روایت دونالد ترامپ از نحوه برخورد کیم جونگ اون با مشاورانش!

روایت دونالد ترامپ از نحوه برخورد کیم جونگ اون با مشاورانش!

بر اساس گزارشی که جاش داوسی، خبرنگار واشنگتن پست، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در نیواورلئان، لوئیزیانا، با شور و شوق درباره رفتار کیم جونگ اون، دیکتاتور کره شمالی صحبت کرده است.

ترامپ و کیم جونگ اون

ترامپ به اهداکنندگان کمک های مالی حزب جمهوری خواه گفت که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، اگر بخواهد می تواند مشاورانش را خفه کند. به گزارش واشنگتن پست، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در محل اقامت کمک کنندگان مالی حزب جمهوری خواه در نیواورلئان صحبت کرده و بر اساس فایل ضبط شده، گفته است که مشاوران کیم جونگ اون هنگام صحبت کردن، با توجه کامل می نشینند و دهان شان را باز نمی کنند.

داوسی در توییتی گفت که ترامپ به اهداکنندگان کمک‌های مالی کمیته ملی حزب جمهوری‌خواه گفته  وقتی کیم با مشاوران صحبت می‌کند، آن‌ها تعظیم می کنند و سرشان پایین است. به گفته داوسی، ترامپ به شوخی گفت: «من می‌خواهم مردمم اینطور رفتار کنند.»

رئیس جمهور سابق همچنین از کیم به عنوان فردی سختگیر و رهبری تمام عیار یاد کرد. الکس ایزنشتات (Alex Isenstadt)، گزارشگر پولیتیکو که در طول سخنرانی در جمع اهداکنندگان ارشد جمهوری خواه حضور داشت، گفت که ترامپ بار دیگر به نامزدی ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ با کنایه اشاره کرده و آدام شیف، نماینده مجلس نمایندگان را «کله هندوانه ای» خطاب کرده است.

او همچنین به  اظهارات «مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور مبنی بر «عذرخواهی»به خاطر توصیف مثبت از اقدامات ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، واکنش نشان داد. در دو هفته گذشته، ترامپ از پوتین، که دستور حمله مرگبار به اوکراین را داده بود، تقدیر کرد و آن را «هوشمندانه» خواند. او همچنین استراتژی پوتین در اوکراین را شگفت‌انگیز و فوق العاده توصیف کرد.

به گزارش ایزنشتات (Isenstadt)، ترامپ به اهداکنندگان گفت: ” چند روز پیش یکی مرا به عذرخواهی به خاطر حرف‌هایم درباره پوتین فراخواند…در حالی که هیچ کس تا به حال رویکردی سخت تر از من نسبت به روسیه نداشته است.”

بیشتر بخوانید:

تصاویر نگران کننده از راه رفتن کیم جونگ اون رهبر کره شمالی + ویدیو

چرا تحمل دوری از دیکتاتوری «کیم جونگ اون» برای برخی فراری‌های کره شمالی دشوار است؟

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۴ نظر

ورود

 • میگم...? اسفند ۱۶, ۱۴۰۰

  توی محیط کره شمالی وقتی کودک توی کتب درسی میخونه که رهبرشون قادر به خواندن افکارتون درون ذهن شما نیز هستن اونوقت اون کودک در مورد خودش و ذهنش چی فکر می‌کنه ؟ اینکه ذهنش جاسوسی خودش رو می‌کنه یا ذهنش مال خودش نیست ویا اصلا به هیچی فکر نمیکنه و ازش میگذره ؟؟؟

  • عبدالله اسفند ۱۹, ۱۴۰۰

   هرگز اهل سیاست/ طرفداری نیستم
   مرگ/ زندگی کرۀ جنوبی/ شمالی هم برام مهم نیست
   ولی اگر دروغ نمی‌گویی باید برای اثبات شخصیت خودت هم شده: تصویر آن کتاب درسی که گفتی همینجا ارائه میکردی!
   فرهنگ اجتماعی فقط وقتی بالا میرود که همگی حرف بی‌سند را به روی گوینده‌اش بکوبند
   و السلام

   • Hamed اسفند ۱۹, ۱۴۰۰

    آهان، حالا اینکه همیشه دیکتاتور مذهب ها از همدیگه حمایت میکنن حتی اگه در اصل ۱۸۰ درجه با هم مخالف باشن واقعا جالبه! ولی شما جماعت که اینطوری گنده… میکنید چرا برای ۹۹ درصد ادعاهاتون هیچ سندی ارائه نمیدین، آقای نوکر خدا؟

   • Hamed اسفند ۱۹, ۱۴۰۰

    کلا کسی که اهل سیاست نیست! و مرگ و زندگی در یک کشوری براش مهم نیست و اسمشم بنده ی الله هست، دیگه تکلیفش مشخصه.