دو برادر و قهرمانان سابق بوکس جهان نیز برای دفاع از اوکراین دست به اسلحه شدند

دو برادر و قهرمانان سابق بوکس جهان نیز برای دفاع از اوکراین دست به اسلحه شدند

ویتالی کلیچکو (Vitali Klitschko) شهردار کیف پس از حمله روز پنج شنبه کشور روسیه به اوکراین گفت برای دفاع از کشورش خواهد جنگید.

به گفته اولکسی آرستوویچ، مشاور رئیس جمهور اوکراین، در پی حمله ولادیمیر پوتین، رهبر کشور روسیه به اوکراین، تاکنون ۴۰ نفر کشته و ده‌ها نفر زخمی شده‌اند. انفجارها در سرتاسر کشور ازجمله خارکیف، دنیپرو، اودسا و کیف، پایتخت این کشور که کلیچو شهردار آن است شنیده شده است.

شهردار کیف: در جنگ اوکراین و روسیه خواهم جنگید

قهرمان اسبق سنگین وزن بوکس جهان، ویتالی کلیچکو، که از سال ۲۰۱۴ سمت شهردار کیف و رئیس اداره ایالتی شهر کیف را بر عهده دارد، در بیانیه ای اعلام کرد که مردم اوکراین آماده‌اند از کشور خود در برابر تهدیدهای روسیه‌ دفاع کنند. او گفت: «من باور دارم. من به اوکراین، به کشورم و به مردمم ایمان دارم.» او در پاسخ به این سوال که آیا در جنگ با نیروهای روسی به غیرنظامیان و سربازان خواهد پیوست گفت: «انتخاب دیگری ندارم. باید این کار را بکنم و خواهم جنگید.»

شهردار کیف: در جنگ اوکراین و روسیه خواهم جنگید

در حالی که بسیاری از شهروندان اوکراینی نگران امنیت خود هستند، این سیاستمدار در توییتی دلگرم‌کننده نوشت: «مطمئن باشید اوکراین قوی است. کشور ما پایتختی قوی، شهر و روستاهایی قوی و مردمانی قوی و متحد دارد که بیش از هرچیزی برای استقلال، حق حاکمیت و صلح در اروپا ارزش قائل‌اند. اراده این کشور برای ادامه حیات بی‌نهایت است.»

ولادیمیر، برادر کوچک‌تر او نیز در شبکه‌های اجتماعی درس‌های تاریخی را به یاد دنبال کنندگانش آورد و نوشت: «جهان نظاره‌گر بی‌پروایی و مرگبار بودن امپریالیسم، نه فقط برای اوکراین، بلکه برای کل دنیاست. بگذارید تاریخ درسی باشد برای تکرار نشدن.»

شهردار کیف: در جنگ اوکراین و روسیه خواهم جنگید

در همین حین بسیاری از سلبریتی‌های روسی ازجمله دو ستاره برتر تنیس ازجمله دنیل مدودف (Daniil Medvedev) حمله سیاستمداران کشور خود به اوکراین را محکوم کردند. مدودف که سال گذشته در مسابقات آزاد تنیس امریکا قهرمان شد، روز پنج شنبه با اشاره به وضعیت کشورش پس از پیروزی در مسابقه‌اش در مکزیک گفت: «در این لحظه می‌فهمی که گاهی تنیس آن‌قدرها هم مهم نیست. من به عنوان یک تنیسور می‌خواهم صلح را در سرتاسر جهان ترویج کنم. ما در کشورهای مختلف بازی می‌کنیم. من به عنوان یک بازیکن نوجوان و حرفه‌ای در بسیاری از کشورها حضور داشته‌ام. شنیدن این خبرها آسان نیست.»

روز جمعه آندری روبلف (Andrey Rublev) دیگر تنیسور حرفه‌ای کشور روسیه نیز پس از پیروزی در مسابقه‌اش روی لنز دوربین نوشت: «لطفا جنگ نکنید». مرد شماره ۷ تنیس جهان روز قبل در مصاحبه‌ای که پس از مسابقه انجام داد موضع خود را اعلام کرد و گفت: «در این لحظات متوجه می‌شوی که مسابقه من مهم نیست. آنچه در حال روی دادن است بسیار وحشتناک است. متوجه می‌شوی که چقدر مهم است که در دنیا صلح برقرار باشد. روی این زمین باید مراقب همدیگر باشیم. این مهم‌ترین چیز است.»

بیشتر بخوانید:

واکنش منفی دختر رومن آبراموویچ ؛ دوست نزدیک ولادیمیر پوتین به حمله به اوکراین

تازه ترین خبرها از جنگ روسیه و اوکراین؛ ساقط شدن دو هواپیمای ترابری روسی با ۳۰۰ چترباز

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

 • براتعلی اسفند ۷, ۱۴۰۰

  مقایسه بشه با سلبریتی های ما

 • کاظم اسفند ۱۲, ۱۴۰۰

  دمتگرم قهرمان واقعی مقامت بالاتر از ایناست،الکی قهرمان جهان نیستی،درحالیکه آمریکا به بودنت در آنجا را سر کله میشکند،اما موندی و جنگیدی، به معنی واقعی کلمه goat ,اگه درست نوشته باشم !!

 • radin.bhr اسفند ۱۵, ۱۴۰۰

  این که در برابر ایران چیزی نیست حتی بچه ها ی کمتر از ۱۸ سال هم در جنگ ایران و عراق شرکت داشتند
  بچه های الان ایران در جنگ های کالاف و پابجی و فورتنایت شرکت دارند
  حییییییییف ای روزگار