سریال ترکی «مردگان» پربیننده‌ترین سریال در ژانر وحشت شد

سریال Yaşamayanlar ؛ اولین سریال خون آشامی ترکیه

سریال ترکی «مردگان» پربیننده‌ترین سریال در ژانر وحشت شد

سریال ترکی مردگان Yaşamayanlar اولین سریال ترکی در ژانر وحشت از نوع خون آشامی شبیه به چندگانه گرگ و میش (Twilight) است که در اینترنت پخش شد.

این سریال با این که خیلی جدید نیست و بین ۱۷ جولای ۲۰۱۸ تا ۱۸ اکتبر ۲۰۱۸ در شبکه اینترنتی BluTV ترکیه منتشر شده است اما با پخش کنونی در کشور پرتغال توانست با کسب رتبه رضایتمندی ۶۲/۴ درصد در فهرست پربیننده‌ترین سریال‌های ژانر وحشت قرار گیرد.

سریال ترکی مردگان

سریال مردگان (به ترکی استانبولی: Yaşamayanlar ) یک مجموعه تلویزیونی محصول کشور ترکیه و شامل یک فصل ۸ قسمتی است و در تاریخ ۱۸ اوکتبر ۲۰۱۸ از سایت رسمی نت‌فلیکس به صورت یک فصل کامل پخش شد.

عوامل اصلی سریال مردگان

بازیگران الچین سانگو، کرم بورسین، بیرکان سوکولو و سلما ارگچ در نقش‌های اصلی مجموعه تلویزیونی «یاشامایانلار» بازی می‌کنند که در آن داستان خون‌آشام روایت می‌شود.

در این سریال، آلفان اشلی روی صندلی کارگردانی تولید نشسته که اولین سریال خون آشام ترکیه به حساب می آید. پینار بولوت فیلمنامه سریال یاشامایانلار را نوشته است.

داستان سریال مردگان در استانبول می‌ گذرد و حول محور خون‌آشام میا (الچین سانگو) می‌ چرخد که می‌ خواهد خون‌ آشامی که او را تبدیل کرده، دیمیتری (کرم بورسین)، را بکشد تا دوباره به شکل یک انسان بازگردد. برای اینکه بتواند این کار را انجام دهد، میا ابتدا باید اعتماد دیمیتری را به دست آورد اما در این راه بین عشق؛ نفرت و خوبی و بدی باید یکی را انتخاب کند.

سریال ترکی مردگان

داستان از دهه ۱۸۰۰ در استانبول آغاز می شود و هر روز ادامه دارد. میا با شورشیان جوان همکاری خواهد کرد تا دیمیتری را که در یک کلوپ شبانه مجلل در استانبول از جاده عبور می کند، نابود کند.

سریال مردگان ( کسانی که زندگی نمی کنند ) ، سریالی است که از یک فصل تشکیل شده است، درست مانند سریال ترکی شخصیت.

سریال ترکی مردگان

درباره سریال مردگان

داستان با بازگشت میا به استانبول آغاز می شود. میا، یک خون آشام است و قصد دارد با کشتن دیمیتری که او را به یک خون آشام تبدیل کرده، دوباره انسان شود. از سوی دیگر، دیمیتری به دنبال خنجر ساخته شده توسط اولین خون آشام است. دیمیتری با هدف دستیابی به جاودانگی مطلق و به دست آوردن این خنجر، آماده مقابله با تمام استانبول برای این امر است.

کرم بورسین در نقش دیمیتری

دیمیتری رهبر تمام خون آشام های استانبول است. قرن هاست که بحث می شود خون آشام ها باید از مردم پنهان شوند و این باید پایان یابد. اما خون‌آشام‌ هایی که در مکانی به نام تاریکی خاموش می‌گردند، تحت رهبری دیمیتری برای آزادی خود قیام می‌کنند.

سریال ترکی مردگان

در حالی که خون آشام ها به این فکر می کنند، از طرف دیگر، انسان ها می خواهند خون آشام ها ناپدید شوند. سرکان و گروهش گروهی هستند که در مبارزه با خون آشام ها حرف اول را می زنند. سرکان و گروهش که خون آشام ها را “کبودی” می نامند، به دنبال راهی برای نابودی خون آشام ها هستند. درست در آن زمان، میا و دوست میا، کارمن، در مقابل سرکان و گروهش ظاهر می شوند.

میا که قبلاً برای کشتن دیمیتری به استانبول آمده است، با پیوستن به سرکان و گروهش به همراه دوست خون‌ آشام خود، کارمن، برای مبارزه با دیمیتری آماده می‌شود.

سریال ترکی مردگان

در حالی که سرکان و گروهش برای جنگ با خون آشام ها آماده می شوند، زهرا عاشق سرکان ترجیح می دهد قرن ها به عنوان یک خون آشام زندگی کند تا اینکه به عنوان یک فرد فقیر بمیرد. بنابراین، سرکان و گروهش را ترک می کند تا با رها کردن سرکان به سمت دیمیتری برود.

اکنون زهرا که یک خون آشام است، از طرف دیمیتری برای جنگ آماده می شود. اما آیا میا و کارمن که در کنار مردم هستند می توانند در جنگ با دیمیتری پیروز شوند؟

میا نقشه می کشد…

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

بیوگرافی داملا سونمز ؛ افسونِ سریال ترکی چوکور (گودال) و دلربای سریال عزیز

تغییر جنسیت بازیگر سریال ترکی چوکور یا «گودال»

سریال ترکی فاطما (Fatma) ؛ سریالی جنایی و مهیج با بازی شگفت‌انگیز بورجو بیریجیک

۱۰ سریال ترسناک اما دیدنی که هیچگاه نباید به تنهایی تماشا کنید

بیوگرافی نسلیهان آتاگول ؛ بازیگر نقش ناره چلبی در سریال ترکی دختر سفیر ، نیهان در اُکیا

Yellowjackets ؛ سریال ترسناک، رازآلود و اعتیادآوری که بحث اصلی شبکه‌های اجتماعی است

۱۰ سریال ترسناک پیشنهادی برای یک تماشای بی وقفه؛ از Twin Peaks تا The Mist

تریلر رسمی فصل دهم سریال ترسناک American Horror Story منتشر شد + ویدیو

۱۰ سریال ترسناک برتر و تحسین شده سال ۲۰۲۰ که طرفداران ژانر وحشت باید ببینید

۱۵ سریال ترسناک دیدنی و برتر تلویزیون برای طرفداران ژانر وحشت [قسمت دوم]

۱۵ سریال ترسناک دیدنی و برتر تلویزیون برای طرفداران ژانر وحشت [قسمت اول]

مطالب مرتبط
دیجیاتو
۳ نظر

ورود

 • سولومون اسفند ۱۳, ۱۴۰۰

  از کره ای ها یاد گرفتن??

  • اسفند ۱۶, ۱۴۰۰

   عه کرم هم که بازی میکنه ? اینکه همیشه چیزای عاشقانه بازی میکرد چیشده الان زده تو کار ترسناک ?

 • Maryam_d_i اسفند ۱۵, ۱۴۰۰

  چه سمی بود این من یه قسمتش و دیدم!?? یه تقلید احمقانه از خاطرات یک خوناشام و اصیل‌ها.