پرسپولیس

وی افزود: «قرار شد در مجامع دو باشگاه، در رابطه با افزایش سرمایه از محل صرف سهام و حق تقدم دولت، مصوبه نهایی ارائه شود و بعد، دوباره در هیات واگذاری مطرح گردد.»

رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به این که با ارزش گذاری استقلال و پرسپولیس، مردم می توانند در افزایش سرمایه این دو تیم مشارکت کنند، اظهار داشت: «با فرآیندی که در سازمان بورس در جریان است، هواداران دو باشگاه در افزایش سرمایه باشگاه‌ های استقلال و پرسپولیس پس از ثبت در سازمان بورس و درج در بازار پایه فرابورس، می ‌توانند در این افزایش سرمایه مشارکت داشته باشند.»

ارزش گذاری استقلال و پرسپولیس

عرضه سهام دو باشگاه چه زمانی صورت می پذیرد؟

قربان زاده در این باره به خبرنگاران گفت: «تا پایان بهمن‌ یا نهایت اوایل اسفند ماه، این اتفاق رخ خواهد داد و سپس تغییر در ترکیب سهامداری دو باشگاه مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در ۶ ماه آینده و اواسط ۱۴۰۱ نیز بلوک ‌های مدیریتی دو باشگاه نیز واگذار می ‌شود تا هم حکمرانی بهتری در این دو باشگاه داشته باشیم و هم این که مشکل آنها در AFC و حذف از آسیا برطرف شود تا دو باشگاه بتوانند با قدرت در لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا کنند.»

به گفته ی قربان زاده، تمامی بازیکنان قدیم و کنونی این دو باشگاه، سهامدار پرسپولیس و استقلال خواهند شد. وی در پایان افزود: «انضباط مالی، شفافیت، رعایت قواعد حاکمیت شرکتی، مشارکت مردم و حل برخی مسائل مالی مهمترین دستاورد این مرحله خواهد بود.»

بیشتر بخوانید:

علت حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا دقیقاً چیست؟

آیا واگذاری استقلال و پرسپولیس آن‌ها را از خطر حذف از آسیا نجات می‌دهد؟

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود