دزدیده شدن نفربر زرهی روسی توسط تراکتور اوکراینی + ویدیو

دزدیده شدن نفربر زرهی روسی توسط تراکتور اوکراینی + ویدیو

افسر سابق ارتش، جانی مرسر، نماینده مجلس نمایندگان پلیموث، این فیلم را در توییتر به اشتراک گذاشت و گفت: «بدون کارشناسی کردن می‌گویم، به نظر می رسد تهاجم به خوبی پیش نمی رود.» وزیر پیشین کهنه سربازان بریتانیا و افسر سابق ارتش، جانی مرسر ۴۰ ساله که این کلیپ را در توییتر منتشر کرده، از سال ۲۰۱۵ نماینده حزب محافظه کار بریتانیا است.

فیلمی از یک تراکتور اوکراینی در حال «دزدیدن» یک تانک بزرگ روسی به ثبت رسیده است. این کلیپ تراکتوری را نشان می دهد که تانک را در جاده ای یدک می‌کشد و مردی ناامیدانه آن را تعقیب می کند. این کلیپ پس از آن منتشر شد که گزارش‌هایی مبنی بر تلاش هزاران روس برای رسیدن به ایالات متحده برای درخواست پناهندگی سیاسی جهت اجتناب از مجبور شدن به شرکت در جنگ با اوکراین منتشر شد.

دزدیده شدن نفربر زرهی روسی توسط کشاورز اوکراینی

 

این در حالی است که پوتین توسط برخی از اعضای تیم خود رها شده است، چندین نماینده روسیه حمایت خود از کرملین را پس از حمله پوتین به اوکراین لغو کردند. نیروهای روسی پس از هفته‌ها تشدید تنش نظامی، تانک‌ها را به داخل این کشور راندند که این کار خشم بین‌المللی را نسبت به تجاوز آشکار پوتین برانگیخت.

روانه شدن سیل مهاجران روس به ایالات متحده آمریکا

وکلای مهاجرت ایالات متحده می‌گویند که آنها با حجم بالایی از درخواست مردان روسی و خانواده هایشان برای اینکه بتوانند پس از حمله پوتین از حمایت سیاسی برخوردار شوند روبه‌رو شده اند.

روسیه نیمه شب یک خط لوله گاز طبیعی را در نزدیکی شرق اوکراین منفجر کرد که باعث هشدار مقامات اوکراینی درباره یک “فاجعه زیست محیطی” شد. صبح دیروز پس از شنیده شدن صدای شلیک اسلحه‌های سبک و پرتاب راکت در طول شب، سکوت وهم‌آوری بر کیف حاکم شد و  منع آمد و شد نیز برقرار شد، با این وجود نیروهای روسی تاکنون در تلاش‌های خود برای تصرف شهر شکست خورده‌اند.

فرار روس ها به آمریکا

بنابر گزارش ها، در ماه‌های اخیر، تعداد بی‌سابقه‌ای از شهروندان روسیه از مکزیک برای درخواست پناهندگی سیاسی در واکنش به سرکوب فزاینده پوتین علیه مخالفان وارد ایالات متحده شده‌اند. وکلای مهاجرت می گویند که آنها انتظار دارند که  حالا، پس از حمله پوتین به اوکراین، این آمار و ارقام بالاتر برود، به ویژه در گروه مردانی که در سنی قرار دارند که می ترسند برای جنگ فراخوانده شوند.

دولت روسیه قبلاً سربازان وظیفه و نیروهای ذخیره بین ۱۸ تا ۶۰ سال را به جنگیدن  فراخوانده است. این تهاجم در حالی رخ داده است که بسیاری از روس ها مخالف جنگ هستند. هزاران نفر از مخالفان شجاعانه در سراسر روسیه تظاهرات کرده اند درحالی که خطر دستگیری آن‌ها را تهدید می کنند.

اکاترینا موراتووا، یک وکیل مهاجرت روسی-آمریکایی مستقر در میامی، فلوریدا، درباره حجم درخواست‌های مهاجرتی به روزنامه دیلی تلگراف گفت:«ما هرگز تا این حد سرمان شلوغ نبوده است.»

بیشتر بخوانید:

تازه ترین خبرها از جنگ روسیه و اوکراین؛ ساقط شدن دو هواپیمای ترابری روسی با ۳۰۰ چترباز

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود