سلبریتی هایی که کودکی سخت شان مانع موفقیت شان نشد

سلبریتی هایی که کودکی سخت شان مانع موفقیت شان نشد

ثروت و موفقیت سلبریتی ها گاهی باعث می شود مردم تصور کنند آن ها افرادی عادی نیستند. درست است که آن ها بسیار خوش شانس بوده اند اما پشت همه ی امتیازاتی که امروز می توانند از آن ها بهره مند شوند، تلاش، انضباط و پشتکار زیادی وجود داشته است. هنرمندانی که از آن ها صحبت خواهیم کرد کودکی سختی را پشت سر گذاشتند. بعضی از آن ها با فقر، درک نشدن یا تنهایی دست و پنجه نرم کردند اما توانستند بر همه ی این ناملایمات فائق آیند و به موفقیت دست یابند.

در ادامه از سلبریتی هایی خواهیم گفت که علیرغم کودکی سخت شان با تلاش و تسلیم نشدن، رویاهای خود را محقق کردند.

اوا لونگوریا

لونگوریا گرچه اصلیتی مکزیکی – اسپانیایی دارد اما در سال ۱۹۷۵ در تگزاس متولد شد. او در یک مزرعه بزرگ شد که در آنجا به همراه والدین و ۴ خواهرش زندگی می کرد. آن ها زندگی فقیرانه ای داشتند و گاهی هم به دلیل نیاز مالی مجبور می شدند غذای خود را از راه شکار تأمین کنند.

لونگوریا در مصاحبه ای گفت که آن ها این کار را نه برای لذت، بلکه از سر نیاز می کردند: «برای آزار و اذیت این کار را نمی کردیم. ما غذایمان را از این راه تأمین می کردیم. ما پوست غذایمان را می کندیم.»

جنیفر لوپز

این هنرمند مشهور و محبوب از ابتدا دقیقاً می دانست که دلش می خواهد وقتی بزرگ شد چه کاره شود. لوپز که در محله ی برانکس نیویورک متولد شد، در ۱۸ سالگی بعد از آنکه از رفتن به دانشگاه سر باز زد، از خیابان سردرآورد. او مصمم بود که زندگی اش را وقف علاقه اش یعنی رقص کند به همین دلیل مادرش او را از خانه بیرون کرد. لوپز که جایی را برای رفتن نداشت، مدیران مدرسه ی رقصش به او کمک کردند و اجازه دادند همانجا بماند.

او شب ها روی یک کاناپه می خوابید اما به تحقق رویاهایش نزدیک و نزدیک تر می شد. اجرا در فیلم «سلنا» فرصت بزرگی برایش بود تا او بتواند شهرتی برای خود دست و پا کند و لوپز هم این فرصت را هدر نداد. از آن زمان موفقیت و شانس به او به فراوانی روی کرده است، پاداشی که به طور قطع بعد از آن همه سختی و تلاش در گذشته، شایستگی اش را دارد.

سلنا گومز

مورد سلنا گومز با همه ی افراد قبلی کاملاً متفاوت است چون چیزی که مجبور شد با آن دست و پنجه نرم کند نه فقر یا درک نشدن، بلکه شهرت زودهنگام و فشار شغلی از سن بسیار کم بود. گومز وقتی تنها ۱۰ سال داشت دیگر به شهرت زیادی رسیده و به سوپر استار برنامه های کودکان بدل شده بود و همه ی این ها فشار روانی زیادی برای او به دنبال داشت. ساعت ها فیلمبرداری، برنامه ی کاری فشرده، تمرینات، مصاحبه ها و همینطور مسأله ی وجهه ی عمومی، همه ی آن چیزهایی بود که گومز مجبور بود نگران آن ها باشد.

سیلوستر استالونه

استالونه نمونه ای از آن چیزی است که می توان با صبر، پشتکار و اراده به آن دست یافت. او کودکی بسیار دشواری تجربه کرد؛ از خانه بیرونش کردند و مجبور بود در ایستگاه اتوبوس بخوابد. اما او به خود و کارش ایمان داشت. به همین دلیل با فیلمنامه ی «راکی» اش آنقدر از این شرکت فیلمسازی به آن شرکت رفت تا بالاخره کسی را پیدا کرد که روی ایده اش حساب کند.

این فیلم به موفقیت عظیمی دست یافت که ساخت چندین دنباله و پروژه های دیگری را به دنبال داشت و به همه ی این ها باید فروش میلیونی در سینماها را م اضافه کرد، امری که به استالونه کمک کرد فقر و سختی گذشته را پشت سر بگذارد.

ریانا

ریانا در کشور باربادوس به دنیا آمد و بزرگ شد. او با خواهر و برادرها و پدرش زندگی می کرد که علاوه بر اینکه مرد بسیار تندخویی بود، اعتیادهایی هم داشت. به گفته ی ریانا او در کودکی به همراه پدرش در خیابان دستفروشی می کرد و با فروش کلاه، کمربند و روسری به او در تأمین معاش خانواده شان کمک می کرد، چون اصلاً وضعیت مالی پایداری نداشتند.

حالا همه ی این ها برای ریانا چیزی جز یک خاطره نیست. او تجارت خود را به راه انداخته و نه تنها در زمینه ی موسیقی موفق است، بلکه یک برند محصولات آرایشی هم دارد.

هالی بری

بری یک بار فاش کرد که کودکی بسیار دشواری داشته. او رابطه ی خوبی با پدرش که حالا دیگر در قید حیات نیست، نداشت. بری در اینباره گفته که کودکی او با آزار و اذیت های زیادی همراه بود و با پدری بزرگ شد که او را هم کلامی، هم عاطفی و هم فیزیکی بسیار آزار می داد.

با این حال، طی سالیان بری یاد گرفت که ببخشد و پی برد که همه ی سختی هایی که در کودکی تجربه کرده بود او را به زنی قوی و شجاع بدل کرد که می تواند برای خواسته هایش بجنگد و خود را هر روز به آدم بهتری تبدیل کند.

جی زی

کودکی جی زی در خیابان ها و با مشکلات زیادی سپری شد. خشونت، جرم و اندک امیدی برای داشتن آینده ای روشن، واقعیت زندگی او بود. اما چیزی در زندگی او تغییر کرد و او نپذیرفت که زندگی اش به همان شکل پایان یابد.

هیچکس فکرش را نمی کرد پسری که با گروه های خلافکار سر و کار داشت، به یکی از قدرتمندترین و تأثیرگذارترین رپرها و تهیه کننده های حوزه ی موسیقی در دنیا بدل شود.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • محمد انور اسفند ۳, ۱۴۰۰

    افرین بهشون قطعا هر کسی که بره در راه علاقش و وقت بزاره و چالش هارو حل کنه رشدمیکنه و موفق هم میشه و صد البته ثروتمندم میشه