فرزندان استیو جابز اکنون کجا هستند و چه می کنند؟

فرزندان استیو جابز اکنون کجا هستند و چه می کنند؟

استیو جابز (Steve Jobs)، مدیرعامل پیشین و از بنیان‌گذاران اپل، که سال ۲۰۱۱ در ۵۶ سالگی درگذشت چهار فرزند داشت. او سال ۱۹۹۱ با لورن پاول (Laurene Powell)، سرمایه‌دار امریکایی ازدواج کرد که حاصل این ازدواج دو دختر به نام‌های ایو و ارین و یک پسر به نام رید است. اما او پیش از ازدواج با خانم پاول نیز صاحب یک دختر به نام لیزا شده بود که نزدیک به یک دهه او را طرد کرده بود و اصرار داشت او دخترش نیست. اما آزمایش دی ان ای خلاف این موضوع را ثابت کرد.

چه بر سر فرزندان استیو جابز آمده است؟

پس از مرگ جابز بخش عمده ثروت تخمینی ۱۰.۵ میلیارد دلاری او به همسرش رسید که گفت او و استیو مخالف ایده تولید ثروت میراثی بوده‌اند و درنتیجه چیزی از این پول به فرزندانشان به ارث نمی‌رسد و آنها خودشان باید برای پول کار کنند و زحمت بکشند. در این میان ارین و رید از کانون توجهات دور ماندند و لیزا و ایو سبک زندگی عمومی‌تری را انتخاب کردند.

چه بر سر فرزندان استیو جابز آمده است؟

لیزا، بزرگ‌ترین دختر جابز که سال‌ها از سوی پدر طرد شده بود، ۱۷ می ۱۹۷۸ به دنیا آمد و در حال حاضر ۴۳ سال سن دارد. مادرش، ‌کریستین و پدرش استیو هم‌مدرسه‌ای بودند و مدتی با هم زندگی می‌کردند. لیزا در همان زمان به دنیا آمد،‌ اما استیو که آن زمان موافق بچه‌دار شدن نبود، در زمان تولد او حضور نداشت و بعد تا سال‌ها علنا انکار می‌کرد که پدر اوست. پس از درخواست انجام آزمایش دی‌ان‌ای از سوی مادر لیزا، و ثابت شدن این نکته که جابز در حقیقت پدر اوست، جابز همچنان حاضر به پذیرش این واقعیت نبود. سال‌ها بعد و پس از ترک شرکت اپل، زمانی که لیزا ۹ ساله بود، استیو جابز بالاخره به این موضوع اعتراف کرد.

چه بر سر فرزندان استیو جابز آمده است؟

کریستین در سال ۲۰۱۳ در خاطراتش نوشت که او بارها به خاطر رفتارش از او و دخترشان عذرخواهی کرد. پس از آن لیزا به دلیل بدرفتاری و سهل‌انگاری‌های مادرش به خانه پدر رفت و با او و خانواده‌اش زندگی کرد. او در کتاب خاطراتش که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد خاطرات بد زیادی از دوران کودکی و پدر و مادرش به تصویر کشید. گفته می‌شود استیو جابز به غیر از همسرش، بخش بزرگی از ثروت خود را به لیزا بخشیده است.

چه بر سر فرزندان استیو جابز آمده است؟

دومین فرزند استیو، رید که ۲۲ سپتامبر ۱۹۹۱ به دنیا آمد حالا ۳۰ ساله است. او در دانشگاه استنفورد تحصیل کرد و اکنون در شرکت امرسون که بر آموزش، اصلاحات آموزشی، سلامت، رسانه و روزنامه‌نگاری تمرکز دارد مدیرعامل است. گفته می‌شود رید عاشق سیاست است و همواره می‌گوید در آینده برای چیزی نامزد خواهد شد.

چه بر سر فرزندان استیو جابز آمده است؟

ارین، فرزند سوم استیو در ۱۹ آگوست ۱۹۹۵ به دنیا آمد و در حال حاضر ۲۶ سال سن دارد. او بیش از همه فرزندان جابز سعی در دور ماندن از کانون توجهات دارد و خیلی کم در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کند. در کتاب والتر ایزاکسون درباره استیو جابز آمده است که ارین هنگام بزرگ شدن توجه زیادی از جانب پدر دریافت نکرده است.

چه بر سر فرزندان استیو جابز آمده است؟

چه بر سر فرزندان استیو جابز آمده است؟

ایو کوچک‌ترین فرزند خانواده جابز است که ۹ جولای ۱۹۹۸ متولد شد و الان ۲۳ ساله است. او که از دانشگاه استنفورد فارغ‌التحصیل شده، از سال گذشته مشغول به کار در صنعت مدلینگ شد و اخیرا در شوی لباس لویی ویتون دیده شد. او علاوه بر این، یک سوارکار باتجربه نیز هست. ایو به تازگی اولین قرارداد خود را با آژانس مدلینگ DNA امضا کرد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود