دانشمندان می گویند زبان خوک ها را رمزگشایی کرده اند

دانشمندان می گویند زبان خوک ها را رمزگشایی کرده اند

دانشمندان می گویند که زبان خوک ها را کشف کرده اند،، خوک ها کلمات خود را خرد نمی کنند و با صداهای متفاوتی که تولید می کنند میتوان فهمید چه احساسی دارند.

دانشمندان بیش از ۷۰۰۰ غرغر ضبط شده از خوک ها را مطالعه کردند تا معنای آنها را بفهمند. آنها هر صدا را با احساساتی مانند شاد بودن، هیجان زده بودن، ترسیدن یا استرس مطابقت دادند. امید است بتوان این روش را به اپلیکیشنی برای کشاورزان و مالکان تبدیل کرد تا احساس خوک را تشخیص دهند. خوک ها حیواناتی بسیار باهوش و دارای احساسات پیچیده در حد سگ ها هستند.

محققان صداهای خوک ها را در موقعیت‌های مختلف از جمله قرار گرفتن کنار خانواده، شیردهی خوک‌ها، دعوای بچه‌ها و بازی با اسباب‌بازی‌ها ضبط کردند. تیم بین‌المللی با استفاده از ضبط‌ها، و همچنین نظارت بر رفتار و ضربان قلب موجودات، یک الگوریتم کامپیوتری برای رمزگشایی هر عمل طراحی کرد. غرغرهای کوتاه نشان دهنده خوشحالی بود، در حالی که بسیاری از صداها نشان می داد مانند زمانی که در یک کشتارگاه هستند، ترسیده یا ناراحتند.

زبان خوک ها

دکتر الودی بریفر (Elodie Briefer)، دانشیار دانشگاه کپنهاگ، گفت: «وقتی به موقعیت‌های مثبت و منفی نگاه می‌کنیم، تفاوت‌های واضحی در تماس خوک‌ها وجود دارد. با آموزش الگوریتمی برای تشخیص این صداها، می‌توانیم ۹۲ درصد از صداها را به احساسات تعبیر و طبقه‌بندی کنیم.»

خوک‌ها اهلی می‌شوند، اما نیای آن‌ها به گونه‌ای از گراز وحشی می‌رسد. خوک‌ها حیواناتی همه‌ چیزخوار، به شدت اجتماعی و باهوش هستند. بزرگ‌ ترین تولیدکننده خوک در جهان، کشور چین است و پس از آن به‌ترتیب کشورهای آمریکا، برزیل، آلمان، دانمارک، ویتنام، اسپانیا، روسیه، مکزیک و میانمار قرار دارند.

بیشتر بخوانید:

برای اولین بار در تاریخ؛ پیوند کلیه خوک به انسان در آمریکا

مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود