پسر ۲۶ ساله مدیرعامل مایکروسافت درگذشت

پسر ۲۶ ساله مدیرعامل مایکروسافت درگذشت

زین، پسر ساتیا نادلا (Satya Narayana Nadella)، مدیر عامل مایکروسافت، روز دوشنبه در سن ۲۶ سالگی در پی یک مبارزه ای طولانی با فلج مغزی درگذشت.

این شرکت فناوری در ایمیلی به مدیران ارشد خود از درگذشت زین نادلا اطلاع داد. در این پیام از مدیران خواسته شده است که برای خانواده نادلا دعا کنند. کاتلین هوگان، مدیر ارشد مایکروسافت در این پیام گفت: «می‌دانم همه ما می‌خواهیم از ساتیا در این دوران سخت حمایت کنیم. بهترین راه در حال حاضر این است که او و خانواده اش را دعا کنیم و در عین حال به آنها اجازه دهیم که حریم خصوصی و آرامش برای رسیدگی به چنین ضایعه بزرگی داشته باشند.»

پسر ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت درگذشت

پسر نادلا – بزرگ‌ترین فرزند او در میان سه فرزندش – خفگی در رحم را تجربه کرد و تنها با وزن یک کیلو و ۳۶۰ گرم به دنیا آمد. زین نادلا بیشتر عمر خود را در بیمارستان کودکان سیاتل تحت مراقبت قرار داشت. مدیر عامل مایکروسافت و همسرش آنو، ۱۵ میلیون دلار به بیمارستان کودکان سیاتل کمک کردند. آن ها همچنین کرسی وقفی زین نادلا را در بیمارستان علوم اعصاب کودکان در سال ۲۰۲۱ ایجاد کردند.

پسر ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت درگذشت

جف اسپرینگ، مدیرعامل بیمارستان کودکان در بیانیه‌ای که با تیم اجرایی مایکروسافت به اشتراک گذاشته شده، گفت: «زین به‌خاطر ذوق گزیده‌اش در موسیقی، لبخند درخشان آفتابی‌اش و شادی بی‌نظیری که برای خانواده‌اش و همه کسانی که او را دوست داشتند،  در یادها خواهد ماند.»

مایکروسافت بلافاصله درخواستی برای اظهار نظر بیشتر نداد. ساتیا نادلا هنوز علناً در مورد مرگ پسرش اظهار نظر نکرده است. ساتیا در کتاب خاطرات خود در سال ۲۰۱۷ با عنوان “Hit Refresh” خاطرنشان می کند که با اطلاع از جزئیات تولد و مشکلات پزشکی پسرش ویران شده است.

پسر ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت درگذشت

نادلا نوشت: «اما بیشتر از اینکه اوضاع برای من و آنو رقم خورد ناراحت بودم. “خوشبختانه، آنو به من کمک کرد تا بفهمم که این چیزی نیست که برای من اتفاق افتاده است. این در مورد درک عمیق آنچه برای زین اتفاق افتاده بود، و ایجاد همدردی با درد و شرایط او و در عین حال پذیرفتن مسئولیت ما به عنوان والدین او بود.

بیشتر بخوانید:

درس های خیلی ساده از رهبر سابق مایکروسافت

وقتی یک هندی، مدیرعامل مایکروسافت می شود

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود