ایرج عزیزپور، هالک واقعی ایران، حریف قدرتمند هلندی خود را ناک اوت کرد + ویدیو

ایرج عزیزپور، هالک واقعی ایران، حریف قدرتمند هلندی خود را ناک اوت کرد + ویدیو

هر مشتی که ایرج عزیزپور حواله ی اسماعیل لُندت می کرد، بوی ناک اوت می داد. نهایتاً یک هوک چپ در راند دوم بود که کار ستاره ی هلندی را در روز جمعه، ۱۱ مارس ساخت.

این دو کیک بوکسر سنگین وزن در استادیوم سرپوشیده سنگاپور مقابل هم به میدان رفتند و از همان زنگ اول مشخص بود که مبارزه تا پایان وقت قانونی اش به طول نخواهد انجامید.

اما وقتی در ابتدای مبارزه، لُنت چندین بار با زانو به سمت صورت عزیزپور پرید و یکی دو ضربه روانه ی صورتش کرد به نظر می رسید که لُنت خیلی زود مبارزه را به نفع خود به اتمام خواهد رساند.

سپس لُنت که لقب «آقای درد» را با خود یدک می کشد با هوک های چپ و راست عزیزپور را وادار به عقب نشستن کرد تا مبارز ایرانی از مشت های مردی که بازوهایش به تنه ی درخت شباهت داشت، دوری کرده باشد.

عزیزپور سپس به خودش آمد و با یک ضربه دست چپ، گارد لُنت را باز کرد و همین کار از سرعت و چالاکی او را کاست. بعد هم به صدا در آمدن زنگ، پایانِ بخش اول مبارزه را ندا می داد.

عزیزپور

در راند دوم، لُنت کار را سریع و قدرتمند آغاز کرد. اما به وضوح عزیزپور بین دو راند درباره ی نقشه بازی اش تجدید نظر کرده و آن را تغییر داده بود. به جای این که به مانند هدفی ثابت جلوی لُنت قرار بگیرد، با استفاده از رقص پا دور حریفش می چرخید. بعد، در یک چشم به هم زدن با ضربه ی دست راست، «آقای درد» را به زمین زد.

لُنت دوباره بلند شد و قبل از این که داور عددشماری اش به ۸ برسد سر پا ایستاد اما به وضوح شوکه شده بود. عزیزپور تنها یک هوک چپ تر و تمیز نیاز داشت تا مبارز هلندی را ناک اوت کند. و این در راند دوم اتفاق افتاد.

این پیروزی توسط ناک اوت، رکورد کیک بوکسینگ عزیزپور را به ۴-۶۷ رساند و او را کمی به تبدیل شدن به یکی از نخستین افرادی که برای کسب «عنوان جهانی کیک بوکسینگ سنگین وزن وان» مبارزه خواهند کرد، نزدیک تر ساخت.

بیوگرافی ایرج عزیزپور

ایرج عزیزپور، هالک واقعی ایران متولد ۲۷ مهر ۱۳۶۷ در تهران، کیک بوکسر سنگین وزن کشور است که موفق به کسب مقام های زیادی در این رشته ورزشی شده است. او در سال ۲۰۱۸ توسط Liver Kick یکی از ۱۰ کیک بوکس کار برتر جهان نام گرفت. وی همچنین بین مارس ۲۰۱۸ و مارس ۲۰۱۹ توسط Combat Press در بین ۱۰ مبارز برتر قرار گرفت.

او علاوه بر کیک بوکسینگ در رشته موی تای هم مقام های بسیاری را دارد. وی در سال ۲۰۱۷ در مسابقات IFMA در وزن +۹۱ کیلوگرم موفق به کسب مدال نقره شد و لقب آتیه دارترین مبارز مرد را نصیب خود کرد.

عزیزپور

عزیزپور

ایرج عزیزپور

بیشتر بخوانید:

۱۰ مبارز برتر هنرهای رزمی ترکیبی یک دهه اخیر [قسمت اول]

۱۰ مبارز برتر هنرهای رزمی ترکیبی یک دهه اخیر [قسمت دوم]

منبع: One FC
مطالب مرتبط
۵ نظر

ورود

 • ؟؟؟ اسفند ۲۱, ۱۴۰۰

  خنده داره هیشکی زیر این پست نیست ؟؟؟
  پیروزیه مقتدرانه شون رو تبریک میگم غرور ما هستن آقای عزیزپور .
  اینجا باید برای ایشون کولاک کنید نه واسه پفک نمکی .

  • علیرضا کریمی اسفند ۲۴, ۱۴۰۰

   نه خب طبیعی هست. این همه ما جنگجو و مبارز در تاریخ داشتیم، مگه الان اصلا اسمی از اونها هست که حالا بخوان این یکی رو بزرک کنن؟!!

 • سروش اسفند ۲۱, ۱۴۰۰

  مشت های این مسابقه فوق العاده سنگین بود
  توی پی پرویو های سنگین وزن mma هم چنین چیزی ندیده بودم

 • شهرام ستاری فروردین ۹, ۱۴۰۱

  واقعا آستانه تحمل عزیز پور خیلی بالا بوده.تنها نقطه مثبت اش همین بود.وگرنه ضربات سختی رو خورد که هر کسی توان ایستادن روی پاش رو نداشت.ولی شیوه مبارزه اش رو پسند نکردم

 • مه دی خرداد ۱۵, ۱۴۰۱

  خداییش از امیر علی اکبری خیلی سرتره ، فک کنم تبلیغاتش کمتره که نا شناس مونده